JAV naikintuvas F-15EX

NI papasakojo apie naujausių naikintuvų trūkumą JAV

(atnaujinta 12:46 2021.03.21)
Straipsnio autorius pažymi, kad nepaisant to, jog yra F-22 ir F-35, JAV oro pajėgose apskritai trūksta penktosios kartos naikintuvų

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. JAV negalės susidurti su Rusija ir Kinija galimame kare dėl slaptų naikintuvų trūkumo. Pasakoja  "The National Interest" apžvalgininkas Krisas Osbornas.

Straipsnio autorius pažymi, kad nepaisant to, jog yra F-22 ir F-35, JAV oro pajėgose apskritai trūksta penktosios kartos naikintuvų. Pagrindinę flotilės dalį sudaro ketvirtosios kartos orlaiviai, kurie, pasak eksperto, negali nepastebėti prasiskverbti į priešo oro erdvę, atsižvelgiant tiek į Rusijos, tiek į Kinijos oro gynybos sistemų pasiekimus.

Jis pabrėžia, kad kovai ore pranašumui reikia greičio, slaptumo ir manevringumo.

Savo ruožtu buvęs F-15 pilotas ir oro pajėgų generolas Davidas Deptula pritaria Osborno požiūriui.

"JAV oro pajėgoms reikalingi orlaiviai, kurie galėtų prasiskverbti į priešo oro gynybos zonas", — sakė jis.

Generolas mano, kad Kinijos HQ-9 arba Rusijos S-400 tikrai gali sukelti problemą, jei Jungtinėse Valstijose nebus pakankamai lėktuvų.

Jis taip pat pažymėjo, kad Rusija ir Kinija didina penktos kartos orlaivių, tokių kaip "Su-57" ir "J-31", parką, todėl, anot kariškių, vargu ar amerikiečiai ketvirtosios kartos naikintuvai laimi kovoje iš oro.

Tegai:
naikintuvai, Rusija, JAV
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA