Medikai

"Tylus įsiūtis". Prie ko Europoje įprato karantino metu

(atnaujinta 09:15 2021.03.21)
Daugelyje Italijos regionų sugriežtinti apribojimai dėl koronaviruso. Devyni regionai pateko į vadinamąją raudonąją zoną

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Kitose Europos šalyse planuojama sušvelninti arba jau yra švelninamas lokdaunas, tačiau komendanto valanda, kaip taisyklė, išlieka ir nueiti į kirpyklą — visas nuotykis. Apie tai, kaip ES vyksta karantinas RIA Novosti medžiagoje rašo autoriai Antonas Lisicynas, Sofija Melničuk, Galija Ibragimova.

Raudona zona — liūdesio emblema

Italijoje vyriausybė suskirstė regionus į skirtingas zonas: raudoną, oranžinę, geltoną ir baltą, atsižvelgdama į numatomą ligos išplitimo scenarijų. Spalva lemia ribojančių priemonių griežtumą: pavyzdžiui, raudonose zonose nesant būtinybei išeit iš namų negalima, kontaktinis mokymas sustabdytas, geltonose ir oranžinėse zonose vietinės valdžios sprendžia klausimą dėl mokyklos atidarymo. Raudonosiose zonose nedirba kirpyklos ir grožio salonai. Baltoji neproblematiška zona — tik Sardinija.

Planuojamas ir švelninimas, tačiau labai pamažu. Taigi nuo kovo 27 dienos geltonuose regionose savo darbą atnaujis teatrai ir kino teatrai — žiūrovai, be abejo, privalo laikytis atstumo ir užpildyti ne daugiau kaip ketvirtadalį salės. Kita vertus, visi rajonai panaikino prekybos išsinešimui draudimą po 18 val.

Tam tikra painiava gali kilti dėl to, kad kai kuriuose zonose kartais taikomi kitų apribojimai. "Nuo 2021 metų kovo 15 dienos iki 2021 metų balandžio 2 dienos ir balandžio 6 dienos visose oranžinėse zonose galiojantis ribojimai taikomos visose geltonose zonose. <...> Kitomis dienomis: balandžio 3, 4 ir 5 dienomis — visoje nacionalinėje teritorijoje, išskyrus baltąją zoną, taikomi raudonosioms zonoms nustatyti apribojimai", — rašoma vyriausybės svetainėje.

Italijos politikas Stefano Valdegamberi iš Veneto regiono su ironija pažymi, kad atstumas ir dažnas rankų plovimas buvo naudingas visiems. "Kad ir kaip būtų, dabar užduotis — pasiekti kolektyvinį imunitetą vakcinacijos dėka. Tačiau nesutinku su tuo, kad žmonės uždaromi namuose, veikla gryname ore sustiprina organizmo apsaugą", — įsitikinęs jis.

Griežtai būti namuose

Prancūzijoje, remiantis oficialiais duomenimis, iki šiol įvesta komendanto valanda. Tam, kad išeitų iš namų nuo šešių vakaro iki šešių ryto, turi turėti svarią priežastį: vykymas į darbo vietą, mokyklą ar namus, kitus darbo reikalus, skubius medicininius paskyrimus, pagalbą artimiesiems, kvietimą į teismą, pasivaikščiojimą su augintiniu ne didesniu kaip kilometro atstumu ir pan.

Veronika Valejeva jau kelerius metus gyvena Paryžiuje, ji studijuoja Naujosios Sorbonos universitete. Šiame semestre studijos pagaliau sugrįžo į priešpandeminį formatą — ryte reikia bėgti į paskaitas, o vakare — namo. "Supratau, kad žmogus gali prie visko prisitaikyti: iš pradžių buvo keista, kad šeštą vakaro reikia būti bute. Dabar planuoju dieną, remdamasis tuo, kad parduotuvės užsidarys 17:45 ir prieš tai reikia suspėti viską padaryti", — sako mergina.

Policijos gatvėse nematyti, tačiau jos draugai metro jau buvo nubausti už komendanto valandos pažeidimą. Ir vis dėlto pati Veronika kartais rizikuoja ir "pabėga" pas draugą esantį kaimyniniame rajone. "Kartą "suįžūlėjau" — įlipau į autobusą 18:10. Buvo baisu, iš stotelės iki namų ėjau per krūmus. Gerai, kad netoli ir su taksi nebrangu. Vis gi viešuoju transportu važinėti baisoka", — prisipažįsta ji.

Pagrindinė Veronikos problema dabar — darbo paieška. Dėl neapibrėžtumo tai sunku padaryti. "Daug pažįstamų dirba paslaugų sektoriuje — restoranuose, parduotuvėse. Vieni neteko darbo, kiti kol kas laikosi, visur nešioja savo CV, tačiau jų niekas nepriima".

Beveik viskas uždaryta. Ir visai neaišku, kada tai baigsis, todėl personalo niekas neplečia — ir taip tenka atleisti "atliekamus" žmones. "Jei po poros mėnesių taip nieko ir neatidarys, manau, bus sukilimas, žmonės jau "kariasi", — atsidūsta mergina.

Mano antrieji namai

Ispanijos sostinėje Madride gyvenimas atrodo laisvesnis, palyginus su kitais Europos miestais. Žiniasklaida praneša apie barus, restoranus ir gatvių kavines, kuriose gausu lankytojų, svečių, kurie atvyksta tam, kad "prisimintų, koks gyvenimas buvo anksčiau".

Pirmoji Rusijos Sputnik V vakcinos partija pristatyta į Slovakiją, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба правительства Словакии

Balearų salos pagaliau atsiveria turistams. Būtina pateikti PGR testų rezultatus, tačiau nebūtina saviizoliuotis. Tai ypač aktualu Vokietijos pensininkams, kurie atvyksta ten gyventi. "Maljorka — mano antrieji namai, ir aš čia jaučiuosi saugiau ir patogiau nei tėvynėje", — Sputnik Espanol cituoja vieną iš Vokietijos piliečių.

Norintys aplankyti šalį įspėjami: "Visoje Ispanijoje vis dar galioja komendanto valandos ir viešų vietų, tokių kaip barai ir restoranai, darbo laiko apribojimai, nors skirtingose ​​autonominėse bendruomenėse jie šiek tiek skiriasi".

Kepurę ratu

Kovo pradžioje Vokietijos Bundestagas pratęsė epidemijos režimą visoje šalyje iki birželio 30 dienos. Federalinės ir valstijos valdžios pranešė, kad apribojimai galios iki mėnesio pabaigos. Tačiau galimas ribojimų sušvelninimas, jei pagerės epidemiologinė padėtis. Kol kas veikia maisto prekių parduotuvės, pamažu pradės veikti gėlių parduotuvės, sodo prekių pardavimo punktai, grožio salonai.

Lankytis teatruose, kino teatruose ir koncertų salėse, pasak žiniasklaidos , bus leidžiama ne anksčiau kaip kovo 22 dieną. "Kontaktinis sportas vis dar galimas lauke, uždarose patalpose — tik bekontaktis", — rašo "Sueddeutsche Zeitung".

Kartais patys berlyniečiai gelbsti "prieškarantininio" gyvenimo likučius. "Smulkieji verslininkai — ypač pažeidžiami, — sako miesto gyventojas Vladimiras Rerichas. — Anksčiau gauta finansinė pagalba baigėsi. Netoli sinagogos yra garsi kavinė, maža ir miela populiari vieta saviems. Savinininkai paleido kepurę ratu — kad bent nuomai surinktų, kam kavinė išgyventų".

Rerichas pažymi, kad "karantino egzistavimo" ypatumai jo asmeniškai nepalietė. "Aš esu iš tų, kurie veda uždarą gyvenimo būdą. Saviizoliacija man pažįstama. Tai, ką matau, retkarčiais išeidamas į miestą, išoriškai jis šiek tiek pasikeitė. Taip, maisto prekių parduotuvėje, viešajame transporte, kai kurios judriose vietose reikia nešioti kaukę. Berlyniečiai, kaip ir vokiečiai apskritai yra drausmingi, todėl jie klusniai vykdo nurodymus. Policijos patruliai pateikia pastabas juos pažeidusiems, tačiau tai būna retai".

Kavinėse, picerijose maistas parduodamas išsinešimui. Neseniai atsidarė kirpyklos ir muziejai. Į savivaldybės įstaigas galima patekti tik susitarus internetu. "Psichologinis apribojimų poveikis daro įtaką daugeliui. Kažkas juos rezignatyviai ištveria, tačiau daugelis patiria tylų įsiūtimą. Rudenį įvyko masiniai neramumai, minia buvo apipilta gaisrininikų žarnomis, išbaidė, kažkas buvo sulaikytas, nuo tada tiesioginio nepaklusnumo nėra. Tačiau yra daug sumišimo, kuris virsta bejėgišku pykčiu", — sako Rerichas.

Kaukės tinkamo tipo

Kaimyninėje Austrijoje valdžia perspėjo apie trečią koronaviruso bangą. Anksčiau šalyje, sušvelninius apribojimus, buvo atidarytos mokyklos, muziejai ir atnaujintas paslaugų sektorius. Tačiau ten lankytis galima tik su tam tikro tipo kauke — FFP2. Politikai ir gydytojai diskutuoja, ar pratęsti mokiniams Velykines atostogas.

Viktorija dabar gyvena Grace, Austrijoje. Kiekvienas kraštas turi savo taisykles, ir merginai, galima sakyti, pasisekė. "Kaip ir lokdaunas pas muus: negalima susitikti su didelėmis kompanijomis, vaikščioti į svečius, rengti vakarėlius, žinoma, kaukės režimas. Bet viso to niekas nepaiso. Esant geram orui, parkuose pilna jaunimo, o viskas ką policija daro — prašo laikytis atstumo ir dėvėti kaukes".

Gyvenimas panašus į įprastą — restoranai ruošia maistą išsinešimui, parduotuvės atidarytos, o balandžio mėnesį mokslai turėtų vykti kontaktiniu būdu.

Gracoje komendanto valanda prasideda 20:00, tačiau apribojimai taikomi tik vakarėlių mėgėjams. "Jei einate vienas ar dviese — klausimų nebus", — paaiškino Viktorija.

Nepaisant to, šalyje, kurioje veikia vadinamoji šviesoforų sistema, pavojaus lygis dabar — raudonas. "Tai siaubinga: ligoninės yra pilnos, daugelis serga. Ir kaip šalis kontroliuoja situaciją taip laikantis ribojimų — didžiulis klausimas". Mergina juokiasi prisiminusi, kaip prieš metus ji klausėsi žinių apie "griežtus apribojimus Europoje": "Tai štai, kokie jie".

Viktorija neseniai persikėlė į Austriją iš kaimyninės Vokietijos. Atvykus ji turėjo pasidaryti nemokamą testą ir penkias dienas saviizoliuoti. "Nieko netikrino, nors teoriškai taip ir turėjo. Daug klausimų — atsakymų nėra", — apibendrino ji.

Esu užrakintas 

JK apribojimai palaipsniui panaikinami nuo kovo pradžios. Pirmiausia mokiniai grįžo į mokyklas. Nuo mėnesio pabaigos daugiau nei šešiems žmonėms gali būti leista susitikti už namų ribų. Po kiekvieno švelninimo etapo praeina penkios savaitės — valdžia tiria epidemiologinę situaciją. Nuo balandžio planuojamas grožio salonų, sporto salių, parduotuvių, kuriose parduodama kažkas, išskyrus būtiniausias prekes, atidarymas.

"Didžiosios Britanijos koronaviruso padermė ir pakartotinis lokdaunas padarė mano gyvenimą nepakeliamą", — skundžiasi Fredis Doganas. "Aš esu kilęs iš Turkijos, bet dabar esu Jungtinės Karalystės pilietis ir gyvenu Oksforde daugiau nei 15 metų. Aš paprastai pavasarį keliauju pas savo tėvus į Izmirą. Net praėjusiais metais, kai visur buvo sunkus lokdaunas, aš skirdau namo. Oro eismas buvo ribotas, bet visiškai neuždarė. Dabar viskas daug blogiau. Aš tiesiogine prasme esu užrakintas".

Per Kalėdas Doganas negalėjo aplankyti Turkijos — nebuvo skrydžių. "Visas atostogas turėjau sėdėti tarp keturių sienų. Britai laikosi atstumo, laikosi valdžios patarimų ir nesilanko svečiuose. Pakviečiau draugus pas save, bet žmonės bijo viruso. Depresija dėl lokdauno yra beveik įprasta britams", — paaiškino jis.

Vitalija Londone pametė lokdaunų skaičių: "Tai trečias arba ketvirtas, iš viso mes izoliuoti visus metus". Mergina persikėlė į Didžiosios Britanijos sostinę praėjusių metų kovą ir nespėjo pamatyti Londono su judriomis gatvėmis ir sausakimšomis užeigomis, kaip televizijos seriale. Per parodas ir barus praibėgau vasarą, kai tarp griežtų apribojimų buvo trumpa pertrauka.

Susitikti Anglijoje dabar galimos tik su vienu asmeniu, kuris nėra namų ūkio narys. Bet, remiantis Vitalijos pastebėjimais, šią taisyklę laužo beveik visi. Šunų šeimininkai šnekasi parkuose, kaimynai vieni pas kitus, policija iš paskos nebėgioja."Neseniai šešiese šventėme draugės gimtadienį savo kieme, niekas neparašė pareiškimo".

Pasak jos, vakcinacija juda, bet kol kas apimti ne visi. "Čia ne, kaip Rusijoje — atėjau ir pasiskiepijau. Viskas eilės tvarka. Pirma, tiems, kuriems gresia pavojus, tada likusiems. Man 26 metai ir aš sveika, todėl gal ir gausiu vakciną vasaros viduryje", — sakė Vitalija.

Nors ribojimų švelninimo datos yra žinomos, mergina skeptiškai žiūri į jas: neįmanoma aiškiai suplanuoti viruso atsitraukimo. Vis dėlto ji tikisi atšvęsti lokdauno pabaigą birželio 21 dieną.

Autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Europa
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1831)
Dar šia tema
Ekspertas: šalutinį poveikį gali sukelti ne pati "AstraZeneca" vakcina
JAV paskiepytai motinai gimė vaikas, turintis antikūnų prieš COVID-19
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taigoje

Peskovas papasakojo apie Putino atostogas Sibire

(atnaujinta 18:03 2021.04.18)
Viena ryškiausių Rusijos vadovo kelionių galima pavadinti dviejų dienų kelionę į Sibirą 2017 metų rugpjūtį

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas iš tikrųjų myli Sibirą, todėl jis mėgsta izoliuotis ten kelioms dienoms, papasakojo valstybės vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Rusijos prezidentas vairuoja visureigį taigoje.
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Matyt, jo siela taip prisirišo prie Sibiro, jis jį labai myli. Kita vertus, jis būna ir Tolimuosiuose Rytuose, jis myli Sočį, myli Krasnaja Polianą. Ir Krymą myli. Todėl šiame plane jo  potraukis į prie plačios geografijos, bet iš tikrųjų kelioms dienoms mėgsta izoliuotis būtent Sibire", — kanale "Rossija 1" pasakė Peskovas.

Kovo pabaigoje Putinas praleido savaitgalį Sibire gynybos ministro Sergejaus Šoigu kompanijoje. Jie važiavo visureigiu ir vaikščiojo po taigą. Gynybos ministerijos vadovas prezidentui taip pat parodė savo dirbtuves, kuriose jis, kaip hobiu užsiima sausų medžių apdirbimu, iš jų daro įvairius dirbinėlius. Peskovas anksčiau patikslino, kad jie atostogavo Tuvos taigoje.

Viena ryškiausių Rusijos vadovo kelionių galima pavadinti dviejų dienų kelionė į Sibirą 2017 metų rugpjūtį. Tada Rusijos lyderis aplankė sunkiai pasiekiamą taigą, kur žvejojo ​​kalnų ežerų kaskadoje, plaukiojo, vaikščiojo kalnų upėmis motorinėmis valtimis ir plaustais, pėsčiomis ir keturračiu keliavo per kalnus, deginosi saulėje ir maudėsi.

2014 metais per savo gimtadienį Putinas pirmą kartą pasiėmė laisvą dieną ir išskrido į Sibiro taigą. Tą dieną jis nuėjo beveik devynis kilometrus per kalnus.

2019 metais likus kelioms dienoms iki 67-ojo gimtadienio, prezidentas taip pat buvo taigoje, kur, kaip papasakojo Peskovas, "mėgavosi rudens gamta". Paskelbtuose kadruose buvo galima pamatyti, kaip Putinas ir Šoigu pėsčiomis lipa į kalnus ir stebi rudenišką gamtą, taip pat grybauja.

Tegai:
Sibiras, Rusija, Vladimiras Putinas, Dmitrijus Peskovas
Erdvėlaivis Crew Dragon

NASA pirmą kartą nusiųs TKS įgulą daugkartinio naudojimo erdvėlaiviu ir raketa

(atnaujinta 08:14 2021.04.18)
Atvykus "Crew Dragon", Tarptautinėje kosmoso storyje pirmą kartą bus du Amerikos pilotuojami erdvėlaiviai

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. NASA pirmą kartą kitą savaitę pirmą kartą panaudos daugkartinį erdvėlaivį ir daugkartinę pirmąją raketos-nešėjos pakopą pilotuojamui paleidimui į Tarptautinę kosminę stotį (TKS), NASA spaudos konferencijoje pranešė pilotuojamų skrydžių programos vadovė Kati Luders.

"Pirmą kartą naudosime ir daugkartinę kapsulę, ir daugkartinę pirmąją pakopą", — pasakė Luders.

Anksčiau buvo pranešta, kad balandžio 22 dieną erdvėlaivis "Crew Dragon" startuos į TKS raketa-nešiotoja. Į orbitą erdvėlaiviu vyks NASA astronautai Robertas Kimbro ir Megan Makartur, taip pat prancūzų astronautas Toma Peskė ir japonų astronautas Akichiko Hosidė.

Pasak NASA atstovės, pasiruošimas balandžio 22-osios startui vyksta pagal planą ir galutinės analizės metu buvo nustatyta tik viena problema, kurią specialistai tikisi pašalinti prieš skrydį. Kaip paaiškino kompanija "SpaceX", specialistai nustatė rodiklių, fiksuojamų kraunant kurą į raketą, nuokrypį, tačiau tikisi tai išspręsti prieš artėjantį startą.

NASA pabrėžė, kad atvykus "Crew Dragon", Tarptautinėje kosmoso storyje pirmą kartą bus du Amerikos pilotuojami erdvėlaiviai. Pagal NASA tvarkaraštį "Crew Dragon Resilience", kuris į TKS atvyko lapkričio mėnesį, iš stoties išvyks balandžio 28 d. Juo į Žemę vyks astronautai Šenonas Volkeris, Maiklas Hopkinsas, Viktoras Gloveris ir Soiči Noguči.

Tegai:
JAV, kosmosas, NASA
Dar šia tema
NASA vadovas tikisi Rusijos paramos JAV Mėnulio programai
NASA pranešė apie futbolo aikštės dydžio asteroido artėjimą prie Žemės
Tomas Kruzas kartu su NASA ir "SpaceX" planuoja sukurti filmą kosmose
NASA įvardijo rimčiausią incidentą kosmose
Pavasaris

Balandžio 19-25 dienų horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:46 2021.04.13)
Balandžio 19-25 dienų horoskopas pataria Jaučiams skirti laiką studijoms, Dvyniams — laikytis sveiko gyvenimo būdo, Mergelėms — nesėdėti namuose, o Skorpionams — pristatyti savo idėjas vadovybei

Balandžio 19-25 dienomis — augantis Mėnulis. Nenustebkite, jei per šį laikotarpį į jūsų gyvenimą ateis iš karto keli žmonės. Ir visi jie bus protingi, įdomūs, linksmi. Sustiprinkite santykius, užmegzkite ryšius ir venkite kivirčų bei nesusipratimų dabar. Ateityje už tai padėkosite sau.

Avinas (03.21-04.20)

Norėdami atgaivinti buvusią aistrą meilės santykiuose, turėsite pasistengti. Viskas yra jūsų rankose, nepamirškite to.

Santykiuose su kolegomis būkite išmintingi. Neatsakykite blogiu už blogį. Per laikotarpį nuo balandžio 19 iki balandžio 21 dienos būkite budrūs: galite būti apgauti.

Jautis (04.21-05.21)

Bet kokie kivirčai dabar yra nepageidaujami. Priešingai, pasistenkite būti malonūs su visais, kas kreipsis į jus.

Šiuo laikotarpiu atlikti sandoriai pasirodys nuostolingos. Bet studijos bus tik į naudą. Galima pradėti nuo bet kurių "online" kursų.

Dvyniai (05.22-06.21)

Lėtinės ligos gali priminti apie save. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, — laikytis sveiko gyvenimo būdo. Savaitgalį nesėdėkite namuose, eikite į gryną orą.

Per laikotarpį nuo balandžio 23 iki balandžio 25 dienos galimi materialios įplaukos, kurių nesitikėjote.

Vėžys (06.22-07.22)

Kai kurie vėžiai dabar gali užmegzti audringą darbo romaną. Tačiau greičiausiai jis neturės tęsinio.

Darbe dabar geriau nepakliūti į karštą vadovybės ranką. Šeimoje galimi kivirčai. Neutralizuokite juos savo iniciatyva.

Liūtas (07.23-08.23)

Galite gauti viliojantį, bet labai rizikingą pasiūlymą. Priimkite jį tik tuo atveju, jei busite visiškai įsitikinę dėl rezultato.

Šiuo laikotarpiu patartina dirbti maksimaliai, kad vėliau galėtumėte sau leisti pailsėti. Laikas pradėti planuoti kelionę.

Mergelė (08.24-09.22)

Patariama neišaiškinti santykių su mylimuoju žmogumi. Geriausia, ką dabar reikia daryti, tai tiesiog pailsėti vienas nuo kito.

Patartina nepirkti didelių pirkinių. Žvaigždės pataria nesėdėti namuose ir priimti visus gautus kvietimus.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Kad ir kokį pasirinkimą turėtumėte padaryti dabar, jūs viską padarysite teisingai. Neabejokite savo sugebėjimais.

Šiuo laikotarpiu galima kardinaliai pakeisti įvaizdį ir likimą. Taip pat stebėkite ženklus. Dabar Visata juos dosniai duos jums ir padės jums savo patarimais.

Skorpionas (10.23-11.21)

Seni pažįstami, kuriuos jau seniai pamiršote, vėl primins apie save. Tačiau tai bus ne laiku.

Šis laikotarpis yra palankus tam, kad pristatytų savo idėjas vadovybei. Idėjos bus patvirtintos.

Jei esate vasarotojas, padirbinėkite daugiau dabar. Sugebėsite padaryti daugiau ir geriau, nei planavote.

Šaulys (11.22-12.21)

Daugelis Šaulių šią savaitę lauks išsiskyrimai. Jei į juos žiūrėsite filosofiškai, netrukus jūsų gyvenime atsivers naujos durys.

Dabar geriau neskolinti, jei nenorite prarasti pinigų. Geriau padėti ne finansiškai, bet, pavyzdžiui, gerais patarimais.

Ožiaragis (12.22 - 01.20)

Laikotarpis nuo balandžio 22 iki 25 dienos bus jums lemtingas. Šiam laikotarpiui galima suplanuoti visus svarbius dalykus.

Artimiausi giminaičiai gali nuliūdinti: būkite tam pasirengę. Kreipkitės palaikymo į draugus, savo antrąją pusę, ir jūs jausitės daug geriau.

Vandenis (01.21-02.19)

Bet kokie kelionės ir skrydžiai šiuo metu nerekomenduojami. Geriau atidėkite kelionę.

Šį laiką patartina praleisti namuose, gulint ant sofos su įdomia knyga. Jums reikia poilsio. Fizinis darbas dabar gali sukelti traumas ar senų ligų paūmėjimą.

Žuvys (02.20-03.20)

Šiuo metu Žuvų atstovų lauks sudėtingas periodas. Jus užgrius daugybė įvairių rūpesčių ir atsakomybės. Patariama paprašyti palaikymo iš savo artimųjų: draugai ir partneriai mielai ateis į pagalbą.

Savaitės pabaigoje tvarkaraštį ir planus gali sutrikdyti sveikatos problemos. Todėl daugiau laiko skirkite poilsiui ir atsigavimui.

Tegai:
horoskopas