Ukrainos kariai

Įvertinti Ukrainos šansai karo su Rusija atveju

(atnaujinta 17:53 2021.02.22)
Politologo teigimu, Ukrainos kariuomenė praktiškai neturi aviacijos ir oro gynybos sistemų, o kareiviai ginklais ir amunicija aprūpinami iš sovietų arsenalų

VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Ukrainos kariuomenė negalės nieko priešinti Rusijos ginkluotosioms pajėgoms karinio susidūrimo atveju, mano Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas Rostislavas Iščenka.

NATO aukščiausiojo lygio susitikimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Pasak politologo, Ukrainos ginkluotosios pajėgos neturi reikiamo ginklų asortimento, pakankamo finansavimo, taip pat neturi kovinių veiksmų pagal šiuolaikinius standartus patirties.

"Ukraina net nepasipriešins Rusijos armijai, o Lvovas ir Dnepropetrovskas varžysis, kas jai greičiau įteiks gėles", — pasakė ekspertas "Ukraina.ru" YouTube kanalo eteryje.

Be to, Ukrainos kariuomenė praktiškai neturi aviacijos ir oro gynybos sistemų, šarvuočius galima "pramušti teniso kamuoliuku", o kareiviai ginklais ir amunicija aprūpinami iš sovietų arsenalų", — reziumavo Iščenka.

Ukrainos valstybininkai ir įvairūs ekspertai reguliariai skelbia priešiškus antirusiškus pareiškimus. Taigi Ukrainos delegacijos patarėjas trišalės kontaktinės grupės Donbaso klausimais informacinės politikos klausimais Aleksejus Arestovičius anksčiau pareiškė, kad karo su Maskva atveju Kijevas "imsis puolimo". Pasak jo, Ukraina Rusijai taptų Afganistanu, tik žymiai stipresnis variantas. Diplomatas pridūrė, kad geresnis už Ukrainos raketas gali būti tik branduolinis ginklas. O politologas, socialinės ekonomikos daktaras Zinovijus ​​Svereda, savo ruožtu, paragino susprogdinti Krymo tiltą ir surengti Rusijai "naują Perl Harborą“.

Tegai:
ginklai, karas, Rusija, Ukraina
Baltieji rūmai

Ekspertas įvertino JAV pareiškimą apie prasmingą dialogą su Rusija

(atnaujinta 16:05 2021.03.04)
Anksčiau Baltieji rūmai išplatino nacionalinio saugumo strategijos pereinamojo laikotarpio nuostatas, kuriose teigiama, kad JAV nori esminio dialogo su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Baltųjų rūmų pareiškimas, kad Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios prasmingam dialogui su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą, įkvepia viltį, jog Amerikos vadovybė pagaliau pereis nuo žodžių prie darbų, RIA Novosti pasakojo JAV ir Kanados instituto Politinių-karinių studijų centro vadovas Vladimiras Batiukas.

"Norėčiau tikėtis, kad JAV pagaliau pereis nuo žodžių prie darbų, bus suformuotos delegacijos ir, kas ypač svarbu, bus suformuota šalių derybinė pozicija", — sakė agentūros pašnekovas.

Ekspertas tikisi, kad kalbama apie visavertes derybas dėl ginklu ribojimo.

"Kadangi START-3 sutartis, kuri buvo pratęsta šių metų vasario pradžioje, yra skirta tik penkeriems metams. Penkeri metai yra labai trumpas laikas sudaryti naują susitarimą, o svarbu jį priimti atsižvelgiant į Rusijos ir Amerikos santykiuose susiklosčiusias labai sunkias politines aplinkybes. Ir yra techninių sunkumų, susijusių su vykstančiomis ginklavimosi varžybomis", — sakė jis.

Kalbėdamas apie KLR, jis pažymėjo, kad šiuo metu Amerikos ir Kinijos dialogas šiuo klausimu apskritai nevyksta.

"Kinija pabrėžia, kad toks dialogas yra neįmanomas, nes Kinija pagal savo branduolinio arsenalo dydį smarkiai atsilieka nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, o šio dialogo idėja gali būti įgyvendinta, jei tik Vašingtonas ir Pekinas yra lygūs. jų strateginius branduolinius pajėgumus", — sakė šaltinis.

Anksčiau Baltieji rūmai išplatino nacionalinio saugumo strategijos pereinamojo laikotarpio nuostatas, kuriose teigiama, kad JAV nori esminio dialogo su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą.

Tegai:
Rusija, Kinija, JAV

Nufilmuotas "priešo" bazės sunaikinimas Rusijoje žiemos sąlygomis

(atnaujinta 08:56 2021.03.04)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas poligone, Murmansko srityje

Rusijos gynybos ministerija parodė vaizdo įrašą, kuriame nufilmuoti Šiaurės laivyno motorizuotųjų šaulių šaudymai Murmansko srityje. Vaizdo įrašas paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas.

"Prieš tai žvalgybos grupė likvidavo patrulius, kad nepastebimai galėtų prieiti pagrindinės pajėgos, taip pat "prikando liežuvį", kad būtų galima patvirtinti žvalgybos metu gautą informaciją", — sakoma pranešime.

Rusijos karinio jūrų laivyno Šiaurės laivynas yra tarprūšinis strateginis susivienijimas, kuris iš esmės yra Rusijos karinė apygarda. Jos būstinė yra Severomorske.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, karinės pratybos, Rusija
Dar šia tema
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Bus greitesnis už "Armatą": koks naujas tankas kuriamas Rusijoje