JAV naikintuvas F-35А, archyvinė nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje paskelbė, kad amerikiečių naikintuvų dėka "bankrutuos"

(atnaujinta 08:10 2021.03.20)
Buvęs šalies ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas generolas Richardas Dannatas paskaičiavo, kad vienas lėktuvas Londonui kainuos 80 milijonų svarų, o jo darbo valanda - 90 tūkstančių svarų

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Penktosios kartos amerikiečių naikintuvai "F-35B Lightning II" prives prie "bankroto" Didžiosios Britanijos gynybos departamentą, sakė buvęs šalies ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas generolas Richardas Dannatas, rašo RIA Novosti.

Pagal jo skaičiavimus, vienas lėktuvas Londonui kainuos 80 milijonų svarų, o jo darbo valanda - 90 tūkstančių svarų.

"Jų (naikintuvų. - Sputnik) kaina yra tokia aukšta, kad net JAV oro pajėgos pradeda ieškoti pigesnio kovinio lėktuvo", — rašo "The Mirror" .

Dannatas mano, kad tokios išlaidos "sumažins gynybos biudžetą dešimtmečiams", o JK sausumos pajėgos labai nukentės.

Anksčiau žurnalas "Forbes" teigė, kad JAV oro pajėgos susitaikė su F-35 programos nesėkme. Ekspertai pažymėjo, kad dėl augančios konkurencijos naujų lėktuvų dizainas buvo gerokai komplikuotas: dėl to sulėtėjo plėtra, išaugo išlaidos, sumažėjo projekto patikimumas. Dėl to oro pajėgų vadovybė turėjo susitaikyti su tuo, kad jie negalės kompensuoti laiko patikrintų F-16 tuo pačiu F-35 skaičiumi.

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
naikintuvai, JAV, Didžioji Britanija
Dar šia tema
"The National Interest" įvertino Su-57 galimybes oro dvikovoje su F-35
Pentagono vadovas griežtai pasisakė apie F-35
Žiniasklaida: JAV pripažįsta F-35 naikintuvų nesėkmę
Ekspertas rusiška patarle paaiškino JAV nesėkmę su F-35 sukūrimu
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA