Redingo kalėjimas Britanijoje

Banksy stiliaus grafitis pasirodė ant kalėjimo, kur sėdėjo Oskaras Vaildas, sienos

(atnaujinta 23:28 2021.03.05)
Paveikslėlyje pavaizduotas kalinys, nusileidžiantis iš paklodžių surišta virve, prie kurios galo pririšta rašomoji mašinėlė

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Gatvės menininko Banksy stiliaus grafitis pasirodė ant kalėjimo sienos Britanijos Redinge, kur bausmę atliko rašytojas Oskaras Vaildas, praneša DailyMail.

​Paveikslėlyje pavaizduotas kalinys, nusileidžiantis iš paklodžių surišta virve, prie kurios galo pririšta rašomoji mašinėlė.

Vietiniai gyventojai mano, kad Banksy galėjo pats aplankyti Redingą dėl kampanijos, vykstančios aplink Viktorijos epochos objektu pripažintą pastatą. Kalėjimas Redinge nenaudojamas pagal paskirtį nuo 2013 metų. Miesto taryba nori paversti jį kultūros objektu. Tačiau Teisingumo ministerija ieško jo balanse esančiam turtui komercinio pirkėjo.

Oskaras Vaildas, 1895 metais nuteistas už amoralumą, vietos kalėjime praleido pusantrų metų. Ten jis parašė savo garsiąją poemą "Baladė apie Redingo kalėjimą" ir išpažinties laišką "De Profundis" ("Iš bedugnės"), kuris buvo išleistas po rašytojo mirties.

Banksy — menininkas-mįslė, provokatorius ir pokštininkas, pakeitęs masišką gatvės meno suvokimą. Jo ironiški ir šmaikštūs darbai, nukreipti prieš politiką, karą, kapitalizmą ir moralizavimą tampa žurnalistų, fotografų, vandalų, menotyrininkų ir kolekcininkų medžioklės objektas.

Tegai:
Didžioji Britanija, kalėjimas, grafitis, Banksy
Dar šia tema
Internete paplito vaizdo įrašas apie tai, kaip Paryžiuje pavogtas Banksy meno kūrinys
Benamis Kalėdų senelis: menininkas Banksy pristatė naują grafitį — video
Naujas Banksy stiliaus grafitis pasirodė Britanijos Bristolyje
Banksy savo namuose sukūrė naują grafitį
Nėštumas

Mokslininkai išsiaiškino, kuo pavojingas stresas nėštumo metu

(atnaujinta 17:55 2021.05.10)
Pažymima, kad mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos patelės nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nėštumo metu patiriamas stresas gali ne tik sukelti vaikui astmą, bet ir perteikti ateinančioms kartoms, Argentinos mokslininkai dirba prie to galutinio įrodymo, pranešė Matansa universiteto mokslo populiarinimo agentūra CTyS-UNLaM, rašo RIA Novosti.

"Ilgą laiką buvo tiriamas streso motinai nėštumo metu poveikis jautrumui astmai... Mes tam pradėjome tyrimą su pelėmis, kad tai patvirtintume ir pamatytume poveikį", — agentūra cituoja Argentinos tyrimų tarybos mokslininką Ignacio Fenoi. 

Mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos moterys nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne. "Mes nustatėme, kad patyrusių stresą patelių palikuonys padidino alerginės pneumonijos dažnį", — sakė Fenoi.

Antrasis mokslininkų uždavinys buvo nustatyti, ar tokia įtaka perduodama per kartą.

"Mes leidome palikuonims augti, netaikydami jiems jokių pokyčių, ir tada apvaisinome, kad patvirtintume, ar palikuonys turi padidėjusį polinkį į astmą. Patelės, net jei nėštumo metu nepatyrė streso, turės daugiau palikuonių sergančių astma", — sakė mokslininkas.

Mokslininkai dabar tęs savo trečiosios kartos tyrimą, kad nustatytų, kaip toli kartų kartos gali paveikti ir sukelti astmą. Jų nuomone, tai įmanoma.

Tegai:
liga, nėštumas
Koronavruso testas

PSO pranešė apie COVID-19 mirtingumą ir sergamumą

(atnaujinta 11:09 2021.05.11)
Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sergamumo ir mirtingumo nuo COVID-19 lygis pasaulyje pasiekė plynaukštę, spaudos konferencijoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

"Sumažėjimas vyksta visuose regionuose, įskaitant Ameriką [Šiaurės ir Pietų — Sputnik] ir Europą. Tačiau tai yra nepriimtinai aukštas plynaukštės lygis, kai praėjusią savaitę (pasaulyje — Sputnik] buvo daugiau nei 5,4 milijono COVID-19 atvejų ir beveik 90 tūkstančių mirčių", — sakė jis.

Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja.

PSO ypač atidžiai stebi situaciją Indijoje, kur buvo nustatytas B.1.617 štamas. Organizacijos ekspertai nusprendė, kad šis viruso variantas kelia susirūpinimą pasauliniu lygiu.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje