BelAE

Patvirtinta BelAE blokų paleidimo komplekso priėmimo eksploatuoti tvarka

(atnaujinta 12:46 2021.02.08)
AE bloko paleidimo komplekso priėmimo eksploatuoti data bus žinoma, kai priėmimo komiteto nariai pasirašys aktą

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Baltarusijos vyriausybė patvirtino Baltarusijos atominės elektrinės paleidimo komplekso tvarką. Tai numato 2021 metų vasario 3 dienos Ministrų tarybos rezoliucija Nr. 71, kuri oficialiai skelbiama nacionaliniame teisiniame interneto portale, praneša "BelTA".

Remiantis dokumentu, AE bloko paleidimą turėtų atlikti priėmimo komitetas, vykdydamas atitinkamą aktą.

Priėmimo komiteto sudėtyje yra vyriausybinių agentūrų ir kitų organizacijų vadovai ar jų pavaduotojai pagal vyriausybinių agentūrų ir kitų organizacijų sąrašą, kurį taip pat nustato šis nutarimas. Energetikos viceministras, atsakingas už branduolinės energetikos klausimus, buvo paskirtas priėmimo komiteto pirmininku, o jo pavaduotoju — valstybinės elektros energijos pramonės asociacijos "Belenergo" generalinis direktorius.

Priėmimo komitetas patikrins baigtos AE blokų paleidimo komplekso statybos pasirengimą saugiai eksploatuoti, įvertins statybos, montavimo ir paleidimo darbų kokybę bei tai, kaip jie atitinka projektinę dokumentaciją, norminių dokumentų reikalavimus, su kuriais buvo atliktas komplekso projektavimas, statyba ir paleidimas.

Komisija taip pat turi įvertinti gauto bloko atitiktį branduolinės, radiacinės, pramoninės, priešgaisrinės ir aplinkos saugos reikalavimams, įstatymams gyventojų sanitarinės ir epidemiologinės gerovės, techninio reguliavimo ir standartizavimo srityse, energijos ir dujų tiekimo bei darbo apsaugos srityse. Priėmimo komiteto nariai taip pat patikrins gautų faktinių eksploatacinių pajėgumų rodiklių atitiktį projektinėje dokumentacijoje numatytoms vertėms, įvertins medžiagų, konstrukcijų ir gaminių kokybę ir saugumą ir kt.

AE bloko paleidimo komplekso priėmimo eksploatuoti data bus žinoma, kai priėmimo komiteto nariai pasirašys aktą.

Tegai:
Baltarusija, Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (520)
Koronavirusas

Gydytoja paaiškino, kodėl koronavirusas yra pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms

(atnaujinta 13:54 2021.03.04)
Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vyresni pacientai turi nedaug jaunų ląstelių, todėl, susidūrę su koronaviruso infekcija, jie ją perneša daug sunkiau nei jauni, sakė Olga Tkačeva Rusijos gerontologinių tyrimų ir klinikinio centro direktorė, praneša RIA Novosti.

"Koronaviruso infekcija yra pirmoji infekcija žmonijos istorijoje, kuri labai priklauso nuo amžiaus: kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė rizika. Kodėl vyresnio amžiaus pacientams ypač pavojinga susitikti su koronavirusu? Nes jame yra labai mažai jaunų ląstelių, galinčių reaguoti į naują infekciją", — sakė ji.

Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga.

Tegai:
gyventojų amžius, amžius, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 15:52 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame pasienio punkte Černyševskojės (Kybartų). Prekių kilmė — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka.

Todėl prekės buvo grąžintos į importuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos