NATO karys

Kijevas pareikalavo NATO paaiškinti, kur aljansas mato Ukrainą 2030 metais

(atnaujinta 11:49 2021.03.21)
Pasak šalies ministro pirmininko pavaduotojos veiksmų planas yra politinis sprendimas, kuris leis Ukrainai sutelkti pastangas šalies viduje tolesnėms reformoms ir integracijai į euroatlantinę bendruomenę.

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Ukrainai reikia narystės NATO veiksmų plano, kad suprastų, kur aljanso narės jį mato dešimties metų perspektyvoje, sakė ministro pirmininko pavaduotoja Olga Stefanišina, praneša RIA Novosti.

"Šiandien mūsų sąveikos su aljansu lygis, taip pat vidinių pertvarkymų lygis yra nepalyginamas su 2008 metais. Šiandien NATO šalys formuoja naują viziją iki 2030 metų. Ukraina turi suprasti, kur aljanso šalys tai mato dešimties metų perspektyvoje. Todėl svarbu gauti atsakymą apie narystės veiksmų plano gavimą. Leiskite jums priminti, kad tai dar nėra narystė", — sakė ji.

Pasak jos, veiksmų planas yra politinis sprendimas, kuris leis Ukrainai sutelkti pastangas šalies viduje tolesnėms reformoms ir integracijai į euroatlantinę bendruomenę.

"Manau, kad labai svarbu, kad Europos šalys tokiu būdu užtikrintų stabilumą regione, sustiprintų saugumą Juodosios jūros regione. JAV, kur naujasis prezidentas paskelbė atkuriantis JAV geopolitinį vaidmenį pasaulyje, manau, taip pat prisidės prie tokio sprendimo. Dabar rengiamas NATO lyderių susitikimas, ir mes tikimės, kad Ukrainos klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę", — pridūrė ji.

2014 metų gruodžio mėnesį Ukrainos Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusios prie NATO valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį buvo priimtos papildomos pataisos, apibrėžiančios įstojimą į NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą. 2019 metų vasario mėnesį Ukrainos parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, užtikrinančias šalies kelią į ES ir NATO.

Ukraina tapo šeštąja valstybe, gavusia NATO Sustiprintų galimybių partnerio statusą. Anksčiau šį statusą gavo Australija, Suomija, Gruzija, Jordanija ir Švedija. Sustiprintų galimybių partnerio statusas NATO buvo įvestas 2014 metais, siekiant užmegzti gilesnius, labiau specializuotus dvišalius santykius.

Tegai:
Ukraina, NATO
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA