Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

Makronas pareiškė apie būtinybę išaiškinti Turkijos vietą NATO

(atnaujinta 11:46 2021.03.24)
Tuo pačiu metu Prancūzijos prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad svarbu vesti dialogą su Ankara, kitaip Turkija gali atverti duris, ir į Europą atvyks 3 milijonai Sirijos pabėgėlių

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas mano, kad būtina išaiškinti Turkijos vietą NATO, tuo metu pabrėžia dialogo su Ankara svarbą, įskaitant saugumo ir migracijos klausimais.

Turkijos vėliava
© Sputnik / DMITRY DUBINSKY

"Prancūzijos pozicija buvo labai aiški. Kai Viduržemio jūros rytuose buvo vienašališki veiksmai (iš Turkijos pusės — Sputnik), mes pasmerkėme, o paskui veikėme, išsiuntę fregatas. Po to mes pasiekėme, kad tai būtų pasmerkta 2020 metų rugsėjį Europos Vadovų Tarybos lygiu", — pasakė Makronas interviu televizijos kanalui "France 5", susijusiam su dokumentiniu filmu apie Turkijos prezidentą Tajipą Erdoganą ir Prancūzijos bei Turkijos santykius.

"Ir, kaip aš jau sakiau prieš metus, manau, kad NATO nėra pakankamai aiški šiuo klausimu... Turime paaiškinti Turkijos vietą NATO. Paprastai santykiuose su sąjungininkais nedaroma tai, ką Turkija darė pastaraisiais mėnesiais", — pabrėžė Prancūzijos lyderis.

Tuo pat metu Makronas pabrėžė būtinybę vesti dialogą su Turkija.

"Reikia daryti viską, kad Turkija neatsuktų nugaros Europai ir neitų didesnio religinio ekstremizmo ar geopolitinio pasirinkimo, kuris mums bus dar pavojingesnis ar neigiamesnis, link", — pažymėjo jis.

Prancūzijos prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad Turkija yra partnerė saugumo ir migracijos klausimais.

"Tai yra partnerė saugumo klausimais... Tai yra partnerė migracijos klausimais. Galima sakyti viską, ką norim, bet Turkija — tai šalis, turinti daugiausia pabėgėlių iš Sirijos. Pripažįstu faktus: tai yra našta. Tai yra atsakomybė. Jie turi apie 3 milijonus pabėgėlių", — pasakė jis.

"Niekada nepasidaviau šantažui... Tačiau tuo pačiu metu negaliu paneigti, kad yra atsakomybė... Migracijos klausimu turime dirbti su Turkija. Jei rytoj pasakysime, kad nebedirbsime, nebus dialogo, jie atvers duris ir į Europą atvyks 3 milijonai Sirijos pabėgėlių", — pažymėjo Makronas.

Tegai:
NATO, Prancūzija, Turkija, Emanuelis Makronas
Dar šia tema
Ar europiečiai subrendo būti nepriklausomi
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru
Šveicarijos moneta su Einšteino portretu

Šveicarijos moneta su Einšteino portretu pripažinta mažiausia pasaulyje

(atnaujinta 14:57 2021.04.14)
Miniatiūrinė moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gineso rekordų knygos sudarytojai pripažino mažiausia Šveicarijos auksinę monetą su fiziko Alberto Einšteino portretu, pranešė šalies pinigų kalykla.

Moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo.

"Gineso rekordų knygoje auksinė ¼ franko moneta pripažinta mažiausia progine moneta pasaulyje. Nepaisant savo miniatiūrinio dydžio, monetos aversas ir reversas nukaldinti mašininiu būdu", — sakoma pranešime.

Monetos averse, be fiziko portreto, nurodomi išleidimo metai, rverse — nominalas, Šveicarijos kryžius ir konfederacijos pavadinimas.

Šiai monetai buvo pagaminta speciali pakuotė — su didinamaisiais stiklais ir lempa. Iš viso ji buvo išleista 999 egzemplioriais, jas kolekcininkai iškart išpirko.

Tegai:
kolekcinės monetos, monetos, Šveicarija
Dar šia tema
Lietuvos bankas parodė 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai — video
Vyras pažiūrėjęs po kojomis rado beveik 1 mln. eurų
Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą senovines aukso ir sidabro monetas
Neįprastas radinys mokytojos namuose padarė vyrą turtuoliu
Modelis Irina Shayk

Irina Shayk originaliu būdu palaikė Britney Spears

(atnaujinta 14:04 2021.04.14)
Netikėta modelio apranga tradicinio pasivaikščiojimo su mažąja dukra metu nukariavo visus gerbėjus

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Rusijos supermodelis Irina Shayk nustebino savo gerbėjus: buvusi Bradlio Kuperio ir Ronaldo mylimoji neįprastu būdu palaikė dainininkę Britney Spears.

Kasdieninė Shayk išvaizda lyginama beveik su Niujorko mados savaitės apranga: žvaigždė ne kartą transliavo pagrindines sezono tendencijas. Taigi šį kartą Irina pademonstravo savo nepriekaištingą skonį ir suintrigavo gerbėjus ypatinga detale.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Irina Shayk & Bradley Cooper (@_itsleeas)

Shayk vaikščiojo po miestą su dukra neįprasta apranga: modelis avėjo kailinaičius su kailio apykakle, mėlynus džinsus ir rudus batus su kulniu. Tačiau aprangos akcentu tapo vintažiniai marškinėliai su Britney Spears atvaizdu.

Akivaizdu, kad tokiu būdu podiumų žvaigždė nusprendė pagerbti 2000-ųjų madą ir popmuzikos princesės muziką, taip pat paremti kampaniją "#FreeBritney".

Beje, ant marškinėlių Miss Spears pavaizduota tokiais pačiais kailinaičiais kaip ir Shayk — tik sutrumpinta versija.

Judėjimas už Britney Spears išlaisvinimą pradėjo gerbėjai socialiniuose tinkluose: tada gerbėjai sužinojo, kad dainininkė nukentėjo nuo savo tėvo veiksmų ir dabar neturi teisės savarankiškai priimti sprendimų ir leisti pinigų.

Tegai:
Irina Shayk, Britney Spears
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda paragino sekti Izraelio pavyzdžiu kovoje su COVID-19

(atnaujinta 20:50 2021.04.14)
Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Izraelis vakcinacijos nuo COVID-19 klausimais rodo pavyzdį Lietuvai ir visam pasauliui, po telefoninio pokalbio su Izraelio Prezidentu Reuvenu Rivlinu sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Valstybės vadovas pasidžiaugė, kad Izraeliui pavyko vakcinuoti didžiąją dalį šalies gyventojų ir sėkmingai suvaldyti pandemiją.

"Izraelis rodo sektiną pavyzdį visam pasauliui, kuriuo norėtų pasinaudoti ir Lietuva, siekdama atverti ekonomiką ir sugrįžti prie įprasto gyvenimo", — šalies vadovą cituoja spaudos tarnyba..

Taip pat pranešama, kad Izraelio vyriausybė jau planuoja naujų vakcinų įsigijimą, jei kiltų epidemiologinė pandemijos banga ateinantį pusmetį. 

Taip pat pokalbio metu Nausėda pasveikino Izraelio vadovą su šalies Nepriklausomybės diena, palinkėjo sklandaus naujos vyriausybės formavimo ir pakvietė apsilankyti Lietuvoje.

Izraelyje daugiau nei penki milijonai žmonių yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19, tai yra daugiau nei 50 procentų gyventojų.

Plečiant vakcinacijos kampaniją, Izraelis pradėjo palaipsniui palengvinti atvykimo į šalį apribojimus. Taip pat panaikinta daugybė apribojimų šalies viduje. Tačiau nešioti kaukes vis tiek būtina, o į daugelį viešų vietų gali patekti tik tie, kurie yra paskiepyti.

Lietuvoje pirmąją vakcinos dozę gavo daugiau nei 508 tūkstančiai žmonių, daugiau nei 193 tūkstančiai žmonių yra visiškai paskiepyti.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 229 260 žmonių, nuo ligos mirė 3 718 žmonių.

Tegai:
COVID-19, Gitanas Nausėda
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje