Kaliningradas

Kinijos žiniasklaida: Ar Lenkijos ir RF karo atveju NATO užims Kaliningradą per 3 paras

(atnaujinta 09:17 2021.03.21)
Kaip pranešama, JAV karinio jūrų laivyno analitis centras neseniai vykdė karinių veiksmų imitaciją. Pratybų taikinys buvo Kaliningradas

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Remiantis amerikiečių skaičiavimais, manoma, kad NATO kariai sugebės jį užimti per tris dienas. Analitikai suabejojo ​​klausimu, kad naujo pasaulinio karo atveju NATO pajėgos sugebės sutriuškinti Rusijos armiją per tokį laikotarpį. Tačiau štabo pratybos Lenkijoje visiškai nuvylė Amerikos karius: jei tarp Lenkijos ir Rusijos prasidės karas, ekspertai teigia, kad Lenkijos armija bus visiškai sunaikinta.

Kaliningradas turi ypatingą dislokaciją: nors ir priklauso Rusijai, po Sovietų Sąjungos sugriuvimo, kaimyninės sąjungos respublikos įgijo nepriklausomybę, ir tai pavertė Kaliningradą Rusijos eksklavu, o Kaliningrado sritį — mažiausiu jos regionu — tik 15 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Tuo tarpu, kai NATO plėtra į rytus ėmė kelti rimtą grėsmę Rusijos saugumui regione, Kaliningradas tapo aštriu peiliu pristatytu prie aljanso gerklės. Jo egzistavimas visada trukdė Vakarų šalims elgtis neapgalvotai Rusijos klausimu.

Nors Kaliningrado sritis sudaro tik 15 000 kvadratinių kilometrų, Rusija čia dislokavo didelį kiekį karių, įskaitant garsiąją raketų sistemą "Iskander" bei karinės oro ir priešraketinės gynybos sistemas "S-400". Be to, ekslave buvo dislokuotas bombonešis "Tu-22M3". Jo įmontuotas besisukantis paleidimo įrenginis prireikus gali nešti kelias branduolines raketas. Be perdėjimo galima sakyti, kad nors NATO gali nebijoti Rusijos strateginio bombonešio Tu-160, tačiau Kaliningrado Tu-22M3 akivaizdoje belieka būti tik labai atsargiems.

Tiesą sakant, jau vasarį, po to, kai JAV surengė imitacinį smūgį, Lenkija taip pat surengė karines pratybas, imituojančias realius kovinius veiksmus. To prielaida tapo galima Lenkijos reakcija į Rusijos "karinę grėsmę" ekstremalios situacijos atveju. Tačiau po pratybų rezultatų Lenkiją išmušė šaltu prakaitu. Įtraukta 5 000 karių, be to, Lenkijos kariuomenė taip pat naudojo daugybę ginklų ir įrangos, kuri Lenkijos kariuomenė pratybų metu dar faktiškai nebuvo priimta, pavyzdžiui, priešlėktuvinių raketų sistemą "Patriot PAC-3" ir daugkartinė raketų paleidimo sistema HIMARS, kurią Jungtinės Amerikos Valstijos pažadėjo parduoti, taip pat naikintuvai F-35. Tokio "karo" rezultatai parodė, kad ketvirtąją karo veiksmų dieną Lenkija prarado daugiau nei 80% savo kariuomenės, taip pat buvo sunaikinta daugybė ginklų ir įrangos.

Sevastopolis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Dabartinė Rusijos karinė galia įprastinių ginklų srityje vystosi lėtai, ir jei palygintumėte ją su kitų didžiųjų valstybių sėkme, paprastai pastebėtumėte, kad bendra Rusijos karinė galia netgi mažėja. Vis dėlto maži NATO kaimynai negali įbauginti Rusijos. Akivaizdu, kad Rusija turi ilgalaikį, pražūtingą smūgių pajėgumą, kuris turi didžiulį pranašumą prieš visas NATO šalis, išskyrus JAV. Pavyzdžiui, Rusijos raketų sistema "Iskander": NATO šalys dar neturi panašios įrangos, galinčios pataikyti į pagrindinius taikinius 300–500 kilometrų atstumu. Naikintuvas "MiG-31" taip pat gali nešti "Dagger" raketas ir paleisti jas už maksimalaus NATO oro pajėgų perėmimo nuotolio, kad galėtų užimti vadovavimo punktus ir svarbius strateginius taikinius.

Visa tai net neatsižvelgiama į milžiniškas Rusijos kariuomenės šarvuotas pajėgas. Rusijos lydimi oro gynybos sistemų ir naikintuvų priedangoje Rusijos šarvuoti junginiai visada buvo košmaras NATO. Taigi nenuostabu, kad Lenkija padarė tokią išvadą po štabo pratybų.

Tegai:
karas, Kaliningradas, Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija paskelbė dviejų raketnešių skrydį virš Ramiojo vandenyno
VGT aptarė veiksmus Astravo AE elektrai užkardyti
Vietos naujam kariniam poligonui bus ieškoma visoje Lietuvoje
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata