Nord Stream-2

Vokietija pareiškė, kad energetika paskutinis tiltas tarp Europos ir Rusijos

(atnaujinta 23:25 2021.02.07)
Vasario 6 dieną Rusijos vamzdžių klojimo barža "Fortuna", galinti užbaigti "Nord Stream-2" dujotiekį, atnaujino vamzdžių klojimo darbus Danijos teritoriniuose vandenyse

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Energija yra paskutinis tiltas tarp Rusijos ir Europos, kurio nereikėtų sunaikinti. Tai pareiškė Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris, praneša laikraštis "Handelsblatt".

"Nuolat blogėjant santykiams per pastaruosius metus, ryšiai energetikos sektoriuje išlieka kone paskutinis tiltas tarp Rusijos ir Europos. Abi pusės turėtų pagalvoti, ar verta šį tiltą sunaikinti visiškai ir neatšaukiamai", — sakė jis.

"Kaip kitaip galime paveikti situaciją, kurią laikome nepriimtina, jei nutrauksime paskutinius ryšius?" — pareiškė Vokietijos prezidentas.

Vasario 6 dieną Rusijos vamzdžių klojimo barža "Fortuna", galinti užbaigti "Nord Stream-2" dujotiekį, atnaujino vamzdžių klojimo darbus Danijos teritoriniuose vandenyse.

Vasario pradžioje buvo pranešta, kad naujoji JAV vadovybė ketina išspręsti krizę aplink "Nord Stream-2" dujotiekį ir užsiminė apie galimybę iš dalies panaikinti sankcijas. Buvo pranešta, kad Vašingtonas laukia konkrečių Vokietijos pasiūlymų. Tuo pačiu metu tranzito per Ukrainą palaikymas ir Europos priklausomybės nuo Rusijos dujų silpninimas išlieka naujos administracijos prioritetu.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas sakė, kad dujotiekio "Nord Stream-2" likimas bus sprendžiamas artimiausiomis savaitėmis ar mėnesiais. Jis neatmetė, kad projekto gali būti atsisakyta, nors pripažino, kad pasikeitus valdžiai Baltieji rūmai tapo atviresni dialogui. Anksčiau "Gazprom" kalbėjo apie nesėkmės galimybę, tačiau barža "Fortuna" Danijos vandenyse atnaujino statybas.

Tegai:
Nord Stream-2, energetika, ES, Rusija, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)
Bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos

Rusijos gynybos ministerija pasakė apie bendras pratybas su Baltarusija kovą

Vienos pratybos vyks Rusijoje — Polivno poligone Uljanovsko srityje, kitos — Baltarusijoje, Osipovičskio poligone Minsko srityje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija kovo mėnesį surengs dvi bendras taktines Rusijos Federacijos oro desanto pajėgų ir Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų pratybas, praneša Rusijos gynybos ministerija.

Vienos pratybos vyks Rusijoje — Polivno poligone Uljanovsko srityje, kitos — Baltarusijoje, Osipovičskio poligone Minsko srityje.

Polivno poligone vyksiančių pratybų tema — taikos palaikymas, manevrai vyks kovo 9–20 dienomis. Pratyboms vadovaus Oro desanto pajėgų Uljanovsko atskirojo gvardijos desanto junginio vadas pulkininkas Vladimiras Seliverstovas.

Tikimasi, kad Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų padalinys į poligoną atvyks antradienį, kovo 9 d. Aktyvus manevrų etapas numatytas kovo 16–19 dienomis.

"Iš viso pratybose dalyvaus daugiau nei 400 karių ir apie 100 vienetų Uljanovsko rinktinės karinės ir specialiosios technikos vienetų, iš Baltarusijos pusės daugiau nei 80 karių iš atskirojo Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų atskirojo gvardijos desanto formavimo, dislokuoto Bresto mieste", — pranešė Gynybos ministerija.

Be to, į manevrus bus įtraukti du Rusijos centrinės karinės apygardos smogiamieji sraigtasparniai Mi-24 ir šeši transporto koviniai sraigtasparniai Mi-8AMTŠ.

"Tuo pat metu kovo 15–27 dienomis Osipovičskio poligone, Baltarusijos Respublikos Minsko srityje, vyks bendros Baltarusijos ir Rusijos taktinės pratybos", — pranešė ministerija.

Manevrų Baltarusijoje metu Rusijos ir Baltarusijos desantininkų daliniai dienos ir nakties metu atliks bendrus sustiprinto desantininkų bataliono veiksmus gynyboje ir puolime. Šiose pratybose iš Rusijos pusės dalyvaus apie 90 Pskovo gvardijos oro desanto pajėgų Juodosios jūros gvardijos puolimo pulko karių, iš Baltarusijos — daugiau nei 400 karių ir apie 100 karinės ir specialiosios technikos vienetų iš Vitebsko atskirojo gvardijos oro desanto junginio.

Tegai:
karinės pratybos, Baltarusija, Rusija
Koronavirusas

Gydytoja papasakojo apie naujų koronaviruso padermių poveikį vaikams

(atnaujinta 19:21 2021.03.06)
Kaip teigiama pranešime, jau žinomos naujos COVID-19 padermės nepablogina užsikrėtusių vaikų būklės ir iš tiesų yra vadinamos kitaip

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Naujos koronaviruso padermės nepablogina užsikrėtusių vaikų būklės, teigė Leila Namazova-Baranova, Rusijos Federacijos Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji laisvai samdoma prevencinės medicinos specialistė, praneša RIA Novosti.

"Dabar kyla daug klausimų dėl naujų koronaviruso padermių, žurnalistai kartais neteisingai juos vadina padermėmis — tai nėra padermės. Tai yra potipiai. Taigi, nauji potipiai nepablogina (užkrėstų) vaikų sveikatos", — sakė ji.

Vasario 9 dieną pranešta, kad PSO ekspertai parengė keturias koronavirusinės infekcijos perdavimo žmonėms versijas — iš gyvūno, tarpininko, šaldytų maisto produktų ir dėl nutekėjimo iš laboratorijos. Jie negalėjo nustatyti gyvūninio koronaviruso šaltinio. Tyrimų metu tarp šikšnosparnių ir skujuočių buvo rasti su SARS-CoV-2 susiję virusai, tačiau gautų mėginių skirtumas buvo per didelis, kad būtų galima teigti, jog šie gyvūnai buvo pirminis viruso šaltinis.

Naujo koronaviruso sukeltas pneumonijos COVID-19 protrūkis pirmą kartą buvo užfiksuotas 2019 metų gruodžio mėnesį Uhane. Iš pradžių manyta, kad naujos infekcijos šaltinis yra jūros gėrybių turgus. Tuo pačiu metu PSO pareiškė, kad neturi patikrintos informacijos, jog šis turgus iš tikrųjų yra koronaviruso šaltinis.

Tegai:
vaikai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje