Ligoninė

Berniukas atsidūrė ant mirties slenksčio dėl neįprastai didelio liežuvio

(atnaujinta 21:57 2021.02.14)
Būdamas gimdoje kūdikis svėrė 5,4 kilogramo, tad gydytojams teko atlikti cezario pjūvį. Namuose tėvai, norėdami kontroliuoti naujagimio kvėpavimą, turėjo kvėpavimo aparatą, nes jis dusdavo miegodamas

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Amerikoje, Pensilvanijoje, gimė berniukas su labai dideliu liežuviu — jis buvo keturis kartus didesnis už normą. Apie tai praneša "Daily Mail".

Dabar jau 3 metų Owen'as Thomas'as kenčia nuo reto genetinio sutrikimo, vadinamo Bekvito-Vydemano sindromu. Ši genetinė anomalija pasireiškia vienam iš 15 tūkstančių vaikų, jai būdingas nenuoseklus įvairių kūno dalių vystymasis. Dėl šios ligos berniukas atsidūrė ant mirties slenksčio: jis negalėjo kvėpuoti, nes jo liežuvis buvo keturis kartus didesnis už normą.

Būdamas gimdoje jis svėrė 5,4 kilogramo, tad gydytojams teko atlikti cezario pjūvį. Namuose tėvai, norėdami kontroliuoti naujagimio kvėpavimą, turėjo kvėpavimo aparatą, nes jis dusdavo miegodamas.

Ilgos ir rizikingos operacijos metu berniukui pašalino penkis centimetrus liežuvio, tačiau liežuvis toliau auga, todėl chirurginės intervencijos poveikis truks neilgai. Be to, sergant Bekvito-Vydemano sindromu, padidėja piktybinių navikų rizika, todėl naujagimį reikia tirti kas tris mėnesius.

Po operacijos berniukas valgo normaliai ir nerodo neigiamų požymių. Operacijos siūlės sugijo per kelias savaites. Tačiau vaiko liga ypač suartino jo tėvus. "Laikui bėgant mes išmokome bendrauti tarpusavyje, nepaisant to, kad vaiko ligą suvokėme skirtingai", — sakė jo mama.

Bekvito-Vydemano sindromas buvo atrastas tik 1960 metais, todėl jis nėra iki galo ištirtas.

Tegai:
liga, operacija, berniukas
Vilnius

PSO paskelbė kada baigsis koronaviruso pandemija

(atnaujinta 12:08 2021.03.05)
Taip pat pabrėžta, jog svarbu, kaip šalys panaikins apribojimus: jei tai įvyks per greitai, situacija bus tokia pati kaip ir buvo pradžioje

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyriaus direktorius Hansas Kluge interviu "Welt" teigė, kad COVID-19 pandemijos pabaigos galima tikėtis iki 2022 metų.

"Manau, kad 2021 metai bus dar vieni COVID metai. Bet jie bus labiau nuspėjami ir valdomi. 2020 metai buvo terra incognita, moksliniė ir politinė nežinomybė. Po metų mes žinome daug daugiau. Mes turime instrumentus, diagnostikos programų, turime vakciną", — cituoja jį RIA Novosti.

Kluge pabrėžė, kad jo darbe svarbu viską planuoti į priekį, todėl mano, kad pandemija pasibaigs iki kitų metų pradžios.

"Tai nereiškia, kad virusas išnyks. Tačiau tikiuosi, kad tuo metu nereikės įsikišti", — pridūrė jis.

Tuo tarpu Kluge mano, kad būtinas "europinis solidarumas" — negalima, kad turtingi regionai būtų paskiepyti, o kiti — ne.

Jo nuomone, taip pat svarbu, kaip šalys panaikins apribojimus: jei tai įvyks per greitai, situacija bus tokia pati kaip ir buvo pradžioje.

PSO paskelbė pasaulinę COVID-19 pandemiją praėjusių metų kovo 11 dieną. Dėl to daugelis pasaulio šalių įvedė griežtas karantino priemones, uždarė sienas, sustabdė oro, kelių ir geležinkelių jungtis. Dabar ribojimai palaipsniui švelnėja, atsižvelgiant į gerėjančią epidemiologinę padėtį.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Skinest Baltija

Konstitucinis Teismas pritarė Lietuvos vyriausybės sprendimui uždrausti darbą su "Skinest"

(atnaujinta 14:22 2021.03.05)
Kadangi Latvijoje įmonei buvo pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tai automatiškai gali būti laikoma grėsme nacionaliniam saugumui, mano teismas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) nusprendė, kad vyriausybės sprendimas užkirsti kelią sutarčių tarp "Lietuvos geležinkelių" ir Estijos verslininko Olego Osinovskio kontroliuojamos "Skinest Baltija" dukterinės įmonės pasirašymui neprieštarauja Konstitucijai, praneša KT spaudos tarnyba.

Konstitucinis Teismas nagrinėjo bylą remdamasis individualiu Osinovskio, "Skinest Grupp" ir "Skinest Rail" skundu.

"Skinest" grupė buvo faktiškai pašalinta iš Latvijos geležinkelių konkurso 2018 metais, kai vyriausybės komisija ir vyriausybė neleido Latvijos geležinkeliams pasirašyti sutarčių su įmone.

Tada kabinetas nurodė, kad Osinovskis turi ryšių, kurie padidina riziką arba kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, su užsienio šalių departamentais arba su jų asmenimis ar juridiniais asmenimis.

Sausio 21 dieną Latvijos teismas išteisino kyšininkavimu apkaltintą buvusį Latvijos geležinkelių vadovą Ugį Magonį ir Osinovskį. Šis teismo sprendimas nėra galutinis.

2019 metų gruodžio mėnesį "Skinest" pateikė skundą dėl Lietuvos Europos Komisijai (EK). Bendrovė mano, kad Lietuvos valdžia nori išstumti "Skinest Baltija" ir "Vitras-S" grupės įmones iš rinkos, o tai pažeidžia pagrindines ES teisės normas.

Teismo vertinimu, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo nuostata, kad asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu saugumo interesų tik todėl, kad jam yra pradėtas baudžiamasis persekiojimas, tačiau teismo sprendimas nebuvo priimtas, nepažeidžia nekaltumo Konstitucijoje įtvirtintos prezumpcijos.

Teismas pažymėjo, kad pagal Konstituciją valstybė reguliuoja ekonominę veiklą taip, kad ji tarnautų bendrai žmonių gerovei, o pastaroji neįmanoma be valstybės ir visuomenės saugumo.

Tegai:
Konstitucinis Teismas, Baltijos šalys