Sputnik V vakcina nuo COVID-19

Graikijos laikraštis paragino vyriausybę skubiai įsigyti "Sputnik V"

(atnaujinta 17:28 2021.02.04)
Priminta, kad iš ES šalių tik Vengrija jau pradėjo pirkti "Sputnik V", nesulaukusi Europos valdžios pritarimo

VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Graikija turėtų nedelsdama gauti Rusijos vakciną "Sputnik V", tai vienintelė viltis išgelbėti turizmą vasarą, rašo įtakingas laikraštis "Dimokratia" — vienas didžiausių pagal tiražus ir internetinę auditoriją šalyje.

"Imkite "Sputnik" tučtuojau", — skelbiama antraštėje pirmame laikraščio puslapyje.

"Europos Komisija pabudo ir skuba duoti pritarimą. Vokiečiai jau bėga, o mes miegame", — cituoja laikraštį RIA Novosti.

Leidinyje sakoma, kad, ekspertų manymu, Rusijos vakcina yra "daug saugesnė, efektyvesnė ir lengviau naudojama". Jai laikyti nereikalinga itin žema temperatūra.

"Visi nori (dabar) "Sputnik". Viena po kitos Europos šalys atkreipia dėmesį į Rytus po neramumų, kuriuos Europa sukėlė vykdydama vakcinacijos programas su netinkamomis sutartimis, kurias ji pasirašė", — rašo laikraštis.

Vokietijos, Prancūzijos ir Ispanijos ministrai palaiko Rusijos vakciną, sakoma straipsnyje.

"Tai vienintelė viltis išgelbėti vasarą ir išvengti fiasko", — rašo leidinys.

Laikraštis primena, kad iš ES šalių tik Vengrija jau pradėjo pirkti "Sputnik V", nelaukdama Europos valdžios pritarimo.

Graikija tikisi iki turizmo sezono pradžios paskiepyti didžiąją dalį gyventojų, kad turizmas būtų saugus. Dėl karantino šalis prarado pajamas iš turizmo, kuris dėl savo svarbos vadinamas "sunkiąja Graikijos ekonomikos pramone".

Žurnalistai paklausė, ar vyriausybė tiria galimybę įsigyti Rusijos "Sputnik V" vakciną.

"Kalbant apie "Sputnik" vakciną, mes, kaip vyriausybė, judame Europos lygmeniu. Manau, kad Rusijos "Sputnik" vakcinos tema nėra labai aktuali, nes Europos vaistų agentūros (EVA) pritarimas dar nebuvo gautas", — sakė vyriausybės atstovas  Christos Tarantilis.

Jis pažymėjo, kad vyriausybės prioritetas "bet kuriuo atveju" yra "visuomenės sveikatos apsaugos užtikrinimas".

Graikija gauna "Pfizer/BioNTech" ir "Moderna" vakcinas. Tikimasi, kad bus pradėta gabenti "AstraZeneca" kompanijos vakcina, kurią sausio 29 dieną patvirtino EVA.

Anksčiau Graikijos žiniasklaida rašė apie Didžiosios Britanijos medicinos žurnale "The Lancet" paskelbtus duomenis apie Rusijos vakcinos nuo COVID-19 "Sputnik V" trečiojo etapo bandymus.

Graikijos vyriausybės atstovas tarptautinėse organizacijose klausimais, susijusiais su koronavirusu, profesorius Ilias Mosialos Rusijos vakciną pavadino itin efektyvia. Jis mano, kad didelis efektyvumas ir sumažėjęs ligos sunkumas jau po vienos Rusijos vakcinos dozės teikia vilčių, ypač kai šalys bando sutaupyti dozes.

Pernai rugpjūtį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Rusijos tiesioginių investicijų fondas sausio mėnesį pateikė prašymą įregistruoti "Sputnik V" vakciną ES. 

Mokslinis žurnalas "The Lancet" neseniai paskelbė klinikinių tyrimų trečiojo etapo "Sputnik V" rezultatus, patvirtindami jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Trečiajame klinikinių tyrimų etape "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas buvo aukštas — vakcinos efektyvumas buvo 91,6 %. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Sputnik V, Rusija, Graikija
Dar šia tema
Kremlius įvertino "Lancet" paskelbtų "Sputnik V" bandymų rezultatus
Rusija įteikė Baltarusijai naują COVID-19 vakciną
Imunologas paneigė mitus apie vakcinaciją
Oro uostas

PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus

(atnaujinta 23:18 2021.03.03)
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija kol kas nerekomenduoja šalims įvesti vakcinacijos nuo COVID-19 pasus, sakė PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas
© Photo : Пресс-служба МИД РФ

"PSO pasisakė, kad šiuo metu nerekomenduoja tokių pasų [vakcinacijos nuo COVID-19 — Sputnik]. Bet, žinoma, šalys eina savo keliu, visi stengiasi leisti didesnį gyventojų mobilumą, o PSO bendradarbiaus su visomis suinteresuotomis šalimis ir pateiks rekomendaciją, kas tokiame pase turėtų būti", — cituoja Vujnovič RIA Novosti.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Planuojama, kad pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus.

Dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Vakcinacijos pasą planuojama parengti iki vasaros.

Tegai:
pasas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva paskolins trims ES valstybėms 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19
Lietuvos VRM parodė, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atveju
Estijoje mirė vyras, pasiskiepijęs "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 23:07 2021.03.03)
Maištingosios hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo (Jason Knauf) skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando nusmukdyti jos pasitikėjimą savimi", — sakoma padėjėjo laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos interviu Oprai Vinfri.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus. Ji "liūdi dėl pastarųjų išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis