Alkoholis taurėse

Nepaisydami pandemijos suomiai vyksta į Estiją pigaus alkoholio įsigyti

(atnaujinta 11:09 2021.02.20)
Daugiau nei 40 procentų Suomijos keliautojų teigė, kad alkoholio pirkimas buvo vienintelė ar bent jau svarbi priežastis keliauti į Estiją laivu

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Pernai Suomijos gyventojai, nepaisydami pandemijos, toliau keliavo į Estiją pigaus alkoholio. Apie tai praneša Alkoholinių ir gaiviųjų gėrimų gamintojų sąjunga (Panimoliitto).

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

2020 metų Suomijos kelionių keltais į Estiją skaičius sumažėjo 66 proc., tačiau alkoholio importas sumažėjo tik trečdaliu. Pernai iš Estijos buvo įvežta beveik 26 milijonai litrų alkoholinių gėrimų, tai yra, 11 milijonų litrų mažiau nei 2019 metais.

Daugiau nei 40 procentų Suomijos keliautojų teigė, kad alkoholio pirkimas buvo vienintelė ar bent jau svarbi priežastis keliauti į Estiją laivu.

Pažymima, kad pusė Estijos alkoholio importo yra alus.

Lietuva dažnai yra tarp lyderių pagal gyventojų suvartojamo alkoholio kiekį. Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija (EPBO) 2019 metų apžvalgoje pripažino Lietuvą labiausiai "geriančia" šalimi pasaulyje.

Šalies valdžia bando kovoti su šia problema didindama akcizus alkoholiui. Nuo 2020 metų kovo 1 dienos akcizo tarifas buvo padidintas nuo 1 832 iki 2 025 euro už hektolitrą gryno etilo alkoholio. Taigi, mokestis padidėjo 10,5 proc.

Alkoholio kainos Europos Sąjungoje
© Sputnik
Alkoholio kainos Europos Sąjungoje
Tegai:
Estija, Suomija, alkoholis
Nėščia moteris

17-metė mergina apie nėštumą sužinojo likus kelioms minutėms iki gimdymo

(atnaujinta 16:08 2021.03.08)
Gydytojų teigimu, pilvo nebuvo dėl vaisiaus buvimo vietos, o mėnesinės nutrūko, tačiau mergina to nepastebėjo dėl nereguliaraus kraujo išskyrimo

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos Perto (Škotija) miesto gyventoja apie savo nėštumą sužinojo likus kelioms minutėms iki gimdymo. Ji pasakojo savo istoriją leidiniui "Daily Record".

2018 metų gruodį 17-metės Siobhan Buchanan motina pastebėjo, kad jos dukters veidas ištinęs ir atsirado spuogai. Ji įtarė, kad mergina yra nėščia, tačiau ta nepatikėjo. Siobhan teigė, kad tai neįmanoma, nes ji kruopščiai saugosi. Be to, nebuvo jokių kitų požymių: mėnesinės nesiliovė ir pilvas neaugo. Nėštumo testai taip pat rodė neigiamus rezultatus.

Po trijų mėnesių Siobhan pradėjo skaidėti nugarą. Iš pradžių ji galvojo, kad tai dėl nepatogios kėdės darbe, tačiau skausmas sustiprėjo. Kitą dieną jos savijauta taip pablogėjo, kad teko kviesti greitąją pagalbą.

"Buvau šokiruota, kai ligoninė mane iškart išsiuntė į gimdymo skyrių ir atliko ultragarsinį tyrimą", — prisimena ji. Motinos įtarimai pasirodė teisingi: mergina buvo nėščia, o nugaros skausmas buvo susijęs su artėjančiu gimdymu.

Po kelių minučių Siobhan pagimdė sveiką sūnų, kuris svėrė 2,4 kilogramo.

"Negalėjau patikėti, kad devynis mėnesius nešiojau vaiką, to net nežinodama", — prisipažįsta ji.

Gydytojų teigimu, pilvo nebuvo dėl vaisiaus buvimo vietos, o mėnesinės vis tiek nutrūko, tačiau mergina to nepastebėjo dėl nereguliaraus kraujo išskyrimo.

Tegai:
nėštumas
Vakcinacija

"Bloomberg" pranašauja, kad ES praras 100 milijardų eurų dėl "vangaus" vakcinacijos tempo

(atnaujinta 16:00 2021.03.08)
Kaip pažymi agentūra, kova su koronavirusu Europoje vyksta lėčiau nei tikėtasi, o tai savo ruožtu vėlina ekonomikos atsigavimą ir sulėtina verslo darbą

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Europos Sąjunga gali prarasti nuo 50 iki 100 milijardų eurų dėl investuotojų susirūpinimo dėl "vangaus" skiepijimo tempo, rašo "Bloomberg".

Kaip pažymi agentūra, kova su koronavirusu Europoje vyksta lėčiau nei tikėtasi, o tai savo ruožtu vėlina ekonomikos atsigavimą ir sulėtina verslo darbą.

Be to, investuotojai yra susirūpinę dėl vis didėjančio COVID-19 paplitimo ES, nes tai gali sutrikdyti jų strategijas, priduria "Bloomberg", remdamasi "BlackRock Investment" ir "Bank of America" finansinio konglomerato pareiškimais.

Taip pat Europos fondai yra susirūpinę dėl kapitalo nutekėjimo, kuris, kaip matyti iš medžiagos, regione fiksuojamas trečią savaitę iš eilės.

"Europa turi paspartinti vakcinų įvedimo tempą, jei nori nugalėti virusą. <...> Tuo pačiu metu [skiepijimo procesą — Sputnik] stabdo biurokratija ir prieštaringi valdžios pareiškimai", — agentūra cituoja vyriausiojo Principal Global Investors vyriausiąjį strategą Simu Shahą.

Europos Komisija vakcinų kūrimo etape valstybėms narėms sudarė apie 2,3 milijardo dozių. ES gyvena apie 450 milijonų gyventojų.

Nors trijų vakcinų vartojimas Europos Sąjungoje buvo patvirtintas centralizuotai, su gamintojais buvo sudarytos preliminarios sutartys. Nepaisant to, valstybės susidūrė su nepakankamu pristatymu, pažeisdamos įsipareigojimus.

Tegai:
ES, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje