Vakcinacija Pfizer-BioNTech vakcina (COVID-19), archyvinė nuotrauka

Japonijoje ketinama išmesti dalį "Pfizer" ir "BioNTech" vakcinos

(atnaujinta 16:41 2021.02.16)
Japonijos gydytojai turės išmesti dalį naujos vakcinos nuo koronaviruso, kurią sukūrė "Pfizer" ir "BioNTech", dėl specialių švirkštų trūkumo

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Japonija išmes dalį "Pfizer" ir "BioNTech" pagamintos vakcinos nuo COVID-19 partijos. Apie tai praneša "Reuters" su nuoroda į šalies ministrų kabineto sekretorių Katsunobu Kato.

Jis paaiškino, kad priežastis yra specialių švirkštų trūkumas. Vyriausybė pateikė skubius prašymus, o gamintojai bando padidinti gamybą.

Vienas buteliukas su "Pfizer" vakcina yra skirtas šešioms injekcijoms. Šešioms vaisto dozėms iš kiekvieno vakcinos buteliuko išgauti reikalingi specialūs švirkštai, nes įprastu švirkštu galima gauti tik penkias dozes, o tai reiškia, kad šeštą teks išmesti. Tai reiškia, kad vietoj planuotų 72 milijonų žmonių Japonijoje šia vakcina bus galima paskiepyti tik apie 60 milijonų žmonių.

Pasak Kato, nepanaudotas preparatas bus sunaikintas.

Japonija pernai pasirašė susitarimus dėl "Pfizer" vakcinų tiekimo. Panašūs susitarimai buvo pasiekti su Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos kompanija "AstraZeneca" ir Amerikos biotechnologijų įmone "Moderna".

"Pfizer" vakcina buvo patvirtinta naudoti Japonijoje vasario 14 dieną, o vakcinacija prasideda vasario 17 dieną. Pirmiausia turėtų būti skiepijami medicinos ir socialiniai darbuotojai, tai yra, apie 4 milijonai žmonių, tada 36 milijonai vyresnių nei 65 metų žmonių. Toliau planuojama skiepyti 8,2 mln. lėtinėmis ligomis sergančių žmonių. Tikimasi, kad šios gyventojų grupės bus paskiepytos iki gegužės, po to bus pradėti skiepyti likę piliečiai.

Sausio mėnesį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įvertino naujos koronaviruso mutacijos, kuri buvo atrasta Japonijoje, pavojų.

Tegai:
Pfizer/BioNTech, COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Japonija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (269)
Dar šia tema
Lietuva atnaujino susitarimą dėl papildomų "BioNTech & Pfizer" vakcinų įsigijimo
Į Lietuvą pristatyta devinta "BioNTech & Pfizer" vakcinų siunta
"Sputnik V" naikina antirusišką Baltijos šalių vienybę
Imunologas įvertino "EpiVacCorona" veiksmingumą prieš naujas padermes
"Sputnik V" vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo pirmasis amerikietis
Baltieji rūmai

Ekspertas įvertino JAV pareiškimą apie prasmingą dialogą su Rusija

(atnaujinta 16:05 2021.03.04)
Anksčiau Baltieji rūmai išplatino nacionalinio saugumo strategijos pereinamojo laikotarpio nuostatas, kuriose teigiama, kad JAV nori esminio dialogo su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Baltųjų rūmų pareiškimas, kad Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios prasmingam dialogui su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą, įkvepia viltį, jog Amerikos vadovybė pagaliau pereis nuo žodžių prie darbų, RIA Novosti pasakojo JAV ir Kanados instituto Politinių-karinių studijų centro vadovas Vladimiras Batiukas.

"Norėčiau tikėtis, kad JAV pagaliau pereis nuo žodžių prie darbų, bus suformuotos delegacijos ir, kas ypač svarbu, bus suformuota šalių derybinė pozicija", — sakė agentūros pašnekovas.

Ekspertas tikisi, kad kalbama apie visavertes derybas dėl ginklu ribojimo.

"Kadangi START-3 sutartis, kuri buvo pratęsta šių metų vasario pradžioje, yra skirta tik penkeriems metams. Penkeri metai yra labai trumpas laikas sudaryti naują susitarimą, o svarbu jį priimti atsižvelgiant į Rusijos ir Amerikos santykiuose susiklosčiusias labai sunkias politines aplinkybes. Ir yra techninių sunkumų, susijusių su vykstančiomis ginklavimosi varžybomis", — sakė jis.

Kalbėdamas apie KLR, jis pažymėjo, kad šiuo metu Amerikos ir Kinijos dialogas šiuo klausimu apskritai nevyksta.

"Kinija pabrėžia, kad toks dialogas yra neįmanomas, nes Kinija pagal savo branduolinio arsenalo dydį smarkiai atsilieka nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, o šio dialogo idėja gali būti įgyvendinta, jei tik Vašingtonas ir Pekinas yra lygūs. jų strateginius branduolinius pajėgumus", — sakė šaltinis.

Anksčiau Baltieji rūmai išplatino nacionalinio saugumo strategijos pereinamojo laikotarpio nuostatas, kuriose teigiama, kad JAV nori esminio dialogo su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą.

Tegai:
Rusija, Kinija, JAV

Nufilmuotas "priešo" bazės sunaikinimas Rusijoje žiemos sąlygomis

(atnaujinta 08:56 2021.03.04)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas poligone, Murmansko srityje

Rusijos gynybos ministerija parodė vaizdo įrašą, kuriame nufilmuoti Šiaurės laivyno motorizuotųjų šaulių šaudymai Murmansko srityje. Vaizdo įrašas paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas.

"Prieš tai žvalgybos grupė likvidavo patrulius, kad nepastebimai galėtų prieiti pagrindinės pajėgos, taip pat "prikando liežuvį", kad būtų galima patvirtinti žvalgybos metu gautą informaciją", — sakoma pranešime.

Rusijos karinio jūrų laivyno Šiaurės laivynas yra tarprūšinis strateginis susivienijimas, kuris iš esmės yra Rusijos karinė apygarda. Jos būstinė yra Severomorske.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, karinės pratybos, Rusija
Dar šia tema
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Bus greitesnis už "Armatą": koks naujas tankas kuriamas Rusijoje
Kelias Vilniuje

Bilotaitė aptarė su savivaldybėmis pasirengimą artėjančiam karantino sušvelninimui

(atnaujinta 16:05 2021.03.04)
Tuo pačiu pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su savivaldybių atstovais aptarė pandemijos valdymo priemones, praneša Vidaus reikalų ministerija (VRM).

"Šiuo metu matome, kad yra susidarę savotiški klasteriai — savivaldybių grupės, regionai — kuriuose  sergamumo situacija yra nebloga, kitose savivaldybėse rodikliai prastesni. Turime patvirtintą karantino priemonių keitimo planą. Su savivaldybių atstovais diskutuojame, kaip galima būtų pritaikyti bendrą planą atskiroms savivaldybėms ar regionams", — sakė ji.

Tuo pačiu, susitikimo metu buvo kalbama apie savivaldybių ir centrinių institucijų bendradarbiavimą bei koordinavimą, švietimą. Ieškoma sprendimų, kad moksleiviai galėtų kuo greičiau grįžti į kontaktinį mokymąsi. 

Pabrėžiama, kad kuo daugiau žmonių testuotis, tuo greičiau bus nustatomi susirgimo atvejai ir atsekama susirgimų grandinė.

"Apgailestaujame, kad vakcinavimo ir testavimo apimtys kol kas nėra didelės. Mes matome, kad jeigu yra pasirinkimas tarp testavimo ir netestavimo, tai piliečiai labiau renkasi nesitestuoti, o kadangi drausminių įrankių nėra, todėl sudėtinga siekti tikslo didinti testavimo apimtis", — sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 

Taip pat buvo aptartas ir judėjimo ribojimų atlaisvinimas savivaldybėse.

"Tam reikia ypač atsakingai pasiruošti, nes situacija savivaldybėse yra labai nevienoda. Akivaizdu, kad ten, kur yra geresnė situacija, ir judėjimas galėtų būti laisvesnis, o ten, kur yra blogiau, kur yra daugiau nei 500 susirgimo atvejų, turėtų būti atsakingiau žiūrima. Priešingu atveju neatsakingi sprendimai gali išauginti susirgimų skaičių", — sako Bilotaitė.

Karantinas galioja nuo lapkričio 7 dienos. Paskutinį kartą valdžia jį pratęsė iki vasario pabaigos. Nuo vasario 15 dienos atlaisvintos kai kurios veiklos. Leista veikti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, bei leidžiama atsidaryti grožio, masažo, tatuiruočių salonams.

Tegai:
Lietuva, karantinas, koronavirusas, savivaldybė
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje