Rusijos ir ES vėliavos

Borelis įvardijo Rusijos ir ES santykių normalizavimo sąlygą

(atnaujinta 12:23 2021.02.12)
ES diplomatijos vadovas pabrėžė, kad Europos Sąjunga "saugo Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir ragina įgyvendinti Minsko susitarimus"

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Europos diplomatijos vadovas Žozepas Borelis teigė, kad Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai nebus normalizuoti, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai. Tokią sąlygą jis įvardijo per spaudos konferenciją po ES ir Ukrainos asociacijos tarybos posėdžio Briuselyje. Praneša TASS ataskaitos.

Jis teigė, kad šis klausimas buvo aptartas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu per jo vasario 5 dienos vizitą Maskvoje. ES diplomatijos vadovas pabrėžė, kad Europos Sąjunga "saugo Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir ragina įgyvendinti Minsko susitarimus". Borelis tai pavadino "aiškia sąlyga" santykiuose tarp Rusijos ir ES.

Vasario 7 dieną Borelis paskelbė apie Rusijos atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos. Jis paaiškino, kad padarė tokią išvadą po susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir "Rusijos valdžios pranešimo šio vizito metu". Jo nuomone, Maskva nenori naudotis konstruktyvesnio dialogo galimybe. Rusijos užsienio reikalų ministerija nustebo dėl šio pareiškimo, pažymėdama, kad Borelio pateiktas jo vizito Maskvoje rezultatų vertinimas prieštarauja jo paties Rusijoje pasakytiems žodžiams.

Teritorinis konfliktas Donbase tęsiasi daugiau nei šešerius metus. 2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko liaudies respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę nuo Kijevo pasikeitus valdžiai šalyje. 2015 metais buvo pasirašyti Minsko susitarimai, kurie reiškia ypatingo regiono statuso suteikimą ir vietos rinkimų rengimą.

Tegai:
santykiai, ES, Rusija
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys
Jeep emblema

"Jeep" susimąstė apie pavadinimo keitimą dėl indėnų

(atnaujinta 10:23 2021.03.08)
Apie Čerokių indėnų pretenzijas tapo žinoma vasario pabaigoje, jų nuomone, atėjo laikas, kai ir korporacijos, ir sporto komandos turi nustoti naudoti vietinių Amerikos tautų pavadinimus ir talismanus savo produkcijos pardavimui

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. "Jeep" modeliai susimąstė apie tai, kad pakeistų pavadinimą ir atsisakyti žodžio "Cherokee" vartojimo dėl kritikos iš indėnų pusės, praneša "The Wall Street Journal".

Korporacijos "Stellantis" vadovas Karlosas Tavaresas pasakė, kad įmonė yra pasirengusi žengti tokį žingsnį. Kartu jis patikslino, kad įmonė "yra pasirengusi aptarti šį klausimą su atitinkamais žmonėmis ir be tarpininkų".

Apie Čerokių indėnų pretenzijas tapo žinoma vasario pabaigoje. Genties vadas Čakas Hoskinas jaunesnysis šia proga sakė: "Esu įsitikinęs, kad tai buvo padaryta su geriausiais ketinimais, tačiau mūsų pavadinimo tvirtinimas automobilio šone mūsų niekaip negerbia". Jo nuomone, atėjo laikas, kai ir korporacijos, ir sporto komandos turi nustoti naudoti vietinių Amerikos tautų pavadinimus, jų pavadinimus ir talismanus savo produkcijos pardavimui.

Kalbėdamas su "The Wall Street Journal" Čerokių genties atstovas pranešė, kad dabar "gentis ir "Stellantis" vadovybė vykdo atvirą dialogą ir nusiteikę tęsti diskusijas". Tačiau apie jokius konkrečius sprendimus kol kas nekalbama. "Jeep" žodį "Cherokee" daugelyje modelių pavadinime vartoja nuo aštuntojo dešimtmečio, dabar automobilis yra vienas populiariausių eilutėje.

2020 m. vasarą, "Black Lives Matter" ir masinių protestų įkaščio metu kai kurios sporto komandos keitė savo pavadinimus. Pavyzdžiui, "Vašington Redskins" dėl kaltinimų rasizmu turėjo pakeisti savo pavadinimą ir logotipą. (Redskins iš anglų kalbos — raudonodis — Sputnik). Tas pats įvyko ir su Kanados futbolo lygos "Edmonton Eksimos" klubu, ten iš pavadinimo buvo pašalintas žodis "eskimai".

Tačiau klausimas neapsiribojo tik sporto klubais. 2020 m. rugpjūčio mėnesį vokiečių prekės ženklas "Knorr" po diskusijų apie rasizmą nusprendė pakeisti egzistavusio nuo 1903 metų padažo "Zigeunersauce" ("čigonų padažas") pavadinimą.  Bendrovė pažymėjo, kad sąvoką "čigonų" gali būti neigiamai interpretuojama. Tas pats padažas dabar vadinamas "Paprikasauce Ungarische Art" (vengriškas padažas su paprika).

Tegai:
JAV, indėnai, automobiliai