Nėštumas

PSO paneigė gandus apie vakcinacijos ir nevaisingumo ryšį

(atnaujinta 19:13 2021.02.08)
Organizacijos atstovė paaiškino, kad PSO dabar turi dvi vakcinas, pagrįstas mRNR, ir tokia RNR negali tapti DNR ar pakeisti žmogaus ląstelių

VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paneigė gandus apie vakcinacijos ir nevaisingumo ryšį. Tai pareiškė PSO Imunizacijos departamento vadovė Keitė Obrajen (Kate O'Brien), praneša RIA Novosti.

Anot jos, nėra tokių vaistų, kurie lemtų nevaisingumą. Specialistė taip pat teigė, kad teiginiai apie vakcinacijos poveikį DNR nėra teisingi. Ji paaiškino, kad PSO dabar turi dvi vakcinas, pagrįstas mRNR, ir tokia RNR negali tapti DNR ar pakeisti žmogaus ląstelių DNR. Obrajen pridūrė, jog dauguma vakcinų yra sukurtos taip, kad jos pačios tiekia baltymą ar nedidelę mikrobo, prieš kurį jie skirti, dalį.

Anksčiau amerikiečių mokslininkai iš "ElicioTherapeutics" sukūrė pagalbinę medžiagą, kuri padidina vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumą. Sukurtas AMP-CpG junginys vakcinos antigeną tiekia tiesiai į limfmazgius, kur gaminasi antikūnai. Tai sumažina vakcinų nuo koronaviruso dozę dešimt kartų, išlaikant tą patį apsaugos lygį.

Tegai:
vakcina, nėštumas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1471)
Koronavirusas

Gydytoja paaiškino, kodėl koronavirusas yra pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms

(atnaujinta 13:54 2021.03.04)
Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vyresni pacientai turi nedaug jaunų ląstelių, todėl, susidūrę su koronaviruso infekcija, jie ją perneša daug sunkiau nei jauni, sakė Olga Tkačeva Rusijos gerontologinių tyrimų ir klinikinio centro direktorė, praneša RIA Novosti.

"Koronaviruso infekcija yra pirmoji infekcija žmonijos istorijoje, kuri labai priklauso nuo amžiaus: kuo vyresnis žmogus, tuo didesnė rizika. Kodėl vyresnio amžiaus pacientams ypač pavojinga susitikti su koronavirusu? Nes jame yra labai mažai jaunų ląstelių, galinčių reaguoti į naują infekciją", — sakė ji.

Ji paaiškino, kad pagyvenusio žmogaus imuninė sistema paprastai sunkiai reaguoja į infekciją, o kai ji sutinka naują infekcijos sukėlėją, tai yra ypač pavojinga.

Tegai:
gyventojų amžius, amžius, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1471)
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 15:52 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame pasienio punkte Černyševskojės (Kybartų). Prekių kilmė — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka.

Todėl prekės buvo grąžintos į importuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos