Operacija, archyvinė nuotrauka

Amerikos chirurgai pirmą kartą sėkmingai persodino vyrui veidą ir abi rankas

(atnaujinta 19:24 2021.02.06)
Praėjus šešiems mėnesiams po transplantacijos, Dimeo vėl galėjo mirksėti, pakelti antakius, susiraukti, apsirengti, pažaisti su savo šunimi ir net žaisti golfą

VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Pirmą kartą pasaulyje Amerikos chirurgai atliko sėkmingą operaciją, vienu metu persodindami veidą ir abi rankas pacientui, nukentėjusiam per eismo įvykį, pranešė "Associated Press".

Greitosios pagalbos automobilis Vilniuje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pasak leidinio, 2018 metais Naujojo Džersio gyventojas Džo Dimeo (Joe DiMeo) buvo pakeliui namo iš naktinės pamainos ir užmigo prie vairo. Jo automobilis atsitrenkė į tvorą, apsivertė ir užsidegė. Apdegė 80 procentų jo kūno.

Po avarijos Dimeo keturis mėnesius praleido ligoninėje ir jam buvo atlikta 20 operacijų. Jis prarado pirštus, vokus, o ant veido ir kaklo buvo randai, trukdantys judėti. 2019 metais gydytojai nusprendė persodinti mirusio donoro veidą ir rankas.

23 valandas trukusios operacijos metu pacientui buvo persodinta visa oda ir kremzlė nuo plaukų linijos iki kaklo, zigomatinių lankų fragmentai, nosies kaulai ir apatinis žandikaulis.

Praėjus šešiems mėnesiams po transplantacijos, Dimeo vėl galėjo mirksėti, pakelti antakius, susiraukti, apsirengti, pažaisti su savo šunimi ir net žaisti golfą. Tačiau tam, kad būtų išvengta audinių atmetimo, jis visą gyvenimą turės vartoti imunosupresantus.

Tegai:
transplantacija, avarija
Skinest Baltija

Konstitucinis Teismas pritarė Lietuvos vyriausybės sprendimui uždrausti darbą su "Skinest"

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Kadangi Latvijoje įmonei buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tai automatiškai gali būti laikoma grėsme nacionaliniam saugumui, mano teismas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.

Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.

"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.

Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.

Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.

2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.

Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.

Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Baltijos šalys
Vašingtonas

JAV paskelbė apie žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo

(atnaujinta 14:19 2021.03.05)
Ekspertas pridūrė, kad jei Rusija nepakeis savo elgesio pagal Vašingtono požiūrį, santykiai "ir toliau blogės"

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. JAV paskelbė apie žemiausią santykių su Rusija tašką nuo Šaltojo karo pabaigos. Tokią nuomonę pareiškė TASS cituojamas kandidatas į JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojo politiniams reikalams pareigas Kolinas Kolas.

Jis apie Vašingtono ir Maskvos santykius kalbėjo rašytiniuose atsakymuose į įstatymų leidėjų klausimus JAV Senato ginkluotųjų pajėgų komiteto posėdžiams dėl jo kandidatūros svarstymo.

Nord Stream-2 tiesimas
© Sputnik / Дмитрий Лельчук

"Tikėtina, kad JAV ir Rusijos santykiai pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo pabaigos", — rašė jis ir pridūrė, kad jei Rusija nepakeis savo elgesio pagal Vašingtono požiūrį, santykiai "ir toliau blogės".

Jis pabrėžė, kad Maskvos ir Vašingtono interesai gali sutapti keliose pagrindinėse srityse. Tarp jų jis priskyrė strateginio stabilumo užtikrinimą ir "netyčinio eskalavimo visose sferose" rizikos, kuri gali sukelti karines operacijas naudojant įprastus ir branduolinius ginklus, mažinimą.

Anksčiau JAV ir Didžioji Britanija ketino įvesti sankcijas Rusijai pagal vadinamąjį Magnickio įstatymą "dėl cheminio ginklo naudojimo". Vašingtone ir Londone diskutuojama apie naujų priemonių prieš Maskvą įvedimą. Jos gali apimti ir "Rusijos oligarchus". Taip pat paaiškinama, kad JAV prezidento Džo Baideno administracija gali žengti "kraštutinius žingsnius" ir įvesti sankcijas Rusijos valstybės skolai.

Tegai:
šaltasis ginklas, Rusija, JAV
Nord Stream-2

Senatoriai paragino Baideną įvesti sankcijas prieš "Nord Stream-2"

(atnaujinta 11:44 2021.03.05)
Laiške, kurį pasirašė 40 respublikonų senatorių grupė, išreiškiamas susirūpinimas, kad Baideno administracija niekada netaikė sankcijų laivams ir įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje, o visa informacija apie juos yra vieša

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Senatoriai paragino JAV prezidentą Džo Baideną įvesti sankcijas įmonėms, dalyvaujančioms statant dujotiekį "Nord Stream-2". Atitinkamas pranešimas spaudai buvo paskelbtas oficialioje senatoriaus Džono Barasso svetainėje.

Laiške, kurį pasirašė 40 respublikonų senatorių grupė, išreiškiamas susirūpinimas, kad Baideno administracija niekada netaikė sankcijų laivams ir įmonėms, dalyvaujančioms dujotiekio statyboje, o visa informacija apie juos yra vieša.

"Administracijos nesugebėjimas nustatyti ir taikyti naujų sankcijų rodo jos norą leisti prezidentui Putinui nutraukti mūsų dujų tiekimą Europai ir padidinti geopolitinį svertą. Mes raginame administraciją ištaisyti savo klaidingus veiksmus greitai ir visapusiškai įgyvendinant JAV įstatymuose numatytas sankcijas", — rašoma paskelbtoje laiško ištraukoje.

Anksčiau "National Interest"  taip pat paragino Baideną "paskelbti šachą ir matą" "Nord Stream-2" dujotiekiui ir neatsisakyti spaudimo Europos įmonėms. Straipsnio autorius pabrėžia, kad bet kokie JAV žingsniai sukels jo partnerių nusivylimą, o tai rodo padidėjusią Rusijos įtaką regione. Žurnalistas pabrėžia, kad nacionaliniai JAV interesai reikalauja nutraukti "Nord Stream-2".

"Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo iš viso finansuoti projektą 50 proc., t. y. iki 950 milijonų eurų.

"Wintershall Dea" paskelbė, kad baigė investicijas į "Nord Stream-2" statybą, iš viso projekto finansavimui skyrė 730 milijonų eurų. 2020 metais "OMV" ir "Shell" paskelbė visiškai įvykdę savo finansinius įsipareigojimus "Nord Stream-2", o Austrijos "OMV" nurodė, kad kaip paskolos dalį į projektą investavo 730 milijonų eurų. "Nord Stream 2 AG" prašymu visi "Nord Stream-2" projekto užsienio partneriai vienu metu skyrė finansavimą jo statybai.

Tegai:
Rusija, JAV, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba