VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai toli gražu nėra patenkinami, sakoma ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai Žozepo Borelio pareiškime po jo vizito Maskvoje, praneša RIA Novosti.
Jis Rusijos sostinėje viešėjo vasario 4–6 dienomis. Per šį laiką jis susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu, taip pat su visuomeninių organizacijų atstovais.
Kalbėdamas apie Europos Sąjungos ir Maskvos santykius, Borelis pabrėžė, kad "diplomatiniai komunikacijos kanalai turėtų išlikti atviri ne tik krizių ar incidentų deeskalavimui, bet ir tiesioginiam keitimuisi nuomonėmis, tvirtų ir atvirų pranešimų perdavimui".
Pasak jo, ES neramina žmogaus teisių padėtis Rusijoje. Šiuo atžvilgiu jis vėl pasmerkė Aleksejaus Navalno nuosprendį ir paragino valdžios institucijas jį paleisti.
Jis ne kartą kritikavo Maskvos sprendimą išsiųsti tris diplomatus iš Vokietijos, Švedijos ir Lenkijos dėl jų dalyvavimo nesankcionuotuose mitinguose ir paragino Rusijos kolegas dar kartą apsvarstyti šį sprendimą. Jis neigė kaltinimus, kad europiečiai "vykdė veiklą, nesuderinamą su diplomatiniu statusu".
Antradienį Maskvos Simonovskio teismas nusprendė panaikinti Navalnui atidėtą bausmę "Yves Rocher byloje" ir pakeisti ją realia 3,5 m. laisvės atėmimo bausme bendrojo režimo kolonijoje. Po to daugelis šalių, įskaitant JAV, Vokietiją, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę, kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas, prašydamos jį paleisti.
Užsienio reikalų ministerija anksčiau patarė užsienio politikams, komentuojantiems situaciją su Navalnu, gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas. Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Vakarų politikų pasisakymai šia tema yra "kaip suderintas projektas". Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius neketina klausytis užsienio pareiškimų apie Navalną.
VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyriaus direktorius Hansas Kluge interviu "Welt" teigė, kad COVID-19 pandemijos pabaigos galima tikėtis iki 2022 metų.
"Manau, kad 2021 metai bus dar vieni COVID metai. Bet jie bus labiau nuspėjami ir valdomi. 2020 metai buvo terra incognita, moksliniė ir politinė nežinomybė. Po metų mes žinome daug daugiau. Mes turime instrumentus, diagnostikos programų, turime vakciną", — cituoja jį RIA Novosti.
Kluge pabrėžė, kad jo darbe svarbu viską planuoti į priekį, todėl mano, kad pandemija pasibaigs iki kitų metų pradžios.
"Tai nereiškia, kad virusas išnyks. Tačiau tikiuosi, kad tuo metu nereikės įsikišti", — pridūrė jis.
Tuo tarpu Kluge mano, kad būtinas "europinis solidarumas" — negalima, kad turtingi regionai būtų paskiepyti, o kiti — ne.
Jo nuomone, taip pat svarbu, kaip šalys panaikins apribojimus: jei tai įvyks per greitai, situacija bus tokia pati kaip ir buvo pradžioje.
PSO paskelbė pasaulinę COVID-19 pandemiją praėjusių metų kovo 11 dieną. Dėl to daugelis pasaulio šalių įvedė griežtas karantino priemones, uždarė sienas, sustabdė oro, kelių ir geležinkelių jungtis. Dabar ribojimai palaipsniui švelnėja, atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę padėtį.
VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.
Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.
"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.
Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.
Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.
2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.
Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.
Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.
Dalyvavimas Sanremo festivalyje žymėjo daugelio dabar garsių italų dainininkų, tokių kaip Andrea Bocelli, Paola ir Chiara, George'o, Laura Pausini, Eros Ramazzotti ir Gigliola Cinquetti, karjeros pradžią.
Sanremo festivalis transliuojamas Europos transliuotojų sąjungos šalyse ir yra vienas pagrindinių įvykių Italijos žiniasklaidoje. Todėl nenuostabu, kad kiekvieno konkurso sprendimas beveik visada sukelia daug diskusijų ir nesutarimų.
Kasmetinis italų dainų festivalis rengiamas Sanremo mieste. Šiemet jis prasidėjo kovo 2 dieną ir baigsis kovo 6 dieną.
Konkursas yra originalių italų kompozitorių dainų, kurios anksčiau nebuvo atliekamos viešai, konkursas.
Nugalėtojas išrenkamas profesionalios žiuri sprendimu arba visuomenės balsavimu. Manoma, kad būtent šis festivalis įkvėpė kurti "Euroviziją". Nuotrauka: dainininkas Achille Lauro.
Beje, tradicija rinkti dalyvį, kuris atstovaus Italijai "Eurovizijos" konkurse, buvo atkurta 2011 metais. Nuotraukoje: laidų vedėjas Amedeo Sebastianas su futbolininku Zlatanu Ibrahimovičiumi.
Pirmasis festivalis Sanremo mieste įvyko 1951 metų sausio 29–31 dieną. Ir buvo transliuojamas per radiją "Rai 1". Jame dalyvavo tik vienas duetas ir du dainininkai.
Pirmoji konkurso tiesioginė televizijos transliacija įvyko 1955 metais. Kasmet nuo 1984 metų išskyrus 2004 metus, konkursas vyko dviejose grupėse: apdovanojimai pradėti teikti nominacijoje "Nauji balsai".
Aštuntajame dešimtmetyje vis labiau populiarėjant festivaliui už Italijos ribų, apie tai sužinojo ir Sovietų Sąjunga, pirmiausia iš daugelio išgarsėjusių dalyvių: Domenico Modugno, Adriano Celentano, Mina, Gianni Morandi. Nuotraukoje: aktorė Matilda De Angelis ir futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius.
1986 metų balandžio 9 ir 12 dienomis "Ostankino" koncertų studijoje vyko koncertai "Sanremo gėlės ir dainos Maskvoje", kuriuose pasirodė dauguma festivalio dalyvių, vedėjai buvo Milva ir Ala Pugačiov bei "Melodia" įmonė 1987 metais išleido dvigubą albumą.
1987 metais Pugačiova tapo pirmąja tarybine festivalio viešnia, paskutiniame vasario 7 dienos vakare pristatė konkurso dalyvius: grupę "Le Orme", taip pat padainavo savo dainą "Nado že".
2001 metais valstybiniuose Kremliaus rūmuose vyko koncertas "Sanremas Kremliuje", o po to kelis kartus buvo surengti panašūs koncertai (tarp jų "2004 metų Sanremas Kremliuje renka draugus", 2004 metais "Retro FM Sanremo" 2013 m.), šiuose koncertuose pasirodė daugelis skirtingų metų festivalio nugalėtojų ir dalyvių.