NATO karinis laivas

NATO Rusiją pavadino grėsme

(atnaujinta 10:45 2021.03.24)
Pareiškime pabrėžiama, kad transatlantinė partnerystė šiame kontekste išliks raktu į kolektyvinę sąjungininkų gynybą

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. NATO įtraukė Rusijos veiksmus į šiuolaikinius iššūkius, keliančius grėsmę aljansui. Tai teigiama pareiškime po pirmosios NATO tarybos darbo užsienio reikalų ministrų lygiu dienos. Praneša RIA Novosti.

"Agresyvūs Rusijos veiksmai kelia grėsmę euroatlantiniam saugumui: visų formų ir apraiškų terorizmas tebėra nuolatinė grėsmė mums visiems. Autoritariniai režimai ginčija taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką, įskaitant hibridines ir kibernetines grėsmes, piktavališką naujų technologijų naudojimą", — rašoma dokumente.

Pareiškime pabrėžiama, kad transatlantinė partnerystė šiame kontekste išliks raktu į kolektyvinę sąjungininkų gynybą.

Tuo pat metu aljansas tvirtina, kad tai yra išskirtinai gynybinis aljansas, "nekelia grėsmės jokiai šaliai".

"Reaguodami į pavojingesnę ir nenuspėjamesnę saugumo aplinką, mes stipriname NATO atgrasymo ir gynybos pajėgumus bei atsparumą", — sakoma pareiškime.

Dokumente pažymėta, kad būsimame NATO viršūnių susitikime dėmesys bus sutelktas į naujos strateginės koncepcijos, kurioje bus atsižvelgiama į visas šiuolaikines grėsmes ir pokyčius pasaulyje, kūrimą.

Vakarų šalys ne kartą pareiškė, kad jos Rusiją vertina kaip "grėsmę". Visų pirma praėjusią savaitę paskelbtoje JK gynybos doktrinoje iki 2030 metų teigiama, kad ji ketina įveikti visus Maskvos keliamus pavojus.

Šio mėnesio pradžioje JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas savo pagrindinėje kalboje apie užsienio politiką taip pat įvardijo Rusiją, kaip šalį, kuri kelia grėsmę kitoms šalims.

Savo ruožtu Kremlius ne kartą pabrėžė, kad stengiasi užmegzti gerus santykius su visomis valstybėmis, tačiau šio tikslo negali pasiekti vienas.

Tegai:
JAV, "Rusijos grėsmė", Rusija, NATO
Traškučiai

Žmonijai gali grėsti traškučių ir skrudintų bulvyčių deficitas

(atnaujinta 12:08 2021.04.16)
Dėl visuotinio atšilimo Šiaurės Amerikoje, kur auga bulvių veislė, kuri paprastai naudojama traškučiams ir skrudintoms bulvytėms gaminti, mažėja kalnų sniego kiekis, o tai daro įtaką pasėliams

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Bulvių veislei, kuri paprastai naudojama traškučiams ir skrudintoms bulvytėms gaminti, kilo grėsmė dėl visuotinio atšilimo, praneša portalas "YCC".

Kalbama apie veislę, vadinama "Raset Burbank", kuri auga Šiaurės Amerikoje. Joje yra didelis krakmolo kiekis ir ypatingas skonis kepant, todėl ją labiau mėgsta greito maisto restoranai visame pasaulyje.

Tačiau, Aidaho valstijos ūkininkų teigimu, dėl visuotinio atšilimo mažėja kalnų sniego kiekis, o būtent jis naudojamas šios veislės pasėliams laistyti.

Selekcininkas ir genetikas Ričardas Novis iš JAV žemės ūkio ministerijos papasakojo, kad paprastai gera sniego danga atsiranda iki balandžio ir vasarą lėtai tirpsta, užtikrindama vandens atsargas. Tačiau 2018 metais tyrimas nustatė, kad nuo 20 amžiaus vidurio sniego kalnuose sumažėjo 15-30 proc. Be to, karšti ir sausi orai turi įtakos bulvių augimo greičiui, bei jų skoniui ir išvaizdai.

Kad išspręstų šią problemą, Novis ir kiti specialistai augalininkystės srityje kuria hibridines bulvių veisles, kurios bus atsparesnės klimato pokyčiams.

Tegai:
visuotinis atšilimas, JAV
Dar šia tema
Koronavirusas pablogina situaciją: JT baiminasi visuotinio bado
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taigoje

Peskovas papasakojo apie Putino atostogas Sibire

(atnaujinta 18:03 2021.04.18)
Viena ryškiausių Rusijos vadovo kelionių galima pavadinti dviejų dienų kelionę į Sibirą 2017 metų rugpjūtį

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas iš tikrųjų myli Sibirą, todėl jis mėgsta izoliuotis ten kelioms dienoms, papasakojo valstybės vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Rusijos prezidentas vairuoja visureigį taigoje.
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Matyt, jo siela taip prisirišo prie Sibiro, jis jį labai myli. Kita vertus, jis būna ir Tolimuosiuose Rytuose, jis myli Sočį, myli Krasnaja Polianą. Ir Krymą myli. Todėl šiame plane jo  potraukis į prie plačios geografijos, bet iš tikrųjų kelioms dienoms mėgsta izoliuotis būtent Sibire", — kanale "Rossija 1" pasakė Peskovas.

Kovo pabaigoje Putinas praleido savaitgalį Sibire gynybos ministro Sergejaus Šoigu kompanijoje. Jie važiavo visureigiu ir vaikščiojo po taigą. Gynybos ministerijos vadovas prezidentui taip pat parodė savo dirbtuves, kuriose jis, kaip hobiu užsiima sausų medžių apdirbimu, iš jų daro įvairius dirbinėlius. Peskovas anksčiau patikslino, kad jie atostogavo Tuvos taigoje.

Viena ryškiausių Rusijos vadovo kelionių galima pavadinti dviejų dienų kelionė į Sibirą 2017 metų rugpjūtį. Tada Rusijos lyderis aplankė sunkiai pasiekiamą taigą, kur žvejojo ​​kalnų ežerų kaskadoje, plaukiojo, vaikščiojo kalnų upėmis motorinėmis valtimis ir plaustais, pėsčiomis ir keturračiu keliavo per kalnus, deginosi saulėje ir maudėsi.

2014 metais per savo gimtadienį Putinas pirmą kartą pasiėmė laisvą dieną ir išskrido į Sibiro taigą. Tą dieną jis nuėjo beveik devynis kilometrus per kalnus.

2019 metais likus kelioms dienoms iki 67-ojo gimtadienio, prezidentas taip pat buvo taigoje, kur, kaip papasakojo Peskovas, "mėgavosi rudens gamta". Paskelbtuose kadruose buvo galima pamatyti, kaip Putinas ir Šoigu pėsčiomis lipa į kalnus ir stebi rudenišką gamtą, taip pat grybauja.

Tegai:
Sibiras, Rusija, Vladimiras Putinas, Dmitrijus Peskovas