Vakcina Sputnik V

"Nužudo milijonus piliečių": bulgarai pasmerkė ES atsisakymą naudoti "Sputnik V"

(atnaujinta 13:31 2021.02.09)
"Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos preparatas, jį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo dar rugpjūčio viduryje

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Bulgarijos portalo dir.bg skaitytojai griežtai pasmerkė ES vadovybę, kuri neleidžia Europos Sąjungos teritorijoje naudoti Rusijos vakcinos "Sputnik V".

Straipsnyje dir.bg pasakojama apie agentūros "Bloomberg" medžiagą, kuroje leidinys rusiško preparato sukūrimą pavadino didžiausiu moksliniu proveržiu nuo TSRS laikų. Visų pirma, agentūra pažymi, kad šalys pradėjo "rikiuotis į eilę" dėl vaisto tiekimo po to, kai moksliniame žurnale "The Lancet" buvo paskelbti klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatai, kurie patvirtino didelį "Sputnik V" efektyvumą.

"Jei vakcinos iš tikrųjų yra tokios būtinos, Europos Sąjunga dėl savo ksenofobijos rusų atžvilgiu žudo milijonus savo piliečių, atsisakydama Rusijos vakcinos. Atėjo laikas ES pripažinti, kad ksenofobija rusų atžvilgiu yra svarbesnė nei Europos piliečių gyvybės", — parašė vienas iš skaitytojų.

"Vienintelis būdas judinti pasaulį į priekį — laisvas bendravimas ir keitimasis idėjomis, personalu ir modeliais. Atėjo laikas užbaigti su šia kvaila neapykanta, koks skirtumas, kieno tai vakcina — Amerikos, Rusijos ar Vokietijos, svarbu, kad ji veiktų", — pasisakė kitas.

"Aš asmeniškai manau, kad vektorinė Rusijos vakcina yra geresnė nei "Pfizer" ir "Moderna" DNR vakcinos", — pareiškė dar vienas skaitytojas.

Jis taip pat priminė apie bendrovės "AstraZeneca" bendradarbiavimą su rusiško preparato gamintoju.

"Kol ES diskutuos apie Rusijos vakciną, Serbija ją pagamins", — pažymėjo vartotojas.

"Matyt, JAV nelabai seka Rusijos mokslinius atradimus, jei joms šitas atrodo didžiausias", — pajuokavo vartotojas.

"Visais klausimais Briuselis turi laukti dėdės Semo nuomonės. Europos valdininkai kenčia nuo silpnaprotystės, jie yra tokie politizuoti, kad Vašingtonas turi jiems visą laiką pasakyti, ką daryti", — pasipiktino portalo skaitytojas.

"Vakarai bando kažkaip išeiti iš nepatogios padėties, kurioje atsidūrė. Iš pradžių Vakarų lyderiai buvo prieš "Sputnik V" ir išleido šimtus milijardų farmacijos kompanijoms JAV ir ES. Rezultatas lygus nuliui... Dabar jie yra dalinio Rusijos vakcinos pripažinimo etape. Laukia dar visiškas rusiško produkto pripažinimas ir pirkimas", — padarė išvadą dar vienas vartotojas.

"Sputnik V" vakcina yra pirmasis pasaulyje COVID-19 profilaktikos preparatas. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija jį užregistravo rugpjūčio viduryje. Vakcina buvo sukurta Gamalėjaus centre ir yra paremta gerai ištirta žmogaus adenoviruso vektoriaus platforma.

Tegai:
Rusija, Bulgarija, ES, COVID-19, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (269)
Dar šia tema
JAV infekcinių ligų specialistas sureagavo į duomenų apie "Sputnik V" paskelbimą
Lietuvos žurnalistas aštriai sukritikavo valdžią dėl "Sputnik V" atsisakymo
Lietuvos prezidento administracija įvertino galimybę įsigyti "Sputnik V"
Politologas: sunku laikyti Lietuvą nerusofobiška po pareiškimų apie "Sputnik V"
"Sputnik V" vakcina perėjo mokslinių konsultacijų su ES reguliuotoju etapą
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 15:52 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame pasienio punkte Černyševskojės (Kybartų). Prekių kilmė — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka.

Todėl prekės buvo grąžintos į importuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas pasidalijo kolegos Europos įspūdžiais apie padėtį Rusijoje

(atnaujinta 15:13 2021.03.04)
Putinas nenurodė su kuo konkrečiai jis kalbėjosi, tačiau pabrėžė, kad žmogus iš Europos

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad vakare vėlai vakare Kremliuje kalbėjosi su draugu iš užsienio, atvykusiu į Maskvą, ir aptarė gyvenimą pandemijos metu. Rusijos vadovas nenurodė, kas tai, praneša RIA Novosti.

Tai Putinas sakė ketvirtadienį susitikime su savanoriais, dalyvaujančiais akcijoje "Mes esame kartu".

"Žinote, galiu pasidalinti keletu tokio pobūdžio dalykų — praėjusią naktį čia, Kremliuje, dirbdamas labai vėlai sutikau vieną iš savo pažįstamų, atvykusį kolegą. Jis yra užsienietis ir atvyko į Rusiją verslo reikalais", — sakė prezidentas.

Putinas pažymėjo, kad jo draugas, dalindamasis įspūdžiais, nustebo, kad "Maskva gyvena".

"Mes, sako jis, didžiųjų, didžiausių Europos miestuose, gatvėse retos mašinos, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", — kolegos žodžius pacitavo Putinas.

Per praėjusią parą Rusijoje buvo nustatyta 11 385 nauji COVID-19 atvejai, 1409 pacientams nepasižymi simptomais. Per dieną mirė 475 žmonės, iš ligoninių išrašyta 16 123.

Bendras žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius Rusijoje pasiekė 4 290 135. Per visą laiką pandemijos aukomis tapo 87 823 žmonės, 3 869 857 pasveiko.

Pasaulyje, remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 114,4 milijono užsikrėtusių, o pagal Džono Hopkinso universiteto vertinimus jų skaičius jau viršijo 115 milijonų. Gydytojams nepavyko išgelbėti daugiau nei pustrečio milijono žmonių.

Anksčiau Maskvos valdžia skelbė, kad stabilizavus COVID-19 padėtį Ruisjos sostinėje jau pašalinti daugybė apribojimų. Vidurinių mokyklų moksleiviai grįžo į dienines pamokas mokyklose, restoranams ir klubams leista dirbti po 23:00.

Mieste tęsiama vakcinacija nuo COVID-19. Pasiskiepyti galima viename iš 100 centrų. Be to pasiskiepyti galim ir privačiose gydymo įstaigose.

Tegai:
Vladimiras Putinas, pandemija, Europa, Rusija
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uosto direkcija stiprina akvatorijos taršos prevencijos priemones

(atnaujinta 17:09 2021.03.04)
Iš viso įvairios uosto vietos yra sumontuota 11 naftos tinkamų įrenginių, kurie šiuo metu yra perkeliami į problemines vietas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Norint nustatyti galimus teršalų, išsiliejančių uosto akvatorijoje, židinius, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija naftos taršos aptikimo daviklius perkelia į potencialiai problemiškiausias vietas, praneša uosto spaudos tarnyba.

Pažymima, kad toks sprendimas jau duoda rezultatų — suveikus davikliui, pavyko užfiksuoti teršėją.

Pabrėžiama, kad suveikus prie Smiltelės upės žiočių sumontuotam naftos taršos aptikimo davikliui, Uosto direkcijos inspektorius nuvyko į įvykio vietą. Šioje vietoje buvo vykdoma bunkeravimo operacija ir aptikta, jog jos metu į akvatoriją prie krantinės pateko nežymus kiekis teršalų.

Pažymima, kad apie incidentą informuoti Aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

"Net keletas litrų naftos produktų, patekusių į akvatoriją, gali pridaryti daug bėdos, nes teršalai akimirksniu pasklinda. Stiprindami taršos prevenciją, perkeliame naftos taršos aptikimo daviklius į galimai problemiškiausias vietas, kad galėtume dar operatyviau reaguoti ir nustatyti teršalų židinius. Akivaizdu, kad šis sprendimas pasiteisina — teršėjai bus užfiksuoti, tikimės, jog taip pavyks užkardyti teršalų patekimą į akvatoriją", — sakė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Iš viso įvairios uosto vietos yra sumontuota 11 naftos tinkamų įrenginių, kurie šiuo metu yra perkeliami į problemines vietas.

"Daviklių tinklas išdėstomas ne tik uosto pusėje, bet keletas jų bus įrengta ir keliuose Smiltynės pusės taškuose. Tai leis užfiksuoti teršalus, patenkančius į uosto akvatoriją iš Kuršių marių. Taip pat naftos aptikimo daviklis yra sumontuotas ir prie Dangės žiočių, siekiant, kad tarša nepatektų į akvatoriją iš upės. Šie davikliai gali užfiksuoti benzino, dyzelino, tepalų, naftos dėmes. Joms priartėjus prie detektoriaus, šis sureaguoja — perduoda signalą į Uosto direkcijos dispečerinę", —  teigiama pranešime.

Tuo pačiu, nustačius taršą, Uosto direkcijos dispečeris nedelsdamas informuoja visas atsakingas tarnybas: Jūrų gelbėjimo koordinacinį centrą, aplinkosaugos ir kitas institucijas.

Tegai:
aplinkos tarša, oro tarša, Klaipėdos uostas