Rusijos šarvuotis Lasok 4-P

"Maro daktaras". Amerikiečius nustebino Rusijos šarvuotis "Lasok 4-P"

(atnaujinta 00:11 2021.02.21)
Dėl keistos automobilio išvaizdos straipsnio autoriai pasiūlė naudoti jį "Lasok 4-P" Timo Bertono filmams filmuoti

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Jungtinėse Amerikos Valstijose naujasis itin kompaktiškas šarvuotasis automobilis "Lasok 4-P" buvo pavadintas "mobiliuoju maro gydytoju", rašo "The Drive".

"Mes niekada nematėme karo mašinos, kuri taip atrodytų", — prisipažino straipsnio autoriai.

Jie paaiškino "keistą automobilio estetiką" galimybe jį gabenti naudojant sraigtasparnį Mi-8. Tačiau yra ir kitų priežasčių.

Taigi, autoriai mano, kad V formos korpusas gali apsaugoti automobilį nuo sprogstamųjų įtaisų ir minų.

Socialinių tinklų vartotojai neliko nuošalyje ir aktyviai komentuoja rusiškos šarvuotosios mašinos išvaizdą.

"Panaši į retro šarvuotą transporto priemonę", — rašė vienas vartotojas.

"Norėčiau įsigyti tokį. Kiek kainuoja?" — paklausė kitas.

"Visoms subtilybėms sumąstyti, buvo įdėta daug pastangų. Kūrėjai pirmenybę teikė funkcionalumui, o ne išvaizdai", — pabrėžė trečias.

Straipsnio autoriai pasiūlė naudoti "Lasok 4-P" Timo Bertono filmams filmuoti.

Tegai:
šarvuočiai, JAV, Rusija, karinė technika
Vakcina nuo COVID-19 Pfizer-Biontech

Du Japonijos gyventojai patirė anafilaksinį šoką po vakcinos "Pfizer"

(atnaujinta 11:05 2021.03.07)
Dabar šis preparatas yra vienintelis patvirtintas šalyje. Vakcinacija nuo koronaviruso ten prasidėjo vasario viduryje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Japonijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalyje nustatytas antras anafilaksijos atvejispo skiepijimo Amerikos kompanijos "Pfizer" preparatu.

Ministerijos duomenimis, anafilaksijos atvejis užfiksuotas 20–30 metų moteriai. Per 25 minutes po preparato vartojimo jai atsirado alerginiai simptomai, tokie kaip kosulys, karščiavimas, sumažėjęs kraujospūdis, pasunkėjęs kvėpavimas ir niežėjimas.

Ministerijos pranešime pabrėžiama, kad moteris "neturi gretutinių ligų", galinčių turėti įtakos alerginės reakcijos išsivystymui po preparato vartojimo.

"Yra ryšys (tarp skiepijimo ir reakcijos)", — RIA Novosti cituoja Japonijos sveikatos apsaugos ministerijos dokumentą.

Moteriai buvo duoti reikalingi vaistai, po kurių alerginės reakcijos simptomai išnyko.

Apie pirmąjį anafilaksijos atvejį buvo pranešta šį penktadienį. Tuomet alerginė reakcija pasireiškė astma sergančiai moteriai nuo 30 iki 40 metų amžiaus.

Šiuo metu vienintelė Japonijoje patvirtinta vakcina yra "Pfizer", kuri buvo patvirtinta vasario 14 d. Pirmasis skiepijimo etapas Japonijoje prasidėjo vasario 17 d. Jis apima 40 tūkstančių medicinos darbuotojų. Vakcinacija vyksta 100 gydymo įstaigų visoje šalyje. Kovo 7 dieną pirmąją vakcinos dozę gavo apie 46 tūkst. žmonių.

Kitas skiepijimo etapas apims 4,7 milijono medicinos darbuotojų. Po to nuo balandžio mėnesio prasidės 36 milijonų vyresnių nei 65 metų žmonių vakcinacija. Tikimasi, kad masinė vakcinacija bus vykdoma aktyviai dalyvaujant vietos administracijoms.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcinacija, koronavirusas, Japonija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą
Vakcinacija emocijose: kaip žmonės reaguoja į skiepus prieš COVID-19
Virusologas įvertino vakcinos "AstraZeneca" veiksmingumą
Perspektyviausios Rusijos vakcinos nuo COVID-19
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II

Britanijos karalienė liks be asmeninio lėktuvo

(atnaujinta 10:24 2021.03.07)
Karališkąją šeimą aptarnauja keturi regioniniai orlaiviai BAE-146, paskirti Karinių oro pajėgų 32-ajai eskadrilei. Dabar Britanijoje rengiama atnaujinta gynybos strategija, kurioje numatyta optimizuoti išlaidas šioje srityje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II praras savo aviacijos paką ir naudosis premjero lėktuvu tolimiems skrydžiams, rašo leidinys "The Daily Mail".

"Oficialus karalienės parkas bus parduotas dėl gynybos išlaidų sumažinimo, ji naudosis Boriso Džonsono lėktuvu, nudažytu nacionalinės vėliavos spalvomis. Orlaiviai, kuriais karališkoji šeima naudojosi nuo 1980-ųjų metų, bus pašalinti iš Karinių oro pajėgų sudėties nuo kito metų ir karalienė pirmą kartą per savo valdymo laikotarpį liks be asmeninio lėktuvo", — sakoma straipsnyje.

Karališkąją šeimą aptarnauja keturi regioniniai orlaiviai BAE-146, priskirti Karinių oro pajėgų 32-ajai eskadrilei, sudėtyje taip pat yra sraigtasparnis AW-109, kurį karalienė ir toliau naudos kelionėms po šalį. Aviacijos technika bazuojasi Karinių oro pajėgų Northolt bazėje Londono vakaruose.

Vyriausybė šiuo metu rengia atnaujintą užsienio politikos ir gynybos strategiją, kurioje numatyta optimizuoti išlaidas gynybai ir visų pirma sumažinti sausumos pajėgų skaičių dešimt tūkstančių žmonių, taip pat nutraukti eksploatuoti daugybę laivų ir orlaivis. Tikimasi, kad strategija bus pristatyta kovo 16 d., ji tai taip pat palies karališkojo aviacijos parko mažinimą.

Karališkoji šeima 1997 metais neteko asmeninės jachtos "Britannia". 1994 m. ministras pirmininkas Džonas Meidžoras nusprendė, kad jos išlaikymo išlaidos yra per didelės, ir jachta buvo išvesta iš ekploatacijos po trejų metų. Šiuo metu jis yra prišvartuota Edinburgo uoste ir joje atidarytas viešasis muziejus.

Lėktuvas, kurį Elžbieta II ketina pasidalinti su ministru pirmininku, ministrų kabineto vadovo Boriso Džonsono sprendimu praėjusiais metais buvo nudažytas nacionalinės vėliavos spalvomis. Premjero atstovas spaudai pareiškė, kad šiems tikslams buvo išleista 900 tūkst. svarų.

Nuo 2016 m. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas ir ministrai naudoja "Airbus A330 Voyager", iš karinio oro tanklaivio paverstą orlaiviu oficialioms delegacijoms. Orlaivis turi pirmos klasės saloną ir 58 verslo klasės sėdynes, o atnaujinimo išlaidos siekė apie 10 milijonų svarų. Lėktuvas bazuojasi Brize Norton oro pajėgų bazėje, Oksfordšyre, iš pradžių jis buvo nudažyta standartine oro pajėgų pilka spalva, o šone buvo užrašas "Royal Air Force". Pertvarkytas vyriausybės naudojimui, "Voyager" išlaikė technines galimybes jį naudoti karinių orlaivių degalų papildymui ore.

Dar būdamas užsienio reikalų ministru Džonsonas sakė, kad jis norėtų turėti Brexit-lėktuvą, kad skraidytų po visą pasaulį ir kalbėtų apie pasaulinės Britanijos koncepciją, kurią propaguoja Didžiosios Britanijos vyriausybė.

Tegai:
Elžbieta II, lėktuvas, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos