G7 viršūnų susitikimo vėliavos

"Putinas išgyvens": prancūzai išjuokė Baideno atsisakymą kviesti Rusiją į G7

(atnaujinta 23:15 2021.02.23)
Anksčiau Baltieji rūmai pareiškė, kad Baidenas, priešingai nei jo pirmtakas Donaldas Trampas, nekvies Rusijos į G7

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Leidinio "Le Figaro" skaitytojai pasipiktino JAV prezidento Džo Baideno atsisakymu pakviesti Rusiją dalyvauti didžiajame septyniuke (G7).

Anksčiau Amerikos lyderis apkaltino Rusiją išpuoliais prieš demokratiją, o prezidentą Vladimirą Putiną — bandymais pakenkti JAV partnerystei su Europa. Vėliau Baltieji rūmai pareiškė, kad Baidenas, priešingai nei jo pirmtakas Donaldas Trampas, nekvies Rusijos į G7. Amerikos prezidento atstovė spaudai Jen Psaki pridūrė, kad Maskva gali būti pakviesta prisijungti prie šios organizacijos kartu su JAV partneriais G7.

Prancūzijos skaitytojai sukritikavo Baideno sprendimą. Taigi, vartotojas DANIEL LUCZAK Baltųjų rūmų pareiškime įžvelgė kitų G7 dalyvių pažeminimą.

"Kokia teise tik amerikiečiai primeta tokį sprendimą?" — paklausė jis.

"Būtų gerai, jei Maskva susilpnintų JAV Europos projektą", — pakomentavo straipsnį DENIS TAILLANDIER 1.

"Amerikiečių rusofobija yra apsėsta ir pavojinga. Jiems žūtbūt reikalingas priešas, kad pateisintų didžiulius Pentagono biudžetus", — konstatavo archimède33.

Savo ruožtu vartotojas figoui pavadino pagrindiniu Vašingtono tikslu dominavimo išlaikymą. Jo nuomone, Rusija ir Kinija turėtų veikti kaip atsvara JAV, o Europa turėtų likti JAV šešėlyje.

"JAV daro viską, kad apskritai išvengtų konkurentų ir ypač Vakarų konkurento, kuriuo galėtų tapti Vidurio Europa, organizuota aplink Vokietijos ir Rusijos tandemą, atsiradimą", — tęsė komentatorius.

Jo nuomone, Jungtinės Valstijos "pamalonins" Vokietiją, kad nustumtų Rusiją, ir neatsižvelgs į kitų europiečių nuomonę.

"Manau, kad Putinas tai išgyvens... G7 turi reikšmę tik tiems, kas jame dalyvauja. Bet ar ši sąjunga turi prasmę šiandien?" — paklausė Reg6994.

Jis išreiškė nuomonę, kad JAV, Japoniją ir Vakarų Europos šalis sieja tik Irano problemos sprendimas.

"Ekologinių veiksmų požiūriu, kiek efektyvus gali būti grupės, į kurią neįeina Rusija, Kinija, Pakistanas ir Brazilija, darbas?" — pridūrė vartotojas.

Skaitytojas Edmond padarė prielaidą, kad Baidenas dėl savo amžiaus pamiršo apie Putino žodžius, kad Rusija nėra suinteresuota dalyvauti G7, kai yra G20 formatas.

"Taigi, pone Bidenai, nedarykite griežtų pareiškimų, tai nepadaro jūsų rimtu politiku", — pridūrė vartotojas.

Su Edmondu sutiko DARIUS47. Jis atkreipė dėmesį į G20, taip pat Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos svarbą Maskvai.

Tegai:
Džo Baidenas, JAV, Rusija, Vladimiras Putinas, G7
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys
Jeep emblema

"Jeep" susimąstė apie pavadinimo keitimą dėl indėnų

(atnaujinta 10:23 2021.03.08)
Apie Čerokių indėnų pretenzijas tapo žinoma vasario pabaigoje, jų nuomone, atėjo laikas, kai ir korporacijos, ir sporto komandos turi nustoti naudoti vietinių Amerikos tautų pavadinimus ir talismanus savo produkcijos pardavimui

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. "Jeep" modeliai susimąstė apie tai, kad pakeistų pavadinimą ir atsisakyti žodžio "Cherokee" vartojimo dėl kritikos iš indėnų pusės, praneša "The Wall Street Journal".

Korporacijos "Stellantis" vadovas Karlosas Tavaresas pasakė, kad įmonė yra pasirengusi žengti tokį žingsnį. Kartu jis patikslino, kad įmonė "yra pasirengusi aptarti šį klausimą su atitinkamais žmonėmis ir be tarpininkų".

Apie Čerokių indėnų pretenzijas tapo žinoma vasario pabaigoje. Genties vadas Čakas Hoskinas jaunesnysis šia proga sakė: "Esu įsitikinęs, kad tai buvo padaryta su geriausiais ketinimais, tačiau mūsų pavadinimo tvirtinimas automobilio šone mūsų niekaip negerbia". Jo nuomone, atėjo laikas, kai ir korporacijos, ir sporto komandos turi nustoti naudoti vietinių Amerikos tautų pavadinimus, jų pavadinimus ir talismanus savo produkcijos pardavimui.

Kalbėdamas su "The Wall Street Journal" Čerokių genties atstovas pranešė, kad dabar "gentis ir "Stellantis" vadovybė vykdo atvirą dialogą ir nusiteikę tęsti diskusijas". Tačiau apie jokius konkrečius sprendimus kol kas nekalbama. "Jeep" žodį "Cherokee" daugelyje modelių pavadinime vartoja nuo aštuntojo dešimtmečio, dabar automobilis yra vienas populiariausių eilutėje.

2020 m. vasarą, "Black Lives Matter" ir masinių protestų įkaščio metu kai kurios sporto komandos keitė savo pavadinimus. Pavyzdžiui, "Vašington Redskins" dėl kaltinimų rasizmu turėjo pakeisti savo pavadinimą ir logotipą. (Redskins iš anglų kalbos — raudonodis — Sputnik). Tas pats įvyko ir su Kanados futbolo lygos "Edmonton Eksimos" klubu, ten iš pavadinimo buvo pašalintas žodis "eskimai".

Tačiau klausimas neapsiribojo tik sporto klubais. 2020 m. rugpjūčio mėnesį vokiečių prekės ženklas "Knorr" po diskusijų apie rasizmą nusprendė pakeisti egzistavusio nuo 1903 metų padažo "Zigeunersauce" ("čigonų padažas") pavadinimą.  Bendrovė pažymėjo, kad sąvoką "čigonų" gali būti neigiamai interpretuojama. Tas pats padažas dabar vadinamas "Paprikasauce Ungarische Art" (vengriškas padažas su paprika).

Tegai:
JAV, indėnai, automobiliai