Naikintuvai Su-57

Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis

(atnaujinta 21:36 2021.02.19)
Šaltinis neatskleidė šaudmenų savybių, tačiau pažymėjo, kad jie yra mažo dydžio. Anot pašnekovo, šios raketos leidžia atlikti manevringą skrydį viršgarsiniu greičiu

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos naikintuvas Su-57 atliko bandomuosius skrydžius su funkciniais naujos viršgarsinės raketos maketais, RIA Novosti sakė karinės pramonės komplekso šaltinis.

"Dalyvaudamas bandymuose, patyręs pilotas su naikintuvu Su-57 atliko kelis skrydžius su funkcinės masės ir dydžio naujos Rusijos vidinės fiuzeliažo viršgarsinės raketos modeliais. Prieš tai naujasis produktas buvo išbandytas vidiniame naikintuvo skyriuje ant žemės", — sakė agentūros šaltinis.

Jis patikslino, kad maketai skiriasi nuo standartinės amunicijos, nes nėra variklių, raketų kuro ir kovinių galvučių, tačiau visiškai juos atitinka savo dydžiu, forma ir svoriu.

"Tuo pačiu metu ant funkcinių analogų yra sumontuotos skirstomosios galvutės ir elektros grandinės, kad būtų galima patikrinti šaudmenų elektronikos sąsają su raketnešio borto įranga", — sakė šaltinis.

Pašnekovas pažymėjo, kad artimiausiu metu planuojami pirmieji naujų raketų metimo bandymai naudojant Su-57.

Šaltinis neatskleidė šaudmenų savybių, tačiau pažymėjo, kad jie yra mažo dydžio. Anot pašnekovo, šios raketos leidžia atlikti manevringą skrydį viršgarsiniu greičiu. Naujieji ginklai priklauso "oras-žemė" klasei ir yra skirti prioritetiniams taikiniams, tokiems kaip priešo oro ir priešraketinės gynybos taikiniai, radarų stotys, kruiziniai ir taktiniai balistinių raketų paleidikliai.

"Tactical Missile Armament Corporation" negalėjo pateikti komentaro RIA Novosti. Jungtinė aviacijos agentūra (UAC) taip pat neatsakė į agentūros prašymą.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu vasario 9 dieną susitikime su ginkluotųjų pajėgų vadovybe paskelbė, kad Rusijos nebranduolinių atgrasymo pajėgų pagrindas bus įvairių bazių viršgarsinės raketos.

Su-57 (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktosios kartos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų taikinius ore, žemėje ir paviršiuje. Sukurtas dizaino biure ("Rostec State Corporation" UAC dalis), jis pirmąjį skrydį atliko 2010 metais. Su-57 pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Pirmoji serijinė sutartis dėl 76 lėktuvų Su-57 tiekimo kariams buvo pasirašyta armijos forume 2019 m. vasarą. Pirmoji transporto priemonė pagal šią sutartį buvo perduota ginkluotosioms pajėgoms praėjusių metų gruodį. Numatomi papildomi naujausių naikintuvų pirkimai.

Tegai:
SU-57, naikintuvai
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Kelias

Vairuotojai įspėjami: eismo sąlygas sunkina snygis, pustymas ir plikledis

(atnaujinta 09:06 2021.03.08)
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis snygis. Daug kur plikledis. Aukščiausia oro temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Šį rytą sudėtingos sąlygos daugelyje šalies rajonų dėl snygio ir pustymo. Apie tai praneša Automobilių kelių direkcija.

Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio ir Kauno rajonuose magistraliniuose keliuose vietomis yra prispausto arba pažliugusio sniego, provėžų. Marijampolės rajone plikledis.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Daugelyje šalies rajonų pagrindinių kelių dangos yra provėžotos, padengtos puraus arba prispauso sniego sluoksniu, vietomis iki 10 cm. Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai, tačiau vairuotojų prašome būti atidžius, neskubėti ir laikytis saugaus atstumo.

Utenos, Kupiškio ir Kelmės rajonuose pagrindinių kelių dangos daugiausia drėgnos, tik yra slidžių ruožų mažesnio eismo intensyvumo rajoniniuose keliuose.

Didžiojoje šalies dalyje snygis ir pustymas, tik šiaurės vakariniuose rajonuose bei Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Vilniaus, Tauragės ir Šilalės rajonuose be žymesnių kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 1 iki 6 laipsnių šalčio.

Dienos metu eismo sąlygas sunkins snygis ir plikledis. 

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną vietomis snygis. Daug kur plikledis. Aukščiausia oro temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Tegai:
orai, Automobilių kelių direkcija
Dar šia tema
Sinoptikai įvardijo, koks buvo vasaris: vidutinė oro temperatūra siekė -5,7 °C
Sniego dangos neliko beveik visoje Lietuvoje