Vakcina nuo COVID-19 EpiVacCorona

Imunologas įvertino "EpiVacCorona" veiksmingumą prieš naujas padermes

(atnaujinta 12:05 2021.02.16)
Siekiant užkirsti kelią viruso mutacijų pasekmėms, pasak specialisto, padėtų vakcina, pagrįsta gyvybiškai svarbiais ir mažiausiai linkusiais mutuoti viruso elementais ir struktūromis

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Vakcina nuo koronaviruso "Vektor" turėtų būti veiksminga prieš kitas Didžiosios Britanijos padermes, tačiau reikia būti pasirengus ją greitai pakeisti, RIA Novosti sakė imunologas, medicinos mokslų daktaras Vladislavas Žemčiugovas.

"Mutacijos viruse vyksta nuolat, kaip ir paveikslėlis kaleidoskope, tai būdinga jo genetinės medžiagos sintezės mechanizmui, pačiam genomui. Tos mutacijos, tie pokyčiai, kurie yra naudingi virusui, jo pagreitintai reprodukcijai ar naujiems plitimo keliams, vyksta natūralia atranka", — sakė Žemčiugovas.

Siekiant užkirsti kelią viruso mutacijų pasekmėms, pasak specialisto, padėtų vakcina, pagrįsta gyvybiškai svarbiais ir mažiausiai linkusiais mutuoti viruso elementais ir struktūromis.

"Sprendžiant iš tam tikros informacijos, "Vektor" centro vakcina "EpiVacCorona" apima gyvybiškai svarbias ir konservatyviausias viruso molekules. Ji parodė veiksmingumą prieš Brazilijos, Pietų Afrikos ir Didžiosios Britanijos padermes. Tikėkimės, kad ji bus veiksminga ir su vėlesnėmis mutacijomis. Labai sunku viską numatyti iki galo. Turime būti pasirengę pakeisti vakciną taip greitai, kaip keičiasi virusas", — pažymėjo Žemčiugovas.

Anksčiau "The Guardian" su nuoroda į Edinburgo universiteto tyrėjus pranešė, kad JK nustatytas dar vienas koronaviruso variantas, pavadintas B1525. Kaip pažymėjo leidinys, naujasis viruso variantas turi "potencialiai nerimą keliantį mutacijų rinkinį". Tyrėjai ypač nerimauja dėl smaigalinio baltymo E484K mutacijos, kuri taip pat yra Brazilijos ir Pietų Afrikos padermėse, ir, pasak ekspertų, virusas tampa atsparesnis antikūnams.

Tegai:
mutacija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1494)
Dar šia tema
Dauguma Lietuvos savivaldybių išlieka raudonojoje zonoje
Aplinkos ministras paragino neatsipalaiduoti dėl karantino sušvelninimo
Lietuva yra zonoje "Raudona C3": per parą nustatyta 300 naujų COVID-19 atvejų
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1494)
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras