Elektromobilis

Lietuva pritaria, kad Europa nebegamintų automobilių su vidaus degimo varikliais

(atnaujinta 01:26 2021.03.11)
Šalių vyriausybių politikai ragina Europos Komisiją aiškiai įvardyti, nuo kada ES atsisakys gaminti ypač taršias lengvąsias ir komercines transporto priemones

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su 15 kitų ES šalių ministrų pasirašė Danijos ir Nyderlandų Karalysčių inicijuotą neoficialų dokumentą atsisakyti lengvųjų transporto priemonių su dyzeliniais ir benzininiais varikliais gamybos, praneša Aplinkos ministerija.

Šiuo veiksmu šalių vyriausybių politikai ragina Europos Komisiją imtis veiksmų aiškiai įvardyti, nuo kada ES atsisakys gaminti ypač taršias lengvąsias ir komercines transporto priemones. 

"Pasirašau dokumentą, kuriuo siunčiama aiški žinia, kokia turi būti ateities automobilių pramonė. Lietuva jon jau įžengė: šalyje veikia dvi keleivinių elektrinių autobusų surinkimo gamyklos — Klaipėdoje ir Kaune. Žinoma, Europa neturi strateginių brangiųjų cheminių elementų baterijų gamybai, tačiau esame tas kontinentas, kuriame buvo išrastas garo variklis, vidaus degimo variklis, todėl turime būti ir elektrinio mobilumo lyderiai. Tai akivaizdi Europos ateitis", — sako Gentvilas.

Lietuvos automobilių parką sudaro praktiškai vien importuojamos transporto priemonės, todėl šalyje judumo generuojama tarša iš esmės priklauso nuo automobilių gamintojų strateginių sprendimų ir technologinės pažangos.

Automobiliai
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pastaraisiais metais 85 proc. į Lietuvą importuotų lengvųjų automobilių sudarė naudoti. Transporto sektoriaus išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis nuo 2005 m. iki 2019 m. padidėjo 49,7 proc.

Aplinkos ministerijos parengtoje Nacionalinėje klimato kaitos valdymo darbotvarkėje numatytas tikslas po ketverių metų lengvųjų elektromobilių skaičių keliuose ir gatvėse padidinti iki dešimtadalio. 

Lietuvos miestų centruose 2040 metais turėtų išvis nebelikti vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių.

Tegai:
automobilis
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai