Rusijos, ES ir Prancūzijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos žiniasklaidos skaitytojai "užstojo" Rusiją prieš Vakarus

Leidinio skaitytojams buvo užduotas klausimas: "Ar manote, kad Rusija kelia grėsmę pasaulio stabilumui?"

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Prancūzijos žurnalo "Capital" skaitytojai pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės pasaulio stabilumui. Tai liudija apklausos, paskelbtos leidinio svetainėje, duomenys.

"Capital" vartotojams uždavė klausimą: "Ar manote, kad Rusija kelia grėsmę pasaulio stabilumui?" Nuomonės buvo skirtingos, tačiau dauguma skaitytojų atsakė "ne" ir pagrindė savo poziciją.

"Norint įvertinti bet kurios šalies keliamą pavojų, būtina suprasti jos geopolitinius tikslus. Verta pripažinti, kad Rusija šiuo atžvilgiu niekam negresia. Veikiau ji pati yra atidžiai stebima tokių struktūrų kaip NATO", — atsakė komentatorius.

"Daugelį metų Vakarai bandė ieškoti būdų pažeminti Rusiją. Tačiau tai gali brangiai kainuoti, remkitės istoriniais pavyzdžiais. Vakarai kaltina Maskvą "aneksavus" Krymą, nors patys pusiasalio gyventojai pasirinko prisijungimo prie Rusijos kelią, nors jie pripažįsta ir netgi skatina Kosovo atsiskyrimą nuo Serbijos", — teigė antrasis.

Vienas skaitytojas pabrėžė, kad "Rusija yra atsakinga partnerė ir alternatyva Amerikos imperializmui".

"Skirtingai nei JAV, Rusija padeda stabilizuoti padėtį pasaulyje. Deja, Prancūzija, nepaisant istorinės bendradarbiavimo tradicijos, vis labiau tolsta nuo Maskvos", — apibendrino vartotojas.

Anksčiau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad nuo praėjusio amžiaus 40-ųjų pradžios Vakarų partneriai laikosi griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu, kurią sudaro sutramdymo ar net "tiesioginės konfrontacijos" politika.

Prancūzai apskritai teigiamai vertina ir Rusijos vakciną. Anksčiau interviu "Ouest-France" prancūzų politologas Paskalis Bonifasas (Pascal Boniface) išsakė nuomonę, kad Rusija dėl koronaviruso vakcinos "Sputnik V" laimi geopolitinę pergalę. Eksperto teigimu, vaistų ieškojimas COVID-19 prevencijai ir jo platinimo problema paskatino "vakcinų diplomatijos" atsiradimą. Vakarų šalys čia atrodo ne per geriausiai, tuo tarpu Maskva laimi geopolitinį mūšį.

Dar sausio pabaigoje Prancūzijos laikraščio "Le Figaro" skaitytojai pasidžiaugė pranešimais, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas kreipėsi dėl vakcinos "Sputnik V" registracijos Europos Sąjungoje.

Tegai:
ES, Prancūzija, Rusija
Dar šia tema
Žiniasklaida pranešė apie Europos susiskaldymo grėsmę dėl Rusijos vakcinos
Europa santykius su Rusija atvedė į aklavietę. Bet kažkodėl tuo nepatenkinta
Brangiai kainavo: Europa dėl Rusijos prarado milijardus
Vokietija įvertino galimybę naudoti "Sputnik V"
 Naikintuvas Eurofighter Typhoon FGR 4

Šventės metu virš Estijos skraidė NATO lėktuvai, tačiau niekas nepastebėjo 

Vakar Estija šventė 103-ąsias nepriklausomybės metines. Vietoj parado buvo suplanuotas iškilmingas lėktuvų skrydis

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Estijos nepriklausomybės 103-ųjų metinių minėjimo dieną NATO lėktuvai skraido virš respublikos, tačiau dėl blogų oro sąlygų jų niekas nepastebėjo, pranešė RIA Novosti, remdamasi Estijos žiniasklaida.

Trečiadienį Estija šventė valstybinę šventę — 103-ąsias respublikos nepriklausomybės metines. Šią dieną, 1918 metų vasario 24-ąją, Estijos gelbėjimo komitetas paskelbė manifestą, skelbiantį Estiją nepriklausoma ir demokratine respublika. Vietoj dėl koronaviruso atšaukto karinio parado buvo planuojamas NATO skrydis virš Estijos.

Anksčiau trečiadienį Estijos kariškiai leidiniui sakė, kad dėl rūko ir žemų debesų ne visi iš pradžių planuoti skrydžiai galėjo būti atlikti.

"Dėl to skrydžiai vyko pagal sutrumpintą planą: pavyzdžiui, Italijos oro erdvės apsaugos padalinio virš Baltijos šalių naikintuvai "Eurofighter Typhoon" dėl oro sąlygų nepakilo iš Lietuvos oro bazės netoli Šiaulių", — sakoma pranešime

Anot vietos žiniasklaidos, jis pažymi, kad, anot skaitytojų pranešimų, dėl debesuotumo daugumoje Estijos miestų nebuvo matyti jokių lėktuvų, girdėti tik galingų variklių ošimas.

"Taline dešimtys žmonių susirinko į Laisvės aikštę, tikėdamiesi pamatyti lėktuvus savo akimis, tačiau dėl debesų šį kartą nieko nesimatė iš centrinės sostinės aikštės", — sakoma straipsnyje.

Skrydžiai vyko virš Talino, taip pat Kardlos, Kuresarės, Pernu, Viljandio, Tartu, Paidės ir Rakverės miestų mažiausiai 300 metrų aukštyje.

Skrydžiuose dalyvavo Estijos oro pajėgų mokomieji reaktyviniai lėktuvai L-39 ir transporto lėktuvai M-28, saugantys Baltijos šalių oro erdvę; Vokiečių naikintuvai "Eurofighter Typhoon", pakilę iš Amario aviacijos bazės netoli Talino; keturi JAV oro pajėgų naikintuvai F-15, lydimi dviejų "KC-135", pakilę iš "Lakeheath AFB" Didžiojoje Britanijoje.

Tegai:
naikintuvai, Estija
Kalėjimas

Elžbietos II giminaitis nusiųstas į kalėjimą dėl seksualinio priekabiavimo

(atnaujinta 16:55 2021.02.24)
Stratmoro ir Kinghorno grafas teisme pripažino savo kaltę, už nusikaltimo padarymą pagal Britanijos įstatymus jam grėsė iki penkerių metų laisvės atėmimas

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Stratmoro ir Kinghorno grafas Saimonas Bouzas-Lajonas (Simon Bowes-Lyon) nusiųstas į kalėjimą už seksualinį priekabiavimą, praneša televizijos kanalas "Sky News".

Jo laisvės atėmimo bausmė sieks 10 mėnesių, nors grėsė iki penkerių metų.

Ši situacija sulaukė dar didesnio atgarsio ir dėl to, kad Bouzas-Lajonas yra Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II sūnėnas.

Kaip paaiškėjo, 2020 metų vasarį grafas savo dvare priėmė daugybę svečių. Naktį aristokratas įsiveržė į besiilsinčios merginos kambarį ir bandė priversti ją turėti su juo intymius santykius. Tačiau ji sugebėjo atsikirsti ir pasikvietė draugus, kurie taip pat buvo pilyje.

Ryte Bouzas-Lajonas bandė atsiprašyti, savo elgesį paaiškindamas tuo, kad jis buvo girtas. Pasak Elžbietos II giminaičio, jis nemanė, kad kada nors taip elgsis.

Tačiau nei atsiprašymas, nei giminystė su monarchu neatleido jo nuo bausmės. Grafas teismo posėdyje savo kaltę visiškai pripažino.

"Aš turėjau pažvelgti realybei į akis ir prisiimti atsakomybę už tai, kas įvyko", — pasakė Bouzas-Lajonas.

Anot jo, ištisus metus jam buvo reikalinga gydytojų psichologų pagalba.

Tegai:
Elžbieta II, seksualinis priekabiavimas, Didžioji Britanija, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos