Džo Baidenas

Japonai po Baideno žodžių apie Putiną išsigando branduolinio karo

(atnaujinta 22:41 2021.03.18)
Kai kurie komentatoriai mano, kad skubotos JAV prezidento pastabos ir griežta retorika liudija apie augančią įtampą pasaulyje. Jie baiminasi, kad tai paveiks ir Japoniją

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Japonijos žiniasklaidos skaitytojai aktyviai diskutuoja apie griežtus Baideno pareiškimus apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, praneša RIA Novosti.

Kai kurie komentatoriai mano, kad skubotos JAV prezidento pastabos ir griežta retorika liudija apie augančią įtampą pasaulyje. Jie baiminasi, kad tai paveiks ir Japoniją.

"Nebeveikia stabdžiai! Bijau, kad jis gali paspausti branduolinį mygtuką?!" — rašo vartotojas su slapyvardžiu sag.

"Taip, paaiškėjo, kad, palyginti su verslininku Trampu, senojo Baideno "tiesmukiškumas" atspindi žymiai didesnę pasaulinio karo riziką. Dabar konflikto centras pereina į neaiškią "kišimosi į vidaus reikalus" ir tokios politikos pagrindimo sferą. Nežinau apie vidaus reikalus, bet dėl "ekonominių puikumų" iš Rytų ir Pietryčių Azijos jis kvepėjo keptu. Manau, kad per ateinančius ketverius metus Japonija taip pat pajus karštą karo dvelksmą", — prognozuoja rea.

"Taip, tik tokie pareiškimai tinka šalies, kuri visur bėga su karine jėga, lyderiui! Na, tai iš Baideno užliejo tai, kas buvo pasakyta prieš prezidento rinkimus: kvailų liežuvių ir šiurkščių pareiškimų sindromas. Galite taip kalbėti tik su savo kolegomis politikais. Vašingtone išgerti alaus!" — paskelbė vartotojas kaacr838.

"Matyt, taip Baidenas bando Putino jėgas prieš kitus prezidento rinkimus Rusijoje. Bet kokiu atveju, visa tai yra baisūs ženklai. Padėtis pasaulyje kaista!" — suskaičiavo lla.

JAV prezidentas interviu televizijos kanalui "ABC" anksčiau griežtai pasisakė apie Rusijos lyderį. Jis taip pat teigė, kad Putinas "atsakys už kišimąsi į rinkimus". Rusijos prezidentas savo ruožtu palinkėjo Baidenui geros sveikatos ir komentavo jo pareiškimą sakydamas "kas ką ant ko pasako, tas apie save pasisako".

Putinas pažymėjo, kad ši patarlė turi gilią psichologinę prasmę: žmogus mato savo savybes kituose. Apibūdindamas kitus žmones, jis tiesiog tarsi žiūri į veidrodį.

Tegai:
Rusija, JAV, Japonija, Džo Baidenas
Šveicarijos moneta su Einšteino portretu

Šveicarijos moneta su Einšteino portretu pripažinta mažiausia pasaulyje

(atnaujinta 14:57 2021.04.14)
Miniatiūrinė moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gineso rekordų knygos sudarytojai pripažino mažiausia Šveicarijos auksinę monetą su fiziko Alberto Einšteino portretu, pranešė šalies pinigų kalykla.

Moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo.

"Gineso rekordų knygoje auksinė ¼ franko moneta pripažinta mažiausia progine moneta pasaulyje. Nepaisant savo miniatiūrinio dydžio, monetos aversas ir reversas nukaldinti mašininiu būdu", — sakoma pranešime.

Monetos averse, be fiziko portreto, nurodomi išleidimo metai, rverse — nominalas, Šveicarijos kryžius ir konfederacijos pavadinimas.

Šiai monetai buvo pagaminta speciali pakuotė — su didinamaisiais stiklais ir lempa. Iš viso ji buvo išleista 999 egzemplioriais, jas kolekcininkai iškart išpirko.

Tegai:
kolekcinės monetos, monetos, Šveicarija
Dar šia tema
Lietuvos bankas parodė 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai — video
Vyras pažiūrėjęs po kojomis rado beveik 1 mln. eurų
Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą senovines aukso ir sidabro monetas
Neįprastas radinys mokytojos namuose padarė vyrą turtuoliu
Modelis Irina Shayk

Irina Shayk originaliu būdu palaikė Britney Spears

(atnaujinta 14:04 2021.04.14)
Netikėta modelio apranga tradicinio pasivaikščiojimo su mažąja dukra metu nukariavo visus gerbėjus

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Rusijos supermodelis Irina Shayk nustebino savo gerbėjus: buvusi Bradlio Kuperio ir Ronaldo mylimoji neįprastu būdu palaikė dainininkę Britney Spears.

Kasdieninė Shayk išvaizda lyginama beveik su Niujorko mados savaitės apranga: žvaigždė ne kartą transliavo pagrindines sezono tendencijas. Taigi šį kartą Irina pademonstravo savo nepriekaištingą skonį ir suintrigavo gerbėjus ypatinga detale.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Irina Shayk & Bradley Cooper (@_itsleeas)

Shayk vaikščiojo po miestą su dukra neįprasta apranga: modelis avėjo kailinaičius su kailio apykakle, mėlynus džinsus ir rudus batus su kulniu. Tačiau aprangos akcentu tapo vintažiniai marškinėliai su Britney Spears atvaizdu.

Akivaizdu, kad tokiu būdu podiumų žvaigždė nusprendė pagerbti 2000-ųjų madą ir popmuzikos princesės muziką, taip pat paremti kampaniją "#FreeBritney".

Beje, ant marškinėlių Miss Spears pavaizduota tokiais pačiais kailinaičiais kaip ir Shayk — tik sutrumpinta versija.

Judėjimas už Britney Spears išlaisvinimą pradėjo gerbėjai socialiniuose tinkluose: tada gerbėjai sužinojo, kad dainininkė nukentėjo nuo savo tėvo veiksmų ir dabar neturi teisės savarankiškai priimti sprendimų ir leisti pinigų.

Tegai:
Irina Shayk, Britney Spears
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą

(atnaujinta 21:06 2021.04.14)
Praėjusių metų vasarą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu buvo paskirtas Adas Jakubauskas, tačiau Seimas nusprendė jį atleisti

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu siūlo skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. 

Jis šiuo metu eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

"Siekiau, kad naujasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas turėtų stiprų palaikymą tiek pačiame centre, tiek istorikų bendruomenėje. Dr. Arūnas Bubnys tikrai atitinka šiuos reikalavimus ir puikiai išmano Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Po išsamių konsultacijų Seime manau, kad jis galės suvienyti centro darbuotojus, užtikrinti centro tyrimų nešališkumą ir tinkamai eiti centro direktoriaus pareigas", – teigė parlamento vadovė.

Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo perai metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Kaip pareiškė Seimo Pirmininkė, dėl centro generaliniam direktoriui Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo.

Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas
Dar šia tema
"Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
Lietuvos gyventojų genocido centras atsisakė skelbti Holokausto dalyvių sąrašą
Lietuvoje dėl Noreikos prasidėjo "atminties karas", rašo Amerikos žiniasklaida