Šalčiai Teksase

Laukė "smūgio" Rusijos sulaukė JAV: Teksase piktinasi nepaprastąja padėtimi

(atnaujinta 13:32 2021.02.23)
Neįprastai šaltas ir snieguotas oras apėmė daugelį JAV regionų, dėl šalčių nukentėjo net 58 aukos. Sniego audros ir kiti orų įvykiai Teksase sukėlė didžiulį elektros energijos tiekimo nutekėjimą, maisto eiles ir kylančias benzino kainas

VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Amerikos Teksaso valstijos gyventojai piktinasi, kad JAV energetikos sostinės infrastruktūra negalėjo atlaikyti šalčių, neįprastų pietiniams šalies regionams, nusivylimą jie išreiškė pokalbio su RIA Novosti metu.

Neįprastai šaltas ir snieguotas oras apėmė daugelį JAV regionų, kuriuose buvo bent 58 aukos. Sniego audros ir šalčiai Teksase sutrikdė energijos ir vandens tiekimą, taip pat eiles prie maisto produktų, kylančias dujų kainos ir daugybę kitų nepatogumų milijonams valstijos gyventojų. Portalo "Poweroutage.com" duomenimis, šiuo metu Teksase yra be elektros energijos apie 13,4 tūkst. gyventojų.

Tiek Ostino, tiek Vašingtono įstatymų leidėjai beveik iškart nesutarė dėl įvykio priežasties: demokratai kaltino Teksaso iškastinio kuro infrastruktūrą, o respublikonai teigia, kad trūksta įrangos, reikalingos alternatyviems energijos šaltiniams naudoti.

Hiustono gyventoja Sheila Price, namų šeimininkė ir keturių vaikų motina, yra tik viena iš milijonų teksasiečių, nusivylusi valstybės pareigūnų nepakankama reakcija. Price teigė, kad ją piktina elektros energijos tiekimo nutraukimas, turint omenyje, kad ji gyvena vadinamajame šalies "energetiniame koridoriuje".

"Kaip tai gali nutikti šalies energetiniame centre? Tai visiška betvarkė. Taip beprotiška suvokti, kad gyvenu energetikos sostinėje", — pažymėjo Price.

Pasak agentūros pašnekovės, "niekas neketina prisiimti atsakomybės" už valstiją ištikusias bėdas. Price teigia, kad Teksaso gubernatorius Gregas Abotas ir kiti respublikonų valdininkai neigia klimato pokyčius ir priešinasi infrastruktūros tobulinimui bei investicijoms. Šiuo atžvilgiu moteris išreiškė viltį, kad valdžia bus priversta pakeisti kursą valstybės gyventojų labui.

"Negaliu apsakyti, kaip man liūdna", — apgailestavo Price, pripažindama, kad valstijos gyventojai laukė "smūgio" iš rusų ar kinų, bet tik ne iš pačių amerikiečių.

Žiema
© Sputnik / Павел Львов

Didžiausio Teksaso miesto Hiustono gyventojas Derrilas Holis savo ruožtu RIA Novosti sakė, kad jis liko be elektros 61 valandai. Jis apskaičiavo, kad šviesa išsijungė, kai temperatūra nukrito iki daugiau nei minus šešių laipsnių. Be to, nutrūko internetas ir korinis ryšys.

"Pagrindinės paslaugos, kurios paprastai yra prieinamos, tapo prieinamos", — sakė Holis.

Jis pažymėjo, kad kai kurie žmonės bandė šildytis savo automobiliuose. "Buvimas automobilyje yra labai rizikingas — žmonės gali užmigti ir nepabusti", — nuogąstavimais dalijosi vyriškis.

Jis taip pat teigė, kad kai kurie žmonės savo namuose miegojo miegmaišiuose. Holis paminėjo, kad 100–200 mylių nuo Hiustono nėra tinkamų viešbučio kambarių.

Sheila Price taip pat RIA Novosti pasakojo, kad į pagalbą pasitelkė ne tik miegmaišius, bet ir grilį. "Žmonės, norėdami sušilti, naudojo grilį savo namuose. Pas daugelį žmonių trūko vamzdžiai ... Pas mano kaimyną trūko vamzdis, kito kaimyno namas sudegė, girdisi vien sirenos, kurias čia nedažnai išgirsi", — sakė sakė Price.

JAV prezidentas Džo Baidenas anksčiau Teksase paskelbė nepaprastąją padėtį.

Tegai:
šaltis, Teksasas, JAV
Šulinys

Pensininkė įkrito į 16 metrų gylio šulinį ir išgyveno

(atnaujinta 19:08 2021.02.27)
Kaimynas pasidarė virvines kopėčias ir nusileido į šulinį, kad palaikytų moterį virš vandens, kol atvyks gelbėtojai

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Gelbėtojai Amerikos mieste Silvertone, Oregone, išgelbėjo pensininkę, įkritusią į 16 metrų šulinį, praneša "The Oregonian".

Vasario 18 dienos rytą 80 metų moteris įkrito pro medinį šulinį dengusį dangtį. Ji įkrito į 16 metrų gylį, iš dalies paniro į vandenį, tačiau išgyveno.

Kaimynas pasidarė virvines kopėčias ir nusileido į šulinį, kad palaikytų moterį virš vandens, kol atvyks gelbėtojai.

Gelbėtojai nukentėjusiąją ištraukė iš šulinio. Ji buvo sąmoninga, tačiau patyrė traumų ir hipotermiją. Sunkios būklės paguldyta į ligoninę.

Anksčiau pranešta, kad ketverių metų berniukas JAV Teksaso valstijoje įkrito į 13 metrų gylio šulinį ir ten praleido kelias valandas, kol gelbėtojai jį surado.

Tegai:
Šulinys
Alkoholis stiklinėse

Didžiosios Britanijos mokslininkai nustatė daugiausia "geriančias" profesijas

(atnaujinta 11:07 2021.02.27)
Liverpulio universiteto mokslininkai išanalizavo didžiausio ilgalaikio tyrimo "UK Biobank" dalyvių duomenis, tyrinėdami paveldimumo ir aplinkos įtaką tam tikrų ligų vystymuisi

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JK atlikto tyrimo metu didžiausias alkoholio vartojimo lygis buvo tarp vyrų, dirbančių statybos ir gamybos pramonėje, ir tarp moterų lyderių. Straipsnis paskelbtas BMC Public Health žurnale.

Liverpulio universiteto mokslininkai išanalizavo didžiausio ilgalaikio tyrimo "UK Biobank" dalyvių duomenis, tyrinėdami paveldimumo ir aplinkos įtaką tam tikrų ligų vystymuisi. Norėdami įvertinti profesijos ir alkoholio vartojimo ryšį, autoriai išanalizavo daugiau nei šimto tūkstančių žmonių nuo 40 iki 69 metų duomenis, įtrauktus į JK "Biobank" duomenų bazę 2006–2010 metais.

Anketoje dalyviai pranešė apie savo savaitinį alkoholio vartojimą ir profesinę veiklą. Į tyrimus buvo įtraukti vyrai ir moterys, kurie per savaitę išgeria daugiau nei 35 ir 50 alkoholio vienetų. Vienetas — 10 mililitrų arba 8 gramai gryno alkoholio. Pavyzdžiui, taurėje vyno ar bokale alaus yra nuo vieno iki trijų alkoholio vienetų.

Tarp vyrų mokslininkai pastebėjo didžiausią alkoholio vartojimo lygį tarp statybų ir pramonės specialybių darbuotojų, taip pat tarp valytojų, o mažiausią — tarp dvasininkų, gydytojų, fizikų, geologų ir meteorologų.

Tarp moterų daugiausia girtaujančių buvo aukščiausio ir vidurinio lygio vadovės, o mažiausiai nuo alkoholio vartojimo priklausė mokyklos mokytojos, gydytojos ir mokslininkės.

Tyrėjai pažymi, kad jų tyrimai atskleidžia tik polinkio išgerti ir profesijos ryšį, neieškant priežasties ir pasekmės, todėl negalima sakyti, kad, pavyzdžiui, darbas statybose ar gamyboje prisideda prie priklausomybės nuo alkoholio vystymosi.

"Pernelyg didelis alkoholio vartojimas padidina fizinės ir psichinės žalos riziką, ir suprasdami, kurios profesijos yra susijusios su piktnaudžiavimu alkoholiu, galime geriau planuoti intervencijas", — sakė tyrimo vadovas Andrew Thompson'as iš "Wolfson" individualizuotos medicinos centro pranešime spaudai.

Rezultatai rodo, kad nustatant rizikos grupes, be veiklos rūšies, reikėtų atsižvelgti ir į lytį.

"Pastebėti vyrų ir moterų skirtumai tarp profesijos ir alkoholio vartojimo gali parodyti, kaip darbo aplinka, taip pat lytis ir kiti sudėtingi veiksniai daro įtaką polinkiui į alkoholį", — sako Thompson'as. 

Pasak tyrėjų, jų išvados padeda nustatyti, kurie darbai ir platesnis užimtumo sektorius gali būti naudingiausi alkoholio prevencijos programoms.

Tegai:
profesija, Didžioji Britanija
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai vilkiku gabentame silkių krovinyje rado kontrabandinių rūkalų

(atnaujinta 19:35 2021.02.27)
Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldytos žuvies tėra vos 10 tonų — likusią krovinio dalį sudarė cigarečių kontrabanda

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Kybartų kelio posto muitininkai silkių krovinyje rado kontrabandinių cigarečių, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba savo Facebook paskyroje.

Muitininkai šį antradienį rentgenu patikrino vilkiku iš Kaliningrado srities gabentą 23,6 tonos silkių krovinį.

Patikrinimo metu nustatyta, kad šaldytos žuvies tėra vos 10 tonų — likusią krovinio dalį sudarė cigarečių kontrabanda.

Iš viso rastos 843 dėžės, tai yra 421 500 pakelių, įvairių rūšių nelegalių rūkalų, kurių vertė su mokesčiais sudaro apie 1,5 mln. eurų.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Kaliningrado sritis, Muitinė
Dar šia tema
Klaipėdos muitininkai sulaikė ratlankių klastotes: žala viršijo 2 milijonus eurų
Muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą
Rusas bandė nelegaliai įvežti į Lietuvą daugiau tūkstančio pakuočių vaistų