Nord Stream-2 statybos

Vokietijos Žaliųjų partija pažadėjo sustabdyti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 17:37 2021.03.19)
Anksčiau Žaliųjų partija, taip pat ir Vokietijos Bundestago frakcijos lygmeniu, ne kartą, bet nesėkmingai, bandė blokuoti "Nord Stream-2" dujotiekio statybas Vokietijoje

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Bus laikomasi ES sankcijų Rusijai ir sugriežtinta, jei reikia, "Nord Stream-2" dujotiekis turėtų būti sustabdytas, su tokiais pasiūlymais pasisakė Vokietijos Žaliųjų partija prierinkimės programos projekte.

Žaliųjų priešrinkiminės programos projektas bus galutinai patvirtintas birželio mėnesį vyksiančiame suvažiavime. Rinkimai į Vokietijos Bundestagą, po kurio šalyje bus kuriama nauja vyriausybė, vyks rugsėjo 26 dieną. Šiuo metu opozicijoje esanti Žaliųjų partija turi galimybę tapti būsimos koalicijos vyriausybės dalimi. Pastaraisiais metais partija sulaukia vis didesnio palaikymo regioniniuose rinkimuose. Remiantis išankstiniais kovo 14 dienos rinkimų Badeno-Viurtembergo ir Reino krašto-Pfalco federalinėse žemėse rezultatais, žalieji gerokai sustiprino savo pozicijas abiejuose regionuose.

"Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra žalingas ne tik klimato ir energetikos politikos požiūriu, bet ir geostrateginiu požiūriu — ypač atsižvelgiant į padėtį Ukrainoje — , todėl jį reikia sustabdyti", — cituoja žaliųjų priešrinkiminio projekto programą RIA Novosti.

Kalbant apie ES ribojančias priemones, įvestas Rusijai, susijusias su Krymui ir padėtimi Rytų Ukrainoje, dokumente teigiama, kad Briuselis suformulavo "aiškias lengvinimo (sankcijų) sąlygas", "mes (žalieji) jų laikysimės ir, jei reikės sugriežtinsime sankcijas". Taip pat priešrinkiminės programos projekte buvo pareikštas reikalavimas, kad "Rusijos vyriausybė vykdytų savo įsipareigojimus pagal Minsko susitarimus".

"Mes norime palaikyti ir sustiprinti mainus su drąsiąja pilietine visuomene, kuri priešinasi vis griežtesnėms Kremliaus represijoms ir kovoms už žmogaus teises, demokratiją ir teisinę valstybę", — sakoma partijos programos projekte.

Anksčiau Žaliųjų partija, taip pat ir Vokietijos Bundestago frakcijos lygmeniu, ne kartą, bet nesėkmingai, bandė blokuoti "Nord Stream-2" dujotiekio statybas Vokietijoje. Politiniai oponentai ne kartą pabrėžė, kad žalieji neatsako į klausimą, kaip ir kas kompensuos žalą dalyvaujančioms įmonėms, kurios investavo į šį projektą, ir kodėl partija, aktyviai pasisakanti už aplinkos apsaugą, yra pasirengusi atsisakyti natūralių dujos iš Rusijos mainais į amerikietiškas SGD, kurios gaminamos taikant frackingo metodą, kuris daro didelę žalą aplinkai.

Projektas apima dviejų dujotiekio, kurio bendras pajėgumas siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijų statybą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, stumiančios savo suskystintas gamtines dujas į ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys, įskaitant Lietuvą. Valstijos 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti klojimą

Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai. Vokietija pasisako už dujotiekio užbaigimą ir atmeta vienašališkas ekstrateritorines JAV sankcijas.

Tegai:
Nord Stream-2 statyba, Rusija, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (640)
Dar šia tema
Danija įvardijo naujos "Nord Stream-2" atšakos tiesimo pradžios datą
"Apmaudus projektas": Landsbergis pasiūlė užšaldyti "Nord Stream-2"
Ukrainoje įvardyta kritinė "Nord Stream-2" paleidimo pasekmė
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA