Rusijos ambasada JAV, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada atsakė į JAV kaltinimus "kišimusi" į rinkimus

(atnaujinta 09:27 2021.03.17)
Diplomatinės atstovybės pareiškime socialiniame tinkle pažymima, kad Amerikos žvalgybos bendruomenės pateiktame dokumente yra nemažai nepagrįstų kaltinimų Rusijai

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Amerikos žvalgybos kaltinimai Rusijai dėl kišimosi į JAV prezidento rinkimus yra nepagrįsti, pranešė ambasada Vašingtone.

Antradienį išslaptintoje žvalgybos ataskaitoje teigiama, kad Rusija bandė sužlugdyti Džo Baideno pergalę ir padėti perrinkti Donaldą Trampą, taip pat "pasėti nesantaiką" Amerikos visuomenėje. Be to, Iranas, "Hezbollah" ir Kuba buvo įvardyti tarp tų, kurie esą norėjo paveikti balsavimą. Dokumente taip pat paskelbtos naujos sankcijos Maskvai.

Kaip pažymėjo diplomatinė atstovybė, ataskaitos išvadas, kad Rusija Valstijose vykdė "įtakos operacijas", "patvirtina tik žvalgybos tarnybų pasitikėjimas jų teisingumu".

"Nėra faktų ar konkrečių įrodymų apie tokius teiginius", — sakoma Rusijos ambasados ​​Facebook pranešime.

Diplomatai pabrėžė, kad naujausi JAV kaltinimai neprisideda prie dvišalių santykių normalizavimo ir neatitinka "vienodo ir abipusiai pagarbaus ekspertų dialogo, kurį pasiūlė Rusija, siekiant rasti sprendimus aktualiausiais klausimais".

JAV prezidento spaudos sekretorė Džen Psaki (Jen Psaki) anksčiau nepasakė, kada gali būti įvestos kitos sankcijos Rusijai. CNN duomenimis, Baltieji rūmai tokį žingsnį galėtų žengti jau kitą savaitę.

JAV prezidento rinkimai vyko lapkričio 3 dieną. Juos laimėjo demokratas Džo Baidenas, gavęs 306 rinkikų balsus prieš 232 už respublikoną Trampo. Pastarasis ne kartą kaltino savo konkurentus bandymu "pavogti rinkimus". Prezidento advokatas Rudis Džulianis (Rudy Giuliani) pažymėjo, kad balsavimo pažeidimai buvo sistemingi.

Tai ne pirmas kartas, kai JAV girdimi pareiškimai, susiję su "kišimusi" į Amerikos rinkimus. Rusija praeityje ne kartą paneigė šiuos kaltinimus.

Tegai:
Rusijos kišimasis, JAV prezidento rinkimai, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV išsigando Rusijos karinio jūrų laivyno Atlante: dabar NATO galvoja apie blokadą
Ekspertas: Lietuva tuoj ims laukti, kad jai ant galvos "nukris Putinas"
Pentagonas apibūdino Rusijos įtaką Pietų Amerikoje, užsimenama ir apie RT bei vakciną
JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas

JT generalinis sekretorius paragino užkirsti kelią klimato kaitos padariniams

(atnaujinta 18:12 2021.04.20)
Anot Getereso, žmonija yra ties bedugnės riba, todėl iki 2030 metų pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją reikia sumažinti beveik perpus

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pastarieji šešeri metai buvo karščiausi pasaulio klimato stebėjimų istorijoje, praėjusių metų birželį Rusijos Verchojansko mieste, Jakutijoje, buvo užfiksuota aukščiausia temperatūra į šiaurę nuo Arkties rato — plius 38 laipsniai, pranešė JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas, pristatydamas Pasaulio meteorologinės organizacijos ataskaitą apie klimato būklę 2020 metais.

Ugnikalnio lava
© REUTERS / Kristinn Magnusson/mbl.is

"Duomenys šioje ataskaitoje turėtų mus visus padaryti budresnius", — pasakė Guteresas ir paragino visus pasaulio lyderius susipažinti su dokumentu.

Pasak jo, 2020 metais planetos temperatūra buvo 1,2 laipsnio šiltesnė nei ikipramoniniais laikais.

"Mes artėjame prie 1,5 laipsnio Celsijaus ribos, kurią nustatė mokslo bendruomenė. Mes esame ties bedugnės riba. Šešeri metai, praėję nuo 2015 metų, buvo patys karščiausi per visą stebėjimo istoriją. Birželį Verchojanske, Rusijoje, temperatūra siekė 38 laipsnius šilumos, tai yra aukščiausia užregistruota temperatūra bet kur į šiaurę nuo Arkties rato", — pabrėžė generalinis sekretorius.

Be to, kaip pažymėjo jis, pasaulyje toliau auga pagrindinių šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija.

"Anglies dioksido koncentracija pakilo iki naujo maksimumo — 410,5 ppm dalies. Tai yra 148 % aukščiau už priešindustrinius lygius", — pasakė Guteresas.

JT generalinis sekretorius atkreipė dėmesį į ledynų tirpsmą Arktyje ir Antarktidoje. Pasak jo, nuo 2019 metų rugsėjo iki 2020 metų rugpjūčio Grenlandijos ledo danga prarado 152 mlrd. tonų ledo.

Jis pridūrė, kad per ataskaitinį laikotarpį tropinių ciklonų skaičius pasaulyje buvo "didesnis nei vidurkis". Ciklonų, kuriems meteorologai suteikė vardus, skaičius praėjusiais metais buvo 98. JAV išplitusi sausra sukėlė didžiausius kada nors užfiksuotus gaisrus Kalifornijoje ir Kolorade, o Brazilijoje sausra taip pat sukėlė rimtus miškų gaisrus, pridūrė Guteresas.

"Mūsų uždavinys yra aiškus. Mokslas sako mums, kad norėdami užkirsti kelią blogiausiems klimato pokyčių padariniams, turime apriboti pasaulinės temperatūros kilimą 1,5 laipsnio rodikliu nuo ikipramoninio laikotarpio pradinių linijų. Tai reiškia, kad iki 2030 metų pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją reikia sumažinti 45 %, palyginti su 2010 metų lygiu, ir iki 2050 metų pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį", — pabrėžė jis ir pridūrė, kad šie metai turėtų tapti veiksmų metais.

Tegai:
Antonijus Guteresas, klimato kaita, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)
 Medicinos darbuotojas laiko ampulę su vakcina Sputnik V

"Spiegel": vokiečiai išvyko į Rusiją "Sputnik V" vakcinos

(atnaujinta 18:09 2021.04.20)
Pažymima, jog daugelis "medicininių" turistų tarp skiepijimo etapų nusprendė ne grįžti į gimtinę, o likti Rusijoje

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Vokietijos gyventojai, neturėdami leidimo naudoti vakciną nuo COVID-19 "Sputnik V" Europoje, vyksta skiepytis į Rusiją, rašo leidinys "Der Spiegel".

Praėjusį savaitgalį vakcinuotis iš Vokietijos į Maskvą atskrido kelios dešimtys žmonių. "Vakcinos" kelionę organizavo viena iš Norvegijos kelionių organizavimo bendrovių. Kelionės kaina, į kurią įeina bilietai, viešbutis, pervežimas, gidas ir parama su vizomis, siekė 1999 eurus. Dar 300 eurų reikia sumokėti už skiepijimą "Sputnik V" vakcina.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

Viešbutyje atvykusius užsieniečius apžiūrėjo gydytojas, po to jie gavo pirmąjį vakcinos komponentą. Daugelis "medicininių" turistų tarp skiepijimo etapų nusprendė ne grįžti į gimtinę, o likti Rusijoje.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas ir Vokietijos vyriausybės atstovai pradėjo svarstyti susitarimo dėl "Sputnik V" pirkimo klausimą.

Savo ruožtu leidinys "Handelsblatt" su nuoroda į "Yougovo" tyrimą pranešė, kad daugiau nei pusė Vokietijos gyventojų yra pasirengę pasiskiepyti rusiška vakcina.

Vakcina "Sputnik V" yra patvirtinta beveik 60 šalių, kurių bendras gyventojų skaičius viršija 1,5 mlrd. Vakcinos veiksmingumas, siekiantis 91,6 %, patvirtintas duomenimis, paskelbtais autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

Kaip pažymėjo Gamalėjaus tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas, Rusijos vakcina šimtu procentų apsaugo nuo sunkių ir vidutinio sunkumo koronavirusinės infekcijos atvejų.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcinacija, vakcina, Vokietija, Rusija, Sputnik V