NATO vėliava

Rusijos Valstybės Dūma pakomentavo pareiškimus dėl NATO koncepcijos atnaujinimo

(atnaujinta 17:35 2021.02.18)
Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasakė, kad reikia atnaujinti NATO strateginę koncepciją nuo 2010 metų, kadangi padėtis pasikeitė, o ji neįvertina Kinijos augimo ir santykių su Rusija pablogėjimo

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Pareiškimuose apie NATO strateginių koncepcijų atnaujinimą nėra nieko naujo, nes Rusija jau seniai buvo įvardyta kaip Vakarų priešė, tai yra informacinio karo prieš Rusijos Federaciją dalis, sakė Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Novikovas, praneša RIA Novasti.

Pirmosios NATO šalių gynybos ministrų vaizdo konferencijos dienos pabaigoje aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasakė, kad reikia atnaujinti NATO strateginę koncepciją nuo 2010 metų, kadangi padėtis pasikeitė, o ji neįvertina Kinijos augimo ir santykių su Rusija pablogėjimo.

"Šiuose pareiškimuose nėra nieko naujo. Rusija jau seniai įvardyta kaip priešininkė. O diskusijos šia tema greičiausiai yra ne pasirengimas perrašyti kai kurias programos nuostatas — to paprasčiausiai nereikia, bet dalyvavimas informaciniame kare prieš mūsų šalį", — sakė Novikovas.

Jis paaiškino, kad visi NATO strateginiai dokumentai — tiek JAV, tiek jų sąjungininkai — gana aiškiai ir nedviprasmiškai nurodo tris grėsmes.

"Kalbant apie Vašingtono strategijas, ši trijulė visada atrodo labai aiški. Kartais Rusija ir Kinija yra pirmoje ir antroje vietoje, pakeisdamos viena kitą, tačiau Iranas pastaraisiais metais beveik visada buvo trečioje vietoje. Todėl Rusiją kaip grėsmę jau seniai nustatė, perkėlė į vieną iš pirmųjų vietų. Nepaisant to, kad Sovietų Sąjunga šiandien nėra pasaulio žemėlapyje, Rusija ir toliau laikoma prieše, grėsme ir panašiai. Kinija yra toje pačioje linijoje", — sakė deputatas.

Novikovas pridūrė, kad Kinija vykdo visiškai taikią politiką tarptautinėje arenoje, tačiau, nepaisant to, "vertinama kaip grėsmė dėl paprastos priežasties — jos ekonominis potencialas auga, todėl jos konkurencinės galimybės didėja. Ir šis faktas Vakarų sostinėse jau laikomas grėsme", — sakė jis.

Tegai:
Rusija, NATO
Kapitolijus, archyvinė nuotrauka

JAV Kongreso posėdis buvo atšauktas dėl išpuolio prieš Kapitolijų grėsmės

(atnaujinta 08:46 2021.03.04)
Teisėsaugos duomenimis, ekstremistinių pažiūrų Trampo šalininkai tiki, kad kovo 4-ąją buvęs prezidentas sugrįš į Vašingtoną ir bus prisaigdintas antrai kadencijai

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. JAV Kongreso Atstovų rūmai atšaukė posėdį kovo 4 dieną dėl saugumo tarnybos perspėjimo apie sąmokslą pulti Kapitolijų, rašo "Washington Post".

Dešinieji radikalai, kaip pažymi leidinys, skleidžia melagingą informaciją, kovo 4-ąją vadindami "tikra inauguracijos diena", kai buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas bus prisaikdintas antrai kadencijai. Kapitolijaus policija pranešė turinti informacijos apie kai kurių ekstremistų planus tą dieną vėl bandyti įsilaužti į Kongresą.

Saugumo tarnyba nedetalizavo tariamos atakos detalių, nurodydama slaptą informacijos pobūdį. Agentūra pranešime teigė, kad yra "pasirengusi bet kokioms galimoms grėsmėms".

Tuo pačiu metu JAV senatas neatšauks savo posėdžio, kuris taip pat numatytas kovo 4 dienai.

Trampo šalininkai įsiveržė į Kongresą sausio 6 dieną, kai jo nariai turėjo patvirtinti politiko pralaimėjimą prezidento rinkimuose. Protestuotojai pastate išbuvo kelias valandas, kol policijai pavyko juos išvyti. Teisėsaugininkai naudojo šaunamuosius ginklus, lazdas, ašarines dujas. Žuvo penki žmonės, įskaitant Kapitolijaus apsaugos pareigūną. JAV valdžios institucijos pradėjo daugiau nei 100 bylų prieš užpuolimo dalyvius.

Tegai:
Donaldas Trampas, JAV
Oro uostas

PSO nerekomenduoja šalims įvesti COVID-19 pasus

(atnaujinta 23:18 2021.03.03)
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija kol kas nerekomenduoja šalims įvesti vakcinacijos nuo COVID-19 pasus, sakė PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas
© Photo : Пресс-служба МИД РФ

"PSO pasisakė, kad šiuo metu nerekomenduoja tokių pasų [vakcinacijos nuo COVID-19 — Sputnik]. Bet, žinoma, šalys eina savo keliu, visi stengiasi leisti didesnį gyventojų mobilumą, o PSO bendradarbiaus su visomis suinteresuotomis šalimis ir pateiks rekomendaciją, kas tokiame pase turėtų būti", — cituoja Vujnovič RIA Novosti.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Planuojama, kad pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus.

Dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Vakcinacijos pasą planuojama parengti iki vasaros.

Tegai:
pasas, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva paskolins trims ES valstybėms 1,8 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19
Lietuvos VRM parodė, kaip supakuoti krepšį ekstremalių situacijų atveju
Estijoje mirė vyras, pasiskiepijęs "AstraZeneca" vakcina nuo COVID-19