VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. JAV pilietis Eupatorijos poliklinikoje buvo paskiepytas nuo koronaviruso, žurnalistams pranešė Krymo sveikatos apsaugos ir Informacijos ministerijos.
Ministerijų duomenimis, tai yra pirmoji amerikiečio vakcinacija Kryme. Briusas Votsas Bevanas (Bruce Watts Bevan) pasiskiepijo vakcina nuo COVID-19 "Sputnik V", jo žmona — Rusijos pilietė archeologė Tatjana Smekalova — taip pat pasiskiepijo.
Anksčiau Krymo Parlamento etninių ryšių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovas Jurijus Gempelis sakė, kad sulaukė ES šalių gyventojų kreipimųsi, kuriuose jie išreiškė norą atvykti į Krymą ir pasiskiepyti rusiška vakcina.
Briusas Bevanas, kuriam yra 78 metai, su žmona jau daugiau nei metus gyvena Eupatorijoje, jis atvyko į Krymą iš Vašingtono priemiesčio. "Ji (vakcina "Sputnik V") gera ir aš džiaugiuosi, kad man pavyko ją gauti. Kodėl gi ne? Man nebūtų saugu vykti į JAV tam, kad gaučiau vakciną. Kelionė trunka 24 valandas. Daug geriau gauti čia ir dabar", — cituoja jį RIA Novosti.
Vakciną "Sputnik V" sukūrė Gamalėjaus centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu.
Vaistas paremtas žmogaus adenovirusinių vektorių platforma ir apima dviejų komponentų įvedimą trijų savaičių intervalu. Pagrindinis privalumas yra efektyvumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.
Vasario 2 dieną "The Lancet" paskelbė vakcinos "Sputnik V" trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatus. Ekspertai nustatė, kad vaisto veiksmingumas siekia 91,6 proc.
VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.
Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame pasienio punkte Černyševskojės (Kybartų). Prekių kilmė — Suomija, Lietuva.
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys neatitinka.
Todėl prekės buvo grąžintos į importuojančią šalį.
VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad vakare vėlai vakare Kremliuje kalbėjosi su draugu iš užsienio, atvykusiu į Maskvą, ir aptarė gyvenimą pandemijos metu. Rusijos vadovas nenurodė, kas tai, praneša RIA Novosti.
Tai Putinas sakė ketvirtadienį susitikime su savanoriais, dalyvaujančiais akcijoje "Mes esame kartu".
"Žinote, galiu pasidalinti keletu tokio pobūdžio dalykų — praėjusią naktį čia, Kremliuje, dirbdamas labai vėlai sutikau vieną iš savo pažįstamų, atvykusį kolegą. Jis yra užsienietis ir atvyko į Rusiją verslo reikalais", — sakė prezidentas.
Putinas pažymėjo, kad jo draugas, dalindamasis įspūdžiais, nustebo, kad "Maskva gyvena".
"Mes, sako jis, didžiųjų, didžiausių Europos miestuose, gatvėse retos mašinos, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", — kolegos žodžius pacitavo Putinas.
Per praėjusią parą Rusijoje buvo nustatyta 11 385 nauji COVID-19 atvejai, 1409 pacientams nepasižymi simptomais. Per dieną mirė 475 žmonės, iš ligoninių išrašyta 16 123.
Bendras žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius Rusijoje pasiekė 4 290 135. Per visą laiką pandemijos aukomis tapo 87 823 žmonės, 3 869 857 pasveiko.
Pasaulyje, remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 114,4 milijono užsikrėtusių, o pagal Džono Hopkinso universiteto vertinimus jų skaičius jau viršijo 115 milijonų. Gydytojams nepavyko išgelbėti daugiau nei pustrečio milijono žmonių.
Anksčiau Maskvos valdžia skelbė, kad stabilizavus COVID-19 padėtį Ruisjos sostinėje jau pašalinti daugybė apribojimų. Vidurinių mokyklų moksleiviai grįžo į dienines pamokas mokyklose, restoranams ir klubams leista dirbti po 23:00.
Mieste tęsiama vakcinacija nuo COVID-19. Pasiskiepyti galima viename iš 100 centrų. Be to pasiskiepyti galim ir privačiose gydymo įstaigose.
VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Startuoja Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) kuriamam Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) partnerystės institutui, plėtosiančiam genų redagavimo technologijas, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Pažymima, kad tam bus skiriama 6 mln. eurų ES investicijų.
Teigiama, kad tai bus pirma aukšto pasaulinio lygio mokslinė laboratorija respublikoje, priklausanti Europoje kuriamam priešakinių tyrimų centrų tinklui.
Taip pat ši laboratorija įtvirtins ir išplės Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje aukščiausio lygio molekulinės biologijos mokslinių tyrimų ir jų rezultatų pritaikymo erdvėje, leis Lietuvos gyvybės mokslų tyrėjams dar aktyviau siekti naujų mokslo atradimų ir kurti rinkai reikalingas inovacijas.
"Ši žinia reiškia, kad Lietuva visateisiškai ir aktyviai įsijungia į Europos molekulinės biologijos elito klubą. Šis įvykis reikšmingas dviem aspektais. Pirma, tokio centro kūrimas Lietuvoje — tai aukščiausias Lietuvos mokslininkų, ypač prof. Virginijaus Šikšnio komandos, kompetencijų vykdyti pasaulinio lygio tyrimus pripažinimas", — sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Ji pabrėžia dar vieną svarbų finansinį tokio centro įkūrimo Lietuvoje aspektą.
"Institute veiks konkurencinga tyrėjų atlyginimų sistema — tokiu būdu sudarysime naujas galimybes Lietuvos talentams dirbti mūsų šalyje ir vykdyti aukščiausios klasės tyrimus gaunant panašų atlyginimą, kurį jie gautų dirbdami tarptautinėse EMBL partnerystės tinklo mokslo institutuose. Tai neabejotinai prisidės prie nacionalinės geriausių protų sugrąžinimo ir tarptautinių talentų pritraukimo į Lietuvą iniciatyvos, — pažymi ji.
Pabrėžiama, kad įsijungimas į EMBL skatina Lietuvos aukštųjų technologijų pramonės sričių — biotechnologijos, biofarmacijos ir biomedicinos plėtrą. Lietuvoje kuriama konkurencinga tarptautinė mokslinių tyrimų aplinka, palanki užsienio tyrėjams ir investicijoms pritraukti.