Kaliningradas

Rusija nerimauja dėl "hipotetinės Kaliningrado aneksijos"

(atnaujinta 14:47 2021.03.16)
Sausio mėnesį "Over Defense", remdamasis Amerikos organizacijos "Center for Naval Analyses" (CNA) duomenimis, aprašė prevencinio NATO smūgio Kaliningrado srityje, apimančio keturis pagrindinius taikinius regione, scenarijų

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Varšuvoje, kurdami daugybę karo su Maskva scenarijų dėl Kaliningrado, jie siekia savų tikslų, rašo "Zvezda".

"Apskritai, Lenkijoje jie nuoširdžiai į ugnį pila žibalą dėl vienos mėgstamiausių NATO temų — Kaliningrado srities. Tiesa, aljanse, kalbėdami apie jį, jie pirmiausia atsižvelgia ne tiek į galimą Rusijos agresiją, kiek į hipotetinę Kaliningrado aneksiją", — sakoma leidinyje.

Visų pirma leidinyje kalbama apie "Lenkijos retorikos vektorių, kuris paremtas tuo, jog kad ir kaip Baltijos šalys būtų ginkluotos, jos greitai atsitrauktų kare su Rusija". "Todėl iš JAV pusės būtų svarbiau stiprinti karinę Lenkijos galią", — rašo leidinys.

Sausio mėnesį "Over Defense", remdamasis Amerikos organizacijos "Center for Naval Analyses" (CNA) duomenimis, aprašė prevencinio NATO smūgio Kaliningrado srityje, apimančio keturis pagrindinius taikinius regione, scenarijų.

Anot leidinio, kalbama apie trumpojo nuotolio balistines raketas, galinčias nešti branduolinius ginklus, raketų paleidimo įrenginius (visų pirma "Iskander" sistemas), Baltijos laivyno laivų ir infrastruktūrą, orlaivių raketų sistemas, esančios regione, S-400 "Triumf", ir "Rusijos karių sunaikinimą Kaliningrade, siekiant užtikrinti saugumą Baltijos šalyse ir Suvalkų koridoriuje".

Tegai:
Kaliningradas, Lenkija, Rusija, NATO
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (31)
NATO ir Ukrainos vėliavos

Ukrainos ambasadorius šalies įtraukimą į NATO vadina Vokietijos atsakomybe

(atnaujinta 10:26 2021.04.19)
Kaip teigia jis, tik kuo anksčiau įstojus Ukrainai į NATO galima užkirsti kelią naujam karui Europoje

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Ukrainos ambasadorius Berlyne Andrijus Melnikas paragino Vokietiją kuo greičiau ir besąlygiškai pasiekti savo šalies prisijungimą prie NATO dėl istorinės Vokietijos atsakomybės Ukrainai.

"Ypač Vokietija, kaip šalis, kuriai tenka ypatinga istorinė atsakomybė už nacių nusikaltimus Ukrainos žmonėms, turi vaidinti pagrindinį vaidmenį, kad Ukraina taptų NATO nare. Ir kuo greičiau, be "bet", ir, " o jeigu", — interviu Welt am Sonntag sakė diplomatas.

Anot Melniko, tik kuo anksčiau įstojus Ukrainai į NATO galima užkirsti kelią naujam karui Europoje. "Tai vokiečių ausims gali skambėti kaip [Rusijos prezidento Vladimiro — Sputnik] Putino provokacija. Priešingai: tai bus šaltas dušas, kuris atvėsins karštas galvas Kremliuje", — sakė jis.

Ambasadorius taip pat paragino Vokietijos vyriausybę teikti didesnę paramą Ukrainai, visų pirma perspėti Rusiją apie "skaudžius padarinius" invazijos į Ukrainą atveju. Pasak Melniko, šiuo atveju būtina griebtis Rusijos "tarptautinio boikoto" ir "persekiojimo Tarptautiniame baudžiamajame teisme už karo nusikaltimus", taip pat "visiško ekonominio embargo, pirmiausia dėl žaliavų importo.

Anksčiau Melnikas keletą kartų garsiai pareiškė. Pavyzdžiui, šią savaitę jis sakė, kad Ukraina gali svarstyti galimybę grąžinti branduolinį statusą, jei netaps NATO nare.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad Šiaurės Atlanto aljansas yra vienintelis būdas užbaigti konfliktą Donbase. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Ukrainos įstojimas į NATO sustiprins šios šalies problemas, pasiskelbusių Donbaso respublikų gyventojams tokia narystė yra "labai nepriimtina perspektyva".

Tegai:
Kijevas, Ukraina, NATO
Rusijos URM

20 Čekijos diplomatų palieka Rusiją, Čekiją 18

(atnaujinta 09:49 2021.04.19)
 Savaitės pabaigoje tarp Maskvos ir Prahos kilo skandalas dėl nepagrįstų kaltinimų Rusijos Federacijai. Todėl penki diplomatai lieka Čekijos ambasadoje Rusijoje

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Paskelbta persona non grata, 18 Rusijos diplomatų pirmadienį turi išvykti iš Čekijos. Iki pirmadienio pabaigos 20 Čekijos ambasados ​​Maskvoje darbuotojų, paskelbtų persona non grata, reaguodami į Prahos sprendimą, taip pat turi palikti Rusiją, praneša RIA Novosti.

Londonas
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas šeštadienio vakarą pareiškė, kad valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Janas Hamacekas pareiškė, kad iš šalies bus išsiųsti 18 Rusijos diplomatų, kurie per 48 valandas turi palikti Čekiją.

Tą pačią dieną Čekijos policija įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, kuriuos Didžiosios Britanijos įtariami Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimu, kaip sakoma policijos pranešime, tyrimas, nesusijęs su konkrečia byla. Pirmadienį ministrų kabineto posėdyje, kaip tikėjosi premjeras, bus nuspręsta išslaptinti dokumentų apie įvykį Vrbeticoje slaptumą.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Prahos ketinimą išsiųsti Rusijos diplomatus, teigė, kad Čekija puikiai žino, kas bus toliau.

Rusijos atsakas

Sekmadienio vakarą Rusija paskelbė apie atsakomąsias priemones prieš diplomatų išsiuntimą iš Prahos.

Į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad 20 ambasados ​​darbuotojų paskelbta persona non grata, kurie turėjo palikti Rusijos Federacijos teritoriją iki balandžio 19 dienos pabaigos.

Be to, Čekijos buvo reikalaujama, kad diplomatinės atstovybės Maskvoje darbuotojų skaičius vietoje įleistų asmenų būtų lygus panašios kategorijos darbuotojų skaičiui Rusijos ambasadoje Čekijoje.

Čekijos prezidento administracijos Tarptautinio departamento direktorius Rudolfas Jindrakas žurnalistams sakė, kad dėl Maskvos atsakomųjų veiksmų Čekijos ambasadoje liks penki diplomatai.

Tegai:
diplomatai, Čekija, Rusija