Iš JAV gabenami nauji tankai Abrams

"Rusijos keliai juos nužudys": amerikiečiai nusivylę savo tankais

(atnaujinta 18:51 2021.02.07)
Pentagonas skambina pavojaus varpais: garsieji tankai "Abrams", pagrindinė JAV armijos smogiamoji jėga, nėra pasirengę ginkluotam konfliktui su Rusija

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Paaiškėjo, kad paskutinė tankų "Abrams" modifikacija nėra pritaikyta karinėms operacijoms Rytų Europoje. Apie šios mašinos problemas — Andrejaus Koco straipsnyje "RIA Novosti".

Per sunkus

"M1 Abrams" tarnauja JAV armijoje daugiau nei 40 metų. Nuo 1980 metų pagaminta daugiau nei dešimt tūkstančių šių tankų, apie šešis tūkstančius yra eksploatuojama. "Abrams" kovėsi Irake, Afganistane, Jemene ir puikiai pasirodė mūšyje — šarvuotės pakako, kad atlaikytų priešo prieštankinių ginklų ugnį, o ginklo galios užteko bet kokių taikinių užtikrintam sunaikinimui.

"Abramsai" buvo kelis kartus modernizuoti. Palaipsniui buvo stiprinami šarvai, į konstrukciją buvo įtraukti nauji sprendimai ir patobulinta borto įranga. Tačiau tankas pastebimai sunkėjo. Naujausios modifikacijos "M1A2 SEP V3" kovinis svoris artėja prie 68 tonų, o tai prilygsta Antrojo pasaulinio karo Vokietijos sunkiajam tankui "Tiger II". Pasak Pentagono ekspertų, tai labai apsunkina eksploataciją. "Abrams M1A2 SEP V3 tankų modernizavimo programa yra abejotina", — sakoma naujausioje JAV Operatyvinių bandymų ir vertinimo pajėgų (angl. Operational Test and Evaluation Force) ataskaitoje. M1A2 SEP V3 negali atlaikyti taktinių tiltų, jų negalima gabenti transporto priemonėmis ir net sunkiąja armijos transporto įranga.

Dydžio problema

Visa tai, pasak amerikiečių analitikų, riboja "Abrams" galimybes Europoje, ypač rytiniame flange. Ekspertai pabrėžia, kad vietiniai tiltai ir keliai nėra skirti tokiai sunkiai technikai. Karo su Rusija atveju tankų brigadų kovinėms grupėms reikės greitai įveikti didžiules erdves. Būtent šarvuotų transporto priemonių logistika gali tapti pagrindine kliūtimi Pentagono strategams.

Dabar "Abrams" pagal svorį nusileidžia tik vokiečių "Leopard 2A7" (68,5 tonos). Taigi, dvi kariškai galingiausios Šiaurės Atlanto aljanso valstybės vargu ar galės vykdyti aktyvius puolamuosius veiksmus karo su Rusija atveju. Apie planus stiprinti Rytų Europos šalių transporto infrastruktūrą NATO buvo paskelbta dar 2017 metais. Organizacijos generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad reikia peržiūrėti keliams ir tiltams keliamus reikalavimus.

Anksčiau Vakarų žiniasklaida pranešė apie problemas, susijusias su papildomų pajėgų dislokavimu. Taigi, perkeliant amerikiečių sunkiasvorę šarvuotą techniką į Lenkiją, kai kurios kovos mašinos paprasčiausiai netilpo į geležinkelio stotis. Artėjant prie platformos Lenkijos mieste Kowalewo Pomorskie, vos nesugadinti keli tankai, užstrigę ant gelžbetonio konstrukcijos atramų.

Be to, gali kilti sunkumų "Abramsų" iš JAV perkėlimo metu. Didžiausias amerikiečių karinis transportinis lėktuvas C-5 į savo lėktuvą priima tik vieną modernizuotą tanką. Atkreipsime dėmesį, kad kovinio svorio reikalavimai Rusijos įrangai yra daug didesni: naujausias T-90M sveria tik 48 tonas, o perspektyvus T-14 "Armata" — apie 55 tonas.

Trečioji modifikacija

"M1A2 SEP V3" tapo sunkesnis dėl daugybės patobulinimų. Pagalbinis maitinimo blokas dabar yra paslėptas po šarvais ir yra tanko gale. Tai buvo padaryta siekiant padidinti transporto priemonės apsaugą nuo didelio kalibro kulkosvaidžių bei mažo kalibro automatinių pabūklų.

SEP modifikacijos atsirado po karo Irake. Koviniai veiksmai parodė, kad šarvuotos transporto priemonės miesto sąlygomis yra ypač pažeidžiamos šaudymui iš viršutinių pastatų aukštų. Labai pavojingi ir savadarbiai pakelėje įrengiami sprogstamieji prietaisai.

Todėl pas M1A2 SEP V3 rimtai padidėjo priekinių šarvų storis, pagerėjo konstrukcijos atsparumas minų sprogimui. Izraelio aktyvios apsaugos kompleksas "Trophy" gali numušti bet kokius ikigarsinius šaudmenis, artėjančius prie transporto priemonės. Tačiau svoris labai išaugo.

Istorinė patirtis

Gruodžio mėnesį JAV Gynybos departamentas paskelbė 4,62 mlrd. USD vertės sutartį su "General Dynamics Land Systems" tankų "Abrams" modernizavimui iki M1A2 SEP V3 lygio. Darbai turi būti atlikti iki 2028 metų. Matyt, generolus sutrikdė Vašingtono analitikų perspėjimai. Arba jie ketina išspręsti svorio problemą kurdami specialias transporto priemones.

Kaip žinia, Rusijos keliai ne kartą trukdė užsienio įsibrovėliams. 1941 metų rudenį purvas ir sovietinės kelių infrastruktūros ypatumai rimtai sulėtino Vermachto tankų judėjimą Maskvos link. Vėliau Hitlerio vadai dėl visų savo pralaimėjimų kaltino bekelę.

"Ryte važiuojame gana greitai, po to vėl prasideda kančios, — knygoje "Šešėlinė linija" (angl. "The Shadow Line") prisiminė vokiečių chirurgas Hansas Killianas. — Keliai yra vienas purvas, o artilerija smarkiai apšaudė maršrutą, kuriuo važiavo sovietų kariai".

Pentagono vadai turėtų prisiminti apie blogą ankstesnių užkariautojų patirtį. Nors Sovietų Sąjungos nebėra, Rusija vis dar yra didžiausia šalis pasaulyje su nenuspėjamu klimatu.

Tegai:
Abrams, tankai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Nieko nežinome, bet mokysime. Kodėl Lietuvos kariai vyksta į Ukrainą
Politologas: NATO pratybos pasienyje su Baltarusija lėmė atsakomuosius veiksmus
Žada jiems gerovę: Lietuva sugalvojo dar vieną masalą baltarusiams
Mitingas Kalužskajos aikštėje Maskvoje, kuris sutapo su 1991 m. kovo 17 d. Visos Sąjungos referendumo dėl TSRS išsaugojimo metinėmis

Kodėl komunistai sunaikino TSRS?

(atnaujinta 14:14 2021.03.08)
Neseniai Rusijos komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas pareiškė, kad kovo 17 dieną komunistai ir jų sąjungininkai surengs visos Rusijos akciją "Už TSRS — už stiprią, teisingą, socialistinę Rusiją", ir pakvietė visus rusus joje dalyvauti

Turima omenyje, kad dabar Rusija yra silpna, neteisinga, tačiau yra puikūs komunistais, kurie žino, kaip visa tai ištaisyti. Ar taip? Apie tai rašoma  RIA Novosti autoriaus Pavelo Danilino straipsnyje.

Reikia pasakyti, kad komunistų akcijos yra susijusios su labai įdomiu įvykiu: lygiai prieš 30 metų, 1991 metų kovo 17 d., buvo surengtas referendumas dėl Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjungos (TSRS) išsaugojimo. Manoma, kad tada pirmą kartą per tiesioginę valios išraišką TSRS piliečiai galėjo pasisakyti apie šalies ateitį. Klausimą tuometiniai komunistai suformulavo itin gudriai ir dviprasmiškai: "Ar manote, kad būtina išsaugoti Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjungą kaip atnaujintą lygių suverenių respublikų federaciją, kurioje bus visiškai garantuotos bet kurios tautybės asmens teisės ir laisvės?" Ar norite būti turtingi ir sveiki, ar vargšai ir sergantys?

Nenuostabu, kad 76,4 proc. balsavusiųjų atsakė į klausimą "taip", tai yra, jie buvo prieš projekto "TSRS" užbaigimą. Tuo remiantis Genadijaus Ziuganovo partijos nariai iki šiol įtikina potencialius šalininkus, kad Tarybų Sąjungos žlugimas buvo neteisėtas.

Tačiau velnias visada slepiasi detalėse, šiuo atveju — formuluotės detalėse. Dėl sudėtingai sudaryto klausimo vieni balsavo už Sąjungos išsaugojimą, kiti — už naują federaciją, dar kiti — apskritai už teises ir laisves, būdami TSRS, nors ir atnaujinta forma, priešininkai. O šešios iš 15 sąjunginių respublikų — Lietuva, Latvija, Estija, Gruzija, Moldova ir Armėnija — apskritai atsisakė balsuoti. Tam tikra prasme pats šis faktas jau padarė referendumą ne visai teisėtu — jei beveik pusė Sąjungos subjektų nusprendė į klausimą neatsakyti kaip 5 nereikšmingą.

1991 metų pavasarį sovietinės valstybės demontavimo procesas jau buvo įsibėgėjęs. Ir kaip žinoma, visi bandymai sustabdyti šį istorinį procesą buvo nesėkmingi. Kas šiandien netrukdo komunistams siūlyti tokį 30 metų senumo įvykių aiškinimą: neva Tarybų Sąjungos piliečiai vienareikšmiškai pasisakė už šalies vienybės išsaugojimą ir tik atskirų respublikų vadovų išdavystė ir politines ambicijos neleido išgelbėti TSRS. Tiksliau sakant: kalti Jelcinas, Kravčukas ir Šuškevičius (RSFSR, Ukrainos SSR ir Baltarusijos SSR vadovai), kurie po kelių mėnesių separatiniai nusprendė Tarybų Sąjungos likimą, neturėdami tam žmonių mandato.

Toks aiškinimas, be abejo, buvo naudingas Rusijos komunistų partijai: pasirodo, kad TSRS žlugimas buvo sąmokslo rezultatas, kuriame kalti tik ideologiniai komunistų priešininkai. Bet šis aiškinimas yra, švelniai tariant, pusiau tiesa, o iš tikrųjų — tiesioginis melas.

Pradėsime iš to, kad pati referendumo surengimo idėja reiškė, kad iki to laiko Tarybų Sąjunga tapo tokia silpna, kad norint ją išsaugoti, reikėjo sugalvoti įvairius ramsčius. TSRS išsaugojimo klausimas reiškė, kad į darbotvarkę buvo įtrauktas ne mažiau svarbus tautų ir elito reikalavimas dėl jos likvidavimo. Referendumas iš tikrųjų įteisino skyrybų proceso pradžią, nesvarbu, ką kas pasakė ir kas ko tikėjosi iš jo rezultatų.

Sąjungos ateities klausimo kėlimui pritarė didžioji dauguma TSRS Aukščiausiosios liaudies deputatų tarybos IV suvažiavimo delegatų. Už rezoliucijos dėl referendumo surengimo priėmimą balsavo 1677 deputatai, prieš buvo 32, susilaikė 66. Kas buvo šie deputatai? Tai buvo TSKP nariai, aukščiausios sovietinės nomenklatūros atstovai — įmonių direktoriai, kolūkių pirmininkai, aukšti teisėsaugos institucijų pareigūnai, regioninių partinių organizacijų sekretoriai, vykdomosios valdžios organų vadovai ir taip toliau. Ir štai jie visi vieningai balsavo už klausimą: "Ar neturėtume palaidoti Tarybų Sąjungą?"

Kodėl tai buvo būtent laidojimo procedūros startas? Na, be to, kad daugelis sovietinių respublikų ignoravo referendumą, taip pat svarbu, kad būtent pagal jo rezultatus Gorbačiovas ir jo bendražygiai pradėjo Sąjungos "atnaujinimo" procesą. Ir šis "atnaujinimas" tapo galimybių langu tiems, kurie nenorėjo dar vienos šlykščios reformos ir nenorėjo gyventi vienoje šalyje su tais, su kuo 74 metus ėjo petys į petį. Gorbačiovas ir jo aplinka itin miglotai įsivaizdavo, ką reikia padaryti, kad "sovietai vėl taptų puikūs", tačiau jų oponentai puikiai ir aiškiai žinojo, ką reikia padaryti, kad jiems viskas pavyktų: jie turėjo išsiskirti su kitais ir gyventi atskiru namu ir atskiru ūkiu. Sutikite, kad teigiama tokių uolių savininkų programa buvo daug įdomesnė masėms, o ne siekis pagerinti suniokotas kareivines.

Beprasmės derybos tarp Gorbačiovo ir respublikų lyderių tęsėsi nuo to momento, kai buvo apibendrinti referendumo rezultatai, iki 1991 metų rugpjūčio. Rugpjūčio 20 dieną buvo numatyta pasirašyti eilinius susitarimus, kurie teoriškai leistų išlaikyti TSRS naujos federacijos pavidalu, tačiau jau be Baltijos šalių. Šiuo metu radikaliai nusiteikę TSKP lyderiai surengė karikatūrinį pučą, kuris baigėsi visišku fiasko. TSRS valstybinio nepaprastosios padėties komiteto nesėkmė tapo signalu Tarybų Sąjungos laidotuvėms. Ir šias laidotuves suorganizavo visiškai ištikimi komunistai. Kitų gi tuo metu šalies vadovybėje nebuvo!

Tokiu būdu tikroji 30 metų senumo istorija atrodo taip: iš pradžių komunistai inicijuoja referendumą dėl unitarinės valstybės pertvarkymo į amorfinę konfederaciją, po to jie dokumentuoja šį procesą, po to organizuoja ar neorganizuoja pučą ir čia gi be jokio pasipriešinimo perduoda visą valdžią į jau nepriklausomų valstybių lyderių rankas. Belovežo susitarimai ir trys Sąjungos duobkasiai šiame tragiškame vodevilyje — tik finalinia aktas. Tai net ne pačios laidotuvės, o tik kapo užkasimas. Visus ankstesnius aktus pastatė ir suvaidino "ištikimi leninistai". Jie nužudė, nuvežė į morgą, taip pat įdėjo į karstą. Visa tai padarė patys komunistai.

Todėl kai šiandien komunistų partija pareiškia, kad kažkas išdavė TSRS piliečius, jie turėtų šių išdavikų ieškoti tarp savo lyderių, partijos narių ir šalininkų.

Akivaizdu, kad šiuolaikinius komunistus domina tik toks 1991 metų įvykių aiškinimas, kai šalis tapo "Jelcino ir demokratų sąmokslo" auka. Šis aiškinimas leidžia Rusijos komunistų partijos vadovybei atleisti save ir savo pirmtakus nuo atsakomybės už šalies iširimą ir privatizuoti mitą apie TSRS.

Komunistai apskritai mėgsta palaikyti mitus apie save. Jei prieš 40 metų sovietinėje mokykloje bet ką paklaustų, o kas nuvertė carą, 90 procentų atsakytų, kad bolševikai. Kurie tuo metu buvo arba užsienyje, arba tremtyje. O carą-tėvą nuvertė jo gi ištikimi draugai iš Generalinio štabo ir šnekūs Valstybės Dūmos deputatai. Štai nuo paskutinio imperatoriaus ir jo šeimos sušaudymo komunistai bandė atsiriboti, esą, ne mes, o Uralo regiono taryba ir apskritai... Bet čia su mitu nelabai išėjo. Labai šlykštus buvo darbas.

Tačiau dabar Ziuganovas aktyviai naudoja mitus. Klausytis jo, visas geras, kas buvo sovietmečiu, tai yra tiesioginis net ne sovietų komunistų, o beveik asmeniškai Genadijaus Ziuganovo nuopelnas. Taigi pergalė kare, neraštingumo panaikinimas, industrializacija, kosmoso projektas, nemokama medicina ir švietimas — visa tai padarė jei ne pati komunistų partija, tai tikrai tie, kas įkūrė Rusijos komunistų partiją. Užtas viskas, kas bloga TSRS istorijoje — tai arba priešų šmeižtas, arba laukinio kapitalizmo palikimas. O šiuolaikinėje istorijoje — net ir apskritai 90-ųjų laukinio kapitalizmo ir Boriso Jelcino įvykdyto  Sąjungos išdavystės akto palikimas. Šiame mite komunistai yra tiesioginiai TSRS paveldėtojai ir vieninteliai sovietinio laikotarpio tęsėjai, ir jie pateikiami taip, lyg Zjuganovas asmeniškai pastatytų Dniepro hidroelektrinę.

Tačiau iš tikrųjų RFKP turi labai abejotiną santykį su sovietine praeitimi. O jei atidžiai pažvelgti į Dūmos komunistų frakcijos sudėtį nuo 2003 metų, nekils abejonių, kad vargu ar nors vienas iš respektabilių deputatų turėjo šansą išgyventi 1937 metais. Iš tikrųjų, būtent 2003 metais iš Valstybės Dūmos komunistų frakcijos dingo paskutinis darbininkas (Šandybinas), tačiau tuo pat metu ten pasirodė žymiausi naftos kompanijos "Jukos" akcininkai Muravlenka (bendrovės generalinis direktorius) ir Kondaurovas ("Menatep" ir "Jukos" informacinio skyriaus viršininkas), ir vienas iš "Megafon" savininkų Majevskis, ir finansininkas ir nekilnojamojo turto specialistas Semiginas — ir daugelis kitų ne pačių skurdžiausių žmonių, kurie su darbo klase  yra susiję taip pat kaip Genadijus Ziuganovas su baletu. Kas išeina? Pasirodo, tikrai "liaudies" partija, kuri išvarė vienintelį darbininką iš frakcijos, tačiau lengvai įtraukė akivaizdžius pasaulio valgytojus-išnaudotojus ir net "nusikaltstamų" (Rusijos Federacijos komunistų partijos požiūriu) privatizavimo sandorių dalyvius.

Taigi Rusijos Federacijos komunistų partija, save pozicionuojanti kaip darbininkų ir valstiečių partijos įpėdinė, iš tikrųjų tapo organizacija, turinčia inertišką nepakeičiamos partijos nomenklatūros ir stambaus verslo struktūrą. Tai yra į normalią buržuazinę partiją, sunkiai atskiriamą nuo kažkokio "Jabloko".

Bet, ko gero, šiandien partija išsivalė nuo senosios oligarchijos atstovų ir visa tai buvo tik apmaudus atsitiktinumas? Visai ne. Tas pats Muravlenka nustojo būti deputatu tik dabartiniame sušaukime. Pavyzdžiui, žuvies pramonininkas Vladimiras Blockis, bankininkas Vadimas Kuminas yra veikiantys deputatai komunistai. Jau nekalbant apie daugybę didelio verslo atstovų Rusijos Federacijos komunistų partijos regioniniuose skyriuose ir subjektų įstatymų leidybos susirinkimuose!

Bet kam toli eiti, kai galima priminti apie kandidatą į Rusijos prezidentus iš Rusijos Federacijos komunistų partijos — apie Pavelą Grudininą. Taip, Grudininas nėra Rusijos Federacijos komunistų partijos narys, tačiau ji iškėlė jį į pagrindinį valstybinį postą Rusijoje! Labai skambantis niuansas, taip? Apskritai, jei pažvelgti į Grudininą, jis yra tikrai ideali Ziuganovo komunistų partijos personifikacija. Iš kilmės agrarininkas, vykdydamas ne pačius gudriausius privatizavimo sandorius, pavertė Lenino tarybinį ūkį netoli Maskvos į UAB "Lenino tarybiniu ūkiu", kur jis nominaliai yra direktorius. Rinkiminiuose Grudinino vaizdo įrašuose gyvenimas jo ūkyje buvo reklamuojamas kaip "dangiškosios TSRS" dalis, kurią Grudininas sugebėjo išsaugoti šalies žlugimo fone. Iš tikrųjų, Grudininas gavo auksinę žemę netoli Maskvos. O jo UAB "Tarybinis uūkis" — įprasta kapitalistinė žemės ūkio valda, kurios naudos gavėjai yra Grudininas ir jo artimieji. Tuo pačiu metu, remdamiesi geriausiomis komunistų partijos tradicijomis, jie aktyviai naudoja "sovietų" įvaizdį. Vyksta begėdiška prekyba nostalgija.

Bet kad ir kaip stengtusi Ziuganovas įtikinti visus, kad viskas, kas praeityje buvo gera, įvyko komunistų dėka, o viskas, kas buvo bloga, įvyko dėl komunistų priešininkų, — nieko Komunistų partijos lyderiui neišeina. Bandymai priimti gerą veido išraišką užtikrinant rinkėjams, kad tik komunistai sugebės "vėl padaryti TSRS didingą", nes jie neva yra Sovietų komunistų partijos paveldėtojai, taip pat sudaužo į atšiaurią tikrovę. Kaip ką tik pamatėme, ir pačią Sovietų Sąjungą sunaikino tie patys komunistai, o jų oponentai neturėjo nieko bendra su tuo šiek tiek mažiau nei 146 procentais. Ir Rusijos Federacijos komunistų partija yra visai ne TSKP, o eilinė buržuazinė kairiųjų populistų partija, nevengianti sąjungininkų ir net vasalų santykių su kapitalistais.

Kažkaip taip ir atrodo šis komunistinis mitas, jei nulupti nuo jo odą.

Galiausiai reikia pasakyti dar vieną dalyką: prekiaudamas nostalgija, įtraukdamas kapitalistus į partijos sąrašus, taip pat įsteigdamas organizacijos vadovybėje gerontokratiją, kuriai net Černenkos laikų politinis biuras pavydėtų, Rusijos Federacijos komunistų partija greitai juda į istorija aklavietę. De facto komunistai naikina kairiųjų projekto ideologinį ir politinį pagrindą, diskredituoja socialdemokratines tradicijas ir vertybes. Vargu ar komunistų partija galės savarankiškai išlipti iš šios aklavietės. Tai, savo ruožtu, sukels disbalansą mūsų šalies politinėje sistemoje. Neatmetama ir galimybė, kad visa Rusijos visuomenė turės gana smarkiai įsitempti, kad ištaisytų viską, ką sukūrė Genadijus Ziuganovas ir jo vadinamieji ištikimi komunistai.

Tegai:
Rusija, TSRS
Megan Markl

Megan Markl teigė turėjusi minčių apie savižudybę

(atnaujinta 10:24 2021.03.08)
Princo žmona pridūrė, kad pasakiusi karališkajai šeimai, jog reikia "kur nors kreiptis pagalbos", jai buvo uždrausta tai daryti, nes toks veiksmas "nebūtų į naudą" visai šeimai

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos princo Hario žmona Megan Markl pasakojo, kad prieš porai nusprendus atsisakyti karališkų pareigų, ji turėjo minčių apie savižudybę, praneša RIA Novosti.

"Aš tiesiog nebenorėjau gyventi. Tai buvo labai aiški, tikra ir bauginančiai pastovi mintis", — Markl sakė interviu amerikiečių televizijos laidų vedėjai Oprah Winfrey CBS.

"Aš tiesiog nebenorėjau gyventi. Tai buvo labai aiški, tikra ir bauginančiai pastovi mintis", - Markle'as sakė interviu amerikiečių televizijos laidų vedėjai Oprah Winfrey CBS.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II
© Sputnik / Сергей Гунеев

Ji pažymėjo, kad "jai buvo gėda tai prisipažinti" savo vyrui, tačiau ji suprato, kad "jei neprisipažins, tai padarys". Princo žmona pridūrė, kad pasakiusi karališkajai šeimai, jog reikia "kur nors kreiptis pagalbos", jai buvo uždrausta tai daryti, nes toks veiksmas "nebūtų į naudą" visai šeimai.

Pokalbio metu princas Haris pareiškė, kad jie su žmona Megan padarė viską, jog liktų su karališkąja šeima. Jis taip pat neignoravo santykių su tėvu princu Čarlzu problemų.

"Jaučiuosi tikrai nusivylęs, nes jis išgyveno kažką panašaus. Jis žino, kas yra skausmas. Aš visada jį mylėsiu, bet įvyko daug blogų dalykų", — sakė jis.

Haris taip pat pažymėjo, kad po sprendimo atsisakyti karališkų pareigų jo santykiai su princu Čarlzu pablogėjo. Jis pridūrė, kad ir tėvas, ir brolis princas Viljamas yra "įstrigę" savo vaidmenyse ir negali išsivaduoti.

Jauniausias Velso princo Čarlzo ir princesės Dianos sūnus princas Haris 2018-ųjų gegužę vedė nenugalimos jėgos žvaigždę amerikietę Megan Markl. Vestuvių dieną jaunikio močiutė karalienė Elžbieta II jauniesiems suteikė Sasekso hercogo ir hercogienės titulus.

2020 metais princas Haris ir jo žmona paskelbė atsisakantys karališkojo statuso. Todėl jiems buvo atimti karališkųjų didenybių titulai ir daugybė privilegijų. Karalienė jiems skyrė metus galutiniam sprendimui priimti, o šių metų vasarį Sasekso hercogas ir hercogienė patvirtino, kad neketina grįžti į karališkąsias pareigas.

Tegai:
Didžioji Britanija, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Policijos pareigūnas

Policijos pareigūnai švenčioniškio automobilyje rado kontrabandines cigaretes

(atnaujinta 16:20 2021.03.08)
Automobilį vyras vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest"

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Švenčioniškiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų, rašo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Kovo 7-osios naktį, apie 23:00, Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnaai patikrinti sustabdė vyro vairuojamą automobilį "Volvo", kuriuo važiavo ir keleivis. Išvydę juos sustabdžiusius pareigūnus, abu vyrai pradėjo įtartinai elgtis.

Automobilį švenčioniškis vairavo be vairuotojo pažymėjimo, bet to automobilio bagažinėje rasta keturios dėžės kontrabandinių rūkalų, viso 1 980 pakelių cigarečių pakelių "Fest", pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Pareigūnai pradėjo administracinių pažeidimų teisenas dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės ją vairuoti, kuri numato baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimties eurų, bei dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo, laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką.

Vyrui gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, policija
Dar šia tema
Policija parodė, kaip pardavėja susigrūmė su ginkluotu plėšiku — video
Lietuvoje neblaivus jaunuolis sugadino policijos komisariato duris
Lietuvoje dėl smurto buityje sulaikyta policijos pareigūnė