Bulgarijos kariuomenės kariai

"NATO neprisiekiau": bulgarai pasisakė apie karą su Rusija

(atnaujinta 22:50 2021.02.23)
Bulgarijos laikraščio skaitytojai pasisakė apie tai, kodėl mokyklose įvedama "patriotinio ugdymo" programa, ir su kuo kovos Bulgarija

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Bulgarijos laikraščio "Faktai" skaitytojai įvertino Švietimo ministerijos sprendimą mokyklose įvesti "patriotinio ugdymo" programą.

Leidinyje pažymima, kad apie patriotizmą šalyje kalbama kaip apie mirusį žmogų: arba gerai, arba nieko, o į šalies istoriją žiūrima vienpusiškai ir šališkai.

"Šalyje pakankamai kalbama apie "šlovingus bulgarų kareivius" ir begalę priešų, toks patriotizmas "kasa apkasus, o ne stato tiltus", — sakoma straipsnyje.

Kai kurie skaitytojai pareiškė, kad karinius mokymus mokykloje laiko naudingais. Kiti pasisakė apie tai, kodėl įvedami tokie mokymai, ir su kuo kovos Bulgarija.

Taigi, vartotojas su slapyvardžiu Ksi palaikė Švietimo ministerijos sprendimą.

"Kas nori taikos — ruošiasi karui", — parašė jis.

"Aš neprisiekiau NATO!" — paprieštaravo Tristika.

Sofijanec prisiminė, kad anksčiau mokyklose vyko karinio rengimo pamokos su šaudymu.

"Amerikiečiai ruošiasi karui, o rusai?" — paklausė Džoko.

Vartotojas atkreipė dėmesį į vidutinius šiuolaikinių vaikų ir paauglių kasdienius įgūdžius.

"Jie nesupranta, kaip susiję višta ir kiaušinis, tačiau žino, kad kiekvieną mėnesį, 20 dieną, jie turi mokėti už internetą!" — pasipiktino komentatorius.

"Žinoma, ruošiamės (tiksliau, mus ruošia) karui — karui su Rusija", — parašė Stefanas Petrovas.

Jis priminė, kad Europos šalys perka naikintuvus, o JAV aprūpintos naikintuvais-bombonešiais.

"Ar suprantate, ką mes bombarduosime? Tam gi buvo pasirašytas susitarimas dėl NATO centro statybos Varnoje", — pridūrė jis.

Vartotojas Gost nesutiko su ankstesniu komentatoriumi ir atkreipė dėmesį į naikintuvų skaičių Rusijos armijoje.

"Ir mes su savo penkiais F-16 juos užpulsime? Nerimta ir tiesiog juokinga", — parašė jis.

Savo ruožtu Alis48 paragino prisiminti Bulgarijos istoriją ir pareiškė, kad šalis niekada nepuls Rusijos.

"Būtent jie išlaisvino mus iš turkų vergijos, todėl ne, ne ir dar kartą ne", — pažymėjo ji.

Komentatorė taip pat priminė apie tai, kad Bulgarijos kariai atsisakė šaudyti NATO pratybų metu į iškamšas, apvilktas Rusijos uniforma.

"Karinio reikalo tyrimas neturėtų virsti savitiksliu — "patriotizmo priepuoliu", — parašė Ivanas Groznis.

Jis atkreipė dėmesį į kompiuterių, robototechnikos ir ginklų studijų svarbą ir paragino būti pasirengusiems gintis.

"Gera gyventi taikoje ir tarpusavio supratime, tačiau bet kokiu atveju, kaip sakė maršalas Žukovas, parakas turi būti sausas", — apibendrino komentatorius.

Vartotojas Trockis palaikė karinių mokymų įvedimą.

"Po kelerių metų ateis spalvingi žmonės ir paaiškės, kad šiuolaikinės kartos su vaivorykštės vėliava atrems kibernetines atakas savo išmaniaisiais telefonais", — parašė jis.

Vartotojas su slapyvardžiu dedo ivan paragino jaunus žmones išmokti naudoti ginklą.

"Praėjo nauji laikai, mus užpuolė teroristai. Turime būti stiprūs, kad išgyventume", — pabrėžė jis.

"Žinoma, po tokių užsiėmimų jie netaps kariškiais. Bet jie bent kelioms valandoms padės į šalį telefonus ir cigaretes", — parašė komentatorius 101. Šiuolaikinių vaikų gyvenimą jis pavadino beprasmišku ir be nuotykių bei emocijų.

"Vaikai turėtų augti su meile Tėvynei galvoje ir širdyje, tai yra svarbiausia, o naudotis ginklu jie gali lengvai išmokti", — mano Uike.

Jis priminė apie Šveicarijos kariuomenės patirtį, kur būtina reguliariai dalyvauti kariniuose mokymuose, o kiekvienas vyras turi įrangos komplektą ir šautuvą.

Vartotojas Orsunas paragino šalies parlamentą naudoti kaip poligoną šaudymo pratyboms.

"Ryte, kai įeina deputatai, į juos reikia šaudyti (kaip dažasvydyje). Taip bus nustatomas kvorumas. Mano nuomone, būtų šaunu", — parašė jis.

Tegai:
NATO, Rusija, Bulgarija
Sputnik V vakcina

Rusijos priešai bijo "Sputnik V" lyderystės, pareikšta investicijų fonde

(atnaujinta 12:55 2021.02.26)
Šiuo metu vakcinos efektyvumas siekia 91,6%, pažymima, jog vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.

"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vienus geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.

"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.

Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, Sputnik V, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė
Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį
Lady Gaga

Su šaudymu ir aukomis: pagrobti mėgstamiausi Lady Gagos buldogai

(atnaujinta 13:20 2021.02.26)
Incidentas įvyko tuo metu, kai dainininkė išskrido iš šalies ir augintinius paliko per įvykį nukentėjusio agento globai

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Lady Gaga tapo nusikaltėlių taikiniu: užpuolikai atsekė ir sužeidė jos padėjėją Rajaną Fišerį (Ryan Fischer), taip pat pagrobė jos mylimus šunis.

Incidentas įvyko Los Andžele, kai Gaga išskrido į Romą "Gucci" mados namų kvietimu. Vasario 24-osios vakare žvaigždės padėjėjas vedžiojo jos augintinius: buldogus Kodžį, Gustavą ir Mis Aziją — ir buvo apšaudytas nežinomų asmenų.

Kaip pranešė leidinys "Daily Mail", užpuolikai kelis kartus šovė Rajanui Fišeriui į krūtinę, pagrobė Lady Gagos šunis ir pabėgo iš įvykio vietos.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Lady Gaga (@ladygaga)

Atvykus policijai Fišeris buvo sąmoningas, bet beveik nekvėpavo. Jis sunkios būklės nuvežtas į ligoninę. Po išsamios įvykio vietos patikros policijai pavyko rasti Mis Aziją, kuri sugebėjo pabėgti nuo nusikaltėlių, tačiau kitų šunų likimas kol kas nežinomas.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Lady Gaga (@ladygaga)

Pasak pareigūnų, užpuolikai yra tamsiaodžiai vyrai su kepurėmis, jie važiavo baltu "BMW".

Šiuo metu Gaga yra Italijoje, tačiau dainininkė jau paskelbė atlygį už savo mylimus augintinius — 500 tūkstančių dolerių už kiekvieną buldogą.

Tegai:
pagrobimas, augintiniai, Lady Gaga