Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II

Karalienė Elžbieta II devintą kartą tapo prosenele

(atnaujinta 16:02 2021.02.10)
Šiemet karalienė sulauks dar vieno proanūkio ar proanūkės — turėtų pagimdyti princesės Anos dukra

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II devintą kartą tapo prosenele: jos anūkė princesė Eugenie antradienio rytą pagimdė sūnų, pranešė Bakingamo rūmai.

"Karalienė, Edinburgo hercogas, Jorko hercogas, Jorko hercogienė Sarah buvo informuoti ir jie labai patenkinti naujienomis. Jos karališkoji aukštybė ir jos vaikas jaučiasi gerai", — sakoma pranešime.

​Šis vaikas yra princesės ir jos vyro Džeko Bruksbenko (Jack Brooksbank) pirmagimis, taip pat pirmasis princo Endriu ir jo buvusios žmonos Sarah anūkas.

Princesė Eugenie, jauniausia Jorko hercogo (vidurinio karalienės sūnaus) dukra, susituokė 2018 metais.

Megan Markl
© AP Photo / Kirsty Wigglesworth

Ši žinia sukėlė tikrą sensaciją tarp britų, nes kūdikio pasirodymo diena jau seniai buvo pažymėta monarchų kalendoriuje, tačiau buvo siejama su liūdnu įvykiu šeimoje.

Karališkieji ekspertai puolė sveikinti princesę Eugenie ir prisiminė, kas nutiko šią dieną prieš 19 metų: karalienė Elžbieta II prarado jaunesnę seserį princesę Margaret.

2002 metais 71-erių princesė ir kadaise karalystės stiliaus ikona buvo hospitalizuota po ketvirtojo insulto. Po kelių valandų rūmai pranešė apie jos mirtį.

Princesės Eugenie pirmagimio gimimas tapo tikrai laimingu ženklu: visi pamiršo apie liūdną atmosferą, kuri rūmuose vyravo metinių dieną, o karalienė atsisveikino su liūdnais prisiminimais.

Be to, šiemet 94 metų karalienė susilauks dar vieno, dešimto, proanūkio ar proanūkės: jos anūkė, princesės Anos dukra Zara Tindall, laukiasi trečiojo vaiko.

Tegai:
karališkoji šeima, Elžbieta II, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
Oro uostas

PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus

(atnaujinta 23:18 2021.03.03)
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija kol kas nerekomenduoja šalims įvesti vakcinacijos nuo COVID-19 pasus, sakė PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas
© Photo : Пресс-служба МИД РФ

"PSO pasisakė, kad šiuo metu nerekomenduoja tokių pasų [vakcinacijos nuo COVID-19 — Sputnik]. Bet, žinoma, šalys eina savo keliu, visi stengiasi leisti didesnį gyventojų mobilumą, o PSO bendradarbiaus su visomis suinteresuotomis šalimis ir pateiks rekomendaciją, kas tokiame pase turėtų būti", — cituoja Vujnovič RIA Novosti.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Planuojama, kad pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus.

Dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Vakcinacijos pasą planuojama parengti iki vasaros.

Tegai:
pasas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva paskolins trims ES valstybėms 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19
Lietuvos VRM parodė, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atveju
Estijoje mirė vyras, pasiskiepijęs "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 23:07 2021.03.03)
Maištingosios hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo (Jason Knauf) skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando nusmukdyti jos pasitikėjimą savimi", — sakoma padėjėjo laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos interviu Oprai Vinfri.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus. Ji "liūdi dėl pastarųjų išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
Policija, archyvinė nuotrauka

Šiaulių rajone prie vairo  sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas

Šiaulių apskrities VPK pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė, jis uždarytas į areštinę, vyksta ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Trečiadienį Šiaulių rajone, Bubių kaime, prie vairo ne tarnybos metu sulaikytas neblaivus policijos pareigūnas. 

Kaip pranešė Policijos departamentas, automobilį "VW Passat" vairavęs 1988 metais gimęs neuniformuotas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas sustabdytas apie 10 valandą ryto.

Pareigūnas blaivumą tikrintis atsisakė. 

Vairuotojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 str. 1 d.

Tegai:
policija
Dar šia tema
Vilniuje vyras su peiliu bandė pasislėpti nuo policijos virtuvėje
Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis