Londonas, archyvinė nuotrauka

"The Telegraph": Britanija investuoja milijardus į greičiausių pasaulyje raketų kūrimą

(atnaujinta 23:31 2021.03.18)
Laikraštis "The Telegraph" praneša apie Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos lėšų skyrimą kuriant perspektyvius ginklus — viršgarsines raketas ir lazerius. Autorius praneša, kad tokioms priemonėms britus įkvėpė sėkmingi Rusijos viršgarsinių ginklų bandymai

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Gynybos ministerija skiria 6,6 mlrd. svarų naujai karinei įrangai, pavyzdžiui, viršgarsinėms raketoms ir lazeriniams ginklams sukurti. Plačiau šią temą panagrinėjo laikraščio "The Telegraph" autorius Dominikas Nikolsas (Dominic Nicholls).

Didžiosios Britanijos vyriausybė paskelbė, kad Gynybos ministerija suteiks naują postūmį kuriant modernią karinę įrangą, pavyzdžiui, viršgarsines raketas ir lazerinius ginklus, šiam tikslui skiriant papildomų lėšų.

Išsamioje užsienio, gynybos, saugumo ir vystymosi politikos apžvalgoje kalbama apie 6,6 mlrd. svarų skyrimą pažangiems kariniams tyrimams.

Gynybos departamentas investuos reikšmingas papildomų lėšų sumas, gautas iš iždo praėjusiais metais, į "didelės rizikos tyrimus".

Didžiosios Britanijos priešininkai, pavyzdžiui, Rusija, investuoja į naujas programas, skirtas sukurti orlaivių ginklus, kurie galėtų įveikti esamas priešraketinės gynybos sistemas. Tai apima viršgarsinius kovinius blokus, galinčius viršyti 24 000 km/h greitį. Gynybos ministerija teigė, kad "kosminių ginklų, nukreiptos energijos ginklų ir pažangių greitųjų raketų tyrimai suteiktų ilgalaikį karinį pranašumą".

Britanijos ir JAV karinių departamentų lyderiai pastaraisiais metais yra susirūpinę dėl naujos karinės įrangos kūrimo Rusijoje, Kinijoje, Irane ir Šiaurės Korėjoje.

Tokį skubėjimą kurti naujus ginklus iš dalies lemia Rusijos pranešimai apie praėjusių metų spalį vykusius sparnuotosios raketos "Zircon", kurios greitis siekė 8 Machus, bei "Avangard", kuris, tikėtina, gali pristatyti branduolines galvutes 20 kartų didesniu nei garso greitis greičiu, bandymus.

Kinijos viršgarsinis bepilotis orlaivis DF-17 tariamai gali pasiekti 10 Machų greitį, nors šių teiginių patikrinti neįmanoma.

Apskaičiuota, kad amerikiečių viršgarsinė aerobalistinė raketa, kurios bandymai prasidės balandžio mėnesį, galės pasiekti 6 Machų greitį.

Gynybos departamentas investuoja į naujų raketų technologijų kūrimą ne tik tam, kad sukurtų tokius ginklus, bet ir norėdamas geriau suprasti, kaip patikimai nuo jų apsiginti.

Kitą savaitę Gynybos ministerija savo politikos dokumente išdėstys būsimos Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų struktūros planus.

Praėjusiais metais paskelbtoje mokslo ir technologijų strategijoje sakoma, kad Gynybos ministerija "pirmenybę skirs didelės rizikos moksliniams tyrimams, skirtiems modernizuoti mūsų ginkluotąsias pajėgas".

Vyriausybės šaltinis, padėjęs parengti dokumentą, "The Telegraph" teigė, kad rizikuojant bandoma paversti britų kariuomenę "efektyviausia ir novatoriškiausia pasaulyje".

Siekdama sutrumpinti laiką tarp kūrimo ir priėmimo į tarnybą, Gynybos ministerija ketina naudoti dirbtinį intelektą ir "skaitmeninį dubliavimą".

Vyriausybės šaltinis teigė, kad Didžioji Britanija vykdydama mokslinius tyrimus ir plėtrą vadovausis JAV oro pajėgų naujos kartos oro pranašumų programa. Teigiama, kad naujos įrangos kūrimas ir pritaikymas karinei technikai, net ir tokiai sudėtingai kaip naikintuvai, turėtų trukti ne ilgiau kaip penkerius metus.

Palyginimui, slapto tipo naikintuvui F-35, kuris tik dabar pradeda tarnybą, sukurti prireikė maždaug 20 metų.

Išsamioje apžvalgoje teigiama, kad šalis sukurs Gynybos ministerijos inovacijų centrų tinklą kaip dalį technologijų klasterių, kad efektyviau panaudotų naujiems moksliniams tyrimams ir plėtrai skirtas lėšas.

Vyriausybė sukurs pramonės gynybos ir saugumo strategiją, siekdama sukurti "patikimesnę pramonės aplinką". Tokiu būdu investicijos palaikys naujoves, paversdamos jų kovai parengtas nacionalinio saugumo sistemas perspektyviomis komercinėmis galimybėmis".

Ministerija taip pat paskelbs dirbtinio intelekto strategiją ir sukurs naują centrą, kuris paspartins naujos įrangos ir technologijų diegimą.

Tegai:
apsiginklavimas, raketos, karinė technika, ginklai, Didžioji Britanija
Dar šia tema
"Forbes" papasakojo apie amerikiečių planą sunaikinti Rusijos tankus
"Aplenkia hipergarsines raketas": JAV išbando naują smogiamąjį ginklą
"Jie puls gauja": Rusija kuria neįprastą ginklą
Britų laikraštis paskelbė apie Baideno planus mesti iššūkį Rusijai ir Kinijai
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Šeima kalnuose

Pediatras pasakojo, kaip tėvai gali padėti vaikui rečiau sirgti

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Pasak specialisto, dar iki vaiko gimimo reikia laiku ir teisingai įvertinti jo sveikatos būklę, o po gimimo ir vėliau griežtai laikytis mitybos, miego, buvimo gryname ore, fizinio aktyvumo rekomendacijų

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Vaikai ima pavyzdį iš šeimos, todėl tėvai turėtų būti priversti užsiimti kūno kultūra, sportuoti, vaikščioti gryname ore ir teisingai maitintis, RIA Novosti pranešė vyriausiasis laisvai samdomas specialistas pediatras, klinikinės vaikų ligoninės Maskvoje vyriausiasis gydytojas Ismailas Osmanovas.

Pasak specialisto, pradėti reikia nuo gimimo: daroma dar iki vaiko gimimo laiku ir teisingai įvertinti jo sveikatos būklę, o po gimimo ir vėliau griežtai laikytis visų tų rekomendacijų mitybos, miego, buvimo gryname ore atžvilgiu. Be to, skirti dėmesį fiziniam aktyvumui ir užkirsti kelią žalingų įpročių formavimuisi.

"Čia pagrindinis vaidmuo turėtų tekti ne mokyklai, ne mokytojams, bet šeimai. Paprastai vaikai ima pavyzdį iš šeimos, jei nėra įprasta užsiimti kūno kultūra, sportu, tada vaikas to nedarys, jei nėra įprasta vaikščioti mieste, gryname ore, už miesto, parke, taip pat to nepavyks įskiepyti vaikui. Ir pagrindinis dalykas yra mityba", — pasakė Osmanovas, atsakydamas į klausimą, kaip padėti vaikui būti sveikam ir retai sirgti.

Lietuvos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro 2019 metais parengtoje mokyklinio amžiaus vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo tyrimo ataskaitoje galima pamatyti, kad ne visų mokyklinio amžiaus vaikų mitybos įpročiai atitinka sveikos mitybos rekomendacijas, vaikų fizinis aktyvumas taip pat yra nepakankamas.

Pažymima, kad vaikai per mažai suvartoja sveikatai palankesnių maisto produktų, kaip daržovių ir vaisių, žuvies ir jos produktų bei pieno ir jo produktų.

Be to, atskleista, jog vaikai mokyklose per mažai yra fiziškai aktyvūs ir tik kiek daugiau kaip pusė (57,5 proc.) jų išnaudoja mokykloje pertraukas fiziniam aktyvumui, kurių metu aktyviai juda (pvz., bėgioja, šokinėja, laipioja laiptais ir kt.) ir dėl to padažnėja kvėpavimas ir pulsas. Kuo vyresni vaikai, tuo rečiau jie išnaudoja pertraukas mokykloje fiziniam aktyvumui, o jas išnaudoja daugiau berniukų ir daugiau kaime gyvenančių vaikų.

Tegai:
sveikata, vaikai
Temos:
Medicina ir sveikata