Megan Markl ir princas Haris

Midlton, savižudybė ir gyvenimas rūmuose: Megan Markl ir princo Hario paslaptys

(atnaujinta 22:56 2021.03.09)
Viskas, ko norėjote žinoti, bet bijote paklausti, taip pat labiausiai intriguojantys skandalingojo maištingųjų hercogų interviu Oprai Vinfri momentai — Sputnik rinkinyje

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Amerikos televizijos kanale "CBS" buvo paskelbtas ilgai lauktas ir skandalingas Opros Vinfri interviu su princu Hariu ir jo žmona Megan Markl.

Pirmasis jų pasirodymas kaip paprastų žmonių, atsisakiusių karališkojo sosto ir privilegijų, sukėlė furorą dar prieš interviu paskelbimą. Gerbėjai užgniaužę kvapą laukė transliacijos, peržiūrėdami įtemptą anonsą ir skaitydami pasaulio bulvarinių leidinių reportažus, ir tai nenuostabu, nes pora pažadėjo atskleisti visą tiesą apie santykius Britanijos karalystėje.

Sputnik atrinko įdomiausias interviu akimirkas, garsius poros pasisakymus ir yra pasirengęs pasidalinti su jumis.

Apie vestuves ir pokalbius iki sūnaus gimimo

Iš tikrųjų Markl ir princas Haris buvo slapta susituokę likus trims dienoms iki oficialios vestuvių ceremonijos, kurią abu laikė "spektakliu visam pasauliui". Be to, pasak poros, prieš Arčio gimimą rūmuose vyko keisti pokalbiai.

"Buvo kalbėta apie tai, kiek tamsi bus kūdikio oda ir kaip tai atrodys, ką tai reikš", — pažymėjo Markl ir pridūrė, kad jai sąmoningai buvo atsisakyta suteikti titulą ir apsaugą mažyliui.

Apie mintis apie savižudybę

"Man buvo gėda prisipažinti, bet žinojau — aš tai darysiu, nebegyvensiu. Ir ši mintis buvo visur, sukosi galvoje, nepaleido nė minutę. Apie tai pasakojau šeimos patikėtiniams ir paprašiau pagalbos, bet išgirdau "ne", — prisipažino buvusi aktorė.

Ji taip pat pridūrė, kad princas jos nepaliko ir nuolat laikė už rankos, kas buvo nuolat įvertinama kaip "veršelio švelnumas" ir protokolo pažeidimas.

Apie Keitę Midlton

Markl neigia, kad kada nors privertė Midlton verkti ir net priešingai, teigia, kad tapo blogos Kembridžo hercogienės nuotaikos prieš savo vestuves auka.

"Tarp mūsų nebuvo jokio priešiškumo. Ir aš nemanau, kad teisinga apie tai diskutuoti dabar. Ji atsiprašė ir aš jai atleidau", — pasakė buvusi aktorė.

Apie finansinę pusę

"Šeima atkirto mane finansiškai. Bet aš turiu pinigų, kuriuos paliko mama (princesė Diana). Ji galbūt visa tai numatė ir aš iki šiol jaučiu jos buvimą", — pasakė princas Haris.

Apie "Megxit" ir santykius su karališkąja šeima

"Jei ne Megan, nebūčiau išsikapstęs. Būčiau tapęs sistemos kaliniu, kaip ir mano brolis ir tėvas. Jie negali išeiti. Aš taip pat nemačiau kitos išeities, bet po to sutikau ją", — sakė princas Haris.

Markl pareiškė, kad karalienė visada buvo gera jo atžvilgiu: ji dovanojo papuošalų ir buvo svetinga, tačiau princas Čarlzas paprasčiausiai nustojo atsakyti į sūnaus ir uošvės skambučius. Kalbant apie Hario ir Viljamo santykius — jie iki šiol įtempti ir tik laikas sugebės užgydyti žaizdas.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (188)
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA