Britanijos kariai

Žiniasklaida pranešė apie Britanijos planus sukurti viršgarsinius ginklus

(atnaujinta 01:08 2021.04.09)
Britanijos ginkluotųjų pajėgų modernizavimo strategija orientuota į naujų technologijų kūrimą ir pritaikymą, tačiau kartu numato sumažinti ginkluotųjų pajėgų skaičių ir išmokas kariams

VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Didžioji Britanija sukurs naujas specialiąsias pajėgas, išleis 6,6 mlrd. svarų sterlingų viršgarsinių ginklų sukūrimui ir pritrauks Karinių oro pajėgų specialiąsias pajėgas SAS kovai su Rusijos kariuomene ir žvalgyba — tokie planai, Britanijos žiniasklaidos duomenimis, yra Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų modernizavimo strategijoje, kuri turi būti paskelbta pirmadienį.

Praėjusį pirmadienį šalies Vyriausybė paskelbė naują užsienio politikos ir gynybos strategiją ateinantiems 30 metų, pagal kurią Didžioji Britanija padidins savo branduolinį arsenalą 40 % ir gynybos išlaidoms išleis daugiau nei 24 milijardus svarų. Šalies ginkluotųjų pajėgų modernizavimo strategija orientuota į naujų technologijų kūrimą ir pritaikymą, tačiau kartu numato sumažinti ginkluotųjų pajėgų skaičių ir išmokas kariams.

"Pagal strategiją sausumos pajėgoms bus skirti papildomi trys milijardai svarų, 120 milijonų svarų bus išleisti naujos specialiųjų operacijų atlikimo brigados, kurios pagrindas bus keturi reindžerių pulko batalionai, sukūrimui. Bet ten bus ir apkarpymai. Maždaug dešimt tūkstančių kariškių ir aukšto rango karininkų ateityje susidurs su išmokų sumažinimu. Paskutinio naudojamo karinio transporto lėktuvo C-130J "Hercules" eksploatavimas taip pat bus nutrauktas", — rašo leidinys "Telegraph".

Televizijos kanalas "Sky News" pažymi, kad reindžeriai taps naujosiomis specialiosiomis pajėgomis Didžiojoje Britanijoje ir "vykdys operacijas (Amerikos) žaliųjų berečių stiliumi".

"Bus sukurtos naujos specialiosios pajėgos, padedančios Britanijos sausumos pajėgoms kovoti su visuotinių grėsmių eskalavimu. Reindžeriai bus nuolatiniu pagrindu dislokuojami skirtinguose pasaulio kraštuose, jie mokys užsienio karines pajėgas ir prireikus padės joms. Pirmaisiais taškais, kur jie bus dislokuoti, taps Somalis ir Mozambikas", — praneša "Sky News".

Tikimasi, kad pirmieji reindžerių pulko batalionai bus suformuoti kitų metų pradžioje ir dislokuoti Alderšote, Hampšyro grafystėje. Naujas pulkas bus suformuotas iš veikiančių karių. Reindžeriai neveiks slaptai, kaip ir specialiosios pajėgos SAS ir SBS, jų misijos bus vykdomos panašiai kaip vykdomos oro desanto dalinių ir jūrų pėstininkų misijos.

Valdžia planuoja panaudoti šalies Karinių oro pajėgų specialiąsias pajėgas SAS kartu su užsienio žvalgybos tarnyba Mi-6 kovai su Rusija. Interviu "Telegraph" Didžiosios Britanijos ginkluotųjų pajėgų štabo vadovas Markas Karltonas-Smitas (Mark Carleton-Smith) pasakė, kad specialiųjų pajėgų dėmesys bus nukreiptas kovai su "priešiškomis valstybėmis".

"SAS ir kitos specialiosios pajėgos kartu su Mi-6 vykdys slaptas stebėjimo operacijas prieš Rusijos šnipus ir karinius dalinius", — rašo "Telegraph".

Leidinys taip pat pažymi, kad iki 2024 metų Britanija pradės naudoti daugiafunkcį vandenyno žvalgybinį laivą, kuris "saugos nacionalinę infrastruktūrą", įskaitant povandeninius interneto kabelius, kurie teikia 97 % viso pasaulio ryšio.

Žiniasklaida pažymi, kad "priešiškomis valstybėmis" ginkluotųjų pajėgų modernizavimo strategijoje gali būti įvardytos Rusija, Kinija, Šiaurės Korėja ir Iranas. Nepaisant panašių prognozių užsienio politikos ir gynybos strategijos paskelbimo išvakarėse, Rusija joje nebuvo pavadinta priešiška šalimi.

Tikimasi, kad atskirame modernizacijos strategijos skyriuje bus kalbama apie britų viršgarsinius ginklus, apie kurių sukūrimą Rusija paskelbė prieš kelerius metus.

"Gynybos ministerija skirs 6,6 mlrd. svarų sterlingų naujoms technologijoms, įskaitant viršgarsines raketas ir lazerinius ginklus", — rašo "Telegraph".

Strategijoje taip pat numatyta sukurti naujus inovacinius centrus ir klasterius prie Gynybos ministerijos, kad inovacijos būtų naudojamos kuriant ginklus.

Tegai:
ginklavimasis, ginklai, Didžioji Britanija
Estijos vėliava

Apklausa: Juris Ratas yra populiariausias potencialus kandidatas į Estijos prezidentus

(atnaujinta 18:35 2021.04.22)
Estijos gyventojai mieliau matytų kitu prezidentu Seimo pirmininką Jurį Ratą ar dabartinę valstybės vadovę Kersti Kaljulaid

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Apklausos metu respondentams buvo pateiktas penkių galimų kandidatų į prezidentus sąrašas. Pašnekovai turėjo atsakyti, kuris iš įvardytų asmenų geriausiai tinka kito Estijos prezidento vaidmeniui, ketvirtadienį pranešė "Kantar Emor" spaudos tarnyba, praneša "ERR".

Didžiausio palaikymo sulaukė buvęs ministras pirmininkas ir dabartinis Seimo pirmininkas, Centro partijos lyderis Juris Ratas, kurį 23% respondentų norėtų matyti prezidentu.

Antroje vietoje liko Kersti Kaljulaid — 21% respondentų pasisakė už jos pasilikimą prezidentūroje antrai kadencijai.

Kiti trys potencialūs kandidatai į prezidentus sulaukė mažesnio palaikymo. 11% respondentų prezidento kėdėje norėtų matyti akademiką Tarmo Soomere, EKRE pirmininko pavaduotojas Martas Helme — 10%, o teisės kancleris Ülle Madise — 9% respondentų.

Tiesioginiai merų rinkimai neteisėti?
© RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

Tyrime dalyvavo 1232 Estijos gyventojai nuo 15 iki 84 metų. Apklausa vyko balandžio 15–21 dienomis.

Panašią apklausą neseniai "Turu-uuringute" atliko laikraščiui "Eesti Päevaleht". Potencialiais kandidatais į prezidentus buvo įvardyti šeši žmonės: Kersti Kaljulaid, europarlamentarai Marina Kaljurand ir Andrus Ansip, Juri Ratas, Mart Helme, Tarmo Soomere ir istorikas Davidas Vseviovas.

Beveik 30% negalėjo pasirinkti tinkamo kandidato, o didžiausio palaikymo sulaukė Kersti Kaljulaid — 18%. Toliau pasirodė Marina Kaljurand (16%), Juri Ratas (15%), Tarmo Soomere (8%), Martas Helme (6%), Andrusas Ansipas (5%) ir Davidas Vseivovas (3%).

Kaljurand ir Ansipas anksčiau pareiškė, kad neketina kandidatuoti į prezidentus.

Estijos prezidento rinkimai prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Tegai:
prezidento rinkimai, Kersti Kaljulaid, Estija
Ukrainos kariai

LLR vadovas apkaltino Vakarus pritarimu rusų genocidui Ukrainoje

(atnaujinta 16:57 2021.04.22)
Vakarų bendruomenė ignoruoja Donbasą, apsimesdama, kad nepastebi siaubingų Ukrainos valdžios nusikaltimų, sako LLR vadovas

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Nepripažintos Luhansko Liaudies Respublikos vadovas Leonidas Pasečnikas apkaltino Vakarų šalis pritarimu rusakalbių gyventojų genocidui Ukrainoje.

"Šiandien mes turime galimybę aptarti opų Donbaso klausimą — Rusijos žmonių teisių ir laisvių apsaugą. Tai ypač svarbu dvigubų standartų politikos kontekste Vakaruose, kur jie įpratę užsimerkti ir taip pritarti rusakalbių gyventojų genocidui Ukrainoje. Vakarų bendruomenė ignoruoja Donbasą, apsimesdama, kad nepastebi siaubingų Ukrainos valdžios nusikaltimų prieš mus", — sakė LLR vadovas forume "Rusų vienybė: teisių ir laisvių apsauga" Donecke.

Jis pažymėjo, kad XXI amžiuje Ukrainos gyventojai susidūrė su "Ukrainos nacionalistų vykdomu genocidu, pažeidimais ir neapykanta".

"Visa tai vyko jau 30 metų prižiūrint Vakarų atstovams. Visus tuos metus Ukrainoje vyko aktyvus nacizmo herojizavimas, istorijos iškraipymas, savo kultūros atsisakymas, tapatybės naikinimas. Tačiau, nepaisant visų bandymų mus užgniaužti, kiekvieną dieną mes kovojame už savo teises ir principus", — sakė Pasečnikas.

Padėtis Donbase

Kovo pabaigoje Ukrainos saugumo pareigūnai pranešė, kad per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų kaimo žuvo keturi kariškiai ir dar du buvo sužeisti. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad netrukus aptars situaciją su Normandijos ketverto lyderiais. Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą.

Savo ruožtu nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos apkaltino Kijevą dėl situacijos paaštrėjimo, saugumo pajėgų provokacijomis. Taip pat DLR ir LLR paskelbė, kad gyvenvietėse aptikta dešimtys Ukrainos karinės technikos vienetų. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

Savo ruožtu Rusija yra ne kartą pareiškusi, kad nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų subjektas.

Tegai:
Lugansko Liaudies Respublika
Apleistas automobilis

Sugriežtinta atsakomybė neeksploatuojamų automobilių laikymą kiemuose

(atnaujinta 15:58 2021.04.22)
Seimas pritarė pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Šiuo įstatymu būtų priimtas labai svarbus sprendimas, kuris padėtų atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti, rašoma Seimo pranešime.

"Šiuo sprendimu būtų priimta ir įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės. Neeksploatuojama transporto priemone būtų laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį. Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota transporto priemonė", – sakė parlamentaras Mykolas Majauskas.

Kodekse įtvirtinta, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams .

Už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.

 

Įstatymas priimtas už balsavus 118, nė vienam nebuvus prieš ir vienam Seimo nariui susilaikius.

Naujos teisės aktų nuostatos įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną.

 

Tegai:
automobilis