Koronaviruso testas

Bilas Geitsas įvardijo lemtingas ES ir JAV klaidas kovojant su pandemija

(atnaujinta 12:42 2021.03.25)
Anksčiau kovo mėnesį Geitsas perspėjo, kad pasaulis negalės grįžti į normalų režimą iki 2022 metų, nes buvo imtasi priemonių, kurių nepakanka pandemijai įveikti

VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Koronaviruso pandemijos pradžioje JAV ir Europos Sąjunga padarė daug mirtinų klaidų, todėl kova su ja vyksta taip sunkiai. Tai interviu Lenkijos "Gazeta Wyborcza" teigė "Microsoft Corporation" įkūrėjas Bilas Geitsas.

EpiVacCorona vakcina
© Sputnik / Григорий Сысоев

Pasak jo, Vakarų vyriausybės turėtų kuo greičiau išplėsti gyventojų tyrimus ir ankstyvoje stadijoje izoliuoti užsikrėtusius, kad būtų išvengta staigaus ligos paplitimo.

Jei jie žengtų tokį žingsnį, tai nereikalautų tokių griežtų ribojančių priemonių ir ilgesnio užrakinimo.

Anksčiau kovo mėnesį Geitsas perspėjo, kad pasaulis negalės grįžti į normalų režimą iki 2022 metų, nes buvo imtasi priemonių, kurių nepakanka pandemijai įveikti.

Tuo pačiu jis pasiūlė, kad kova su mutuojančiu virusu galėtų baigtis kitų metų pabaigoje.

Tegai:
pandemija, JAV, ES, Bilas Geitsas, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1853)
NATO

NATO viršūnių susitikime Briuselyje bus aptarta "Rusijos grėsmė"

(atnaujinta 12:51 2021.04.22)
Kitas NATO viršūnių susitikimas vyks Briuselyje birželio 14 dieną, sakoma Aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pranešime

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Tarp pagrindinių paskelbtų temų yra reakcija į "agresyvius Rusijos veiksmus", terorizmo grėsmė, taip pat Kinijos augimas, praneša Sputnik Baltarusija.

"Man malonu pranešti, kad kitas aljanso lyderių aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks 2021 metų birželio 14 dieną NATO būstinėje Briuselyje", — sakoma Stoltenbergo pranešime.

Pasak jo, viršūnių susitikime bus svarstomi aljanso darbotvarkės klausimai iki 2030 metų. Visų pirma, "agresyvūs Rusijos veiksmai", terorizmo grėsmė, naujos ir kenksmingos technologijos, kibernetinės atakos ir klimato kaitos poveikis saugumui.

Primename, kad pastaruoju metu informacija apie "Rusijos grėsmę" vis dažniau girdima iš oficialių Vakarų valstybių atstovų. Pavyzdžiui, Vašingtone jie pranešė apie "agresijos" eskalavimą ir Rusijos kariuomenės judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos.

Atsakydamas į tai, Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Rusija juda kariuomenę savo teritorijoje ir savo nuožiūra. Ir tai neturėtų niekam nerimauti.

Kodėl pablogėjo Rusijos ir JAV santykiai

Primename, kad Rusijos ambasadorius JAV Anatolijus Antonovas buvo pakviestas iš Vašingtono į Maskvą konsultacijoms.

Šį žingsnį Rusijos pusė žengė po interviu su JAV prezidentu Džo Baidenu "ABC News", kur buvo pasakyti griežti pareiškimai apie Rusiją ir asmeniškai prezidentą Vladimirą Putiną.

Savo ruožtu Rusijos lyderis sureagavo į savo kolegos amerikiečius pasisakymus: jis prisiminė citatą iš vaikystės laikų "Tas, kas pasako, ant savęs pasisako" ir palinkėjo Baidenui sveikatos.

Kaip ir tikėtasi, JAV ir Rusijos prezidentai galės viešai bendrauti artėjančiame klimato aukščiausiojo lygio susitikime.

Tegai:
santykiai, Rusija, JAV, NATO
AstraZeneca vakcina

EK nori paduoti "AstraZeneca" į teismą dėl vakcinų tiekimo problemų, praneša žiniasklaida

(atnaujinta 12:27 2021.04.22)
Vienas iš šaltinių paaiškino, kad bylos nagrinėjimo esmė – įpareigoti bendrovę pristatyti vakcinas, nurodytas sutartyje su Europos Sąjunga

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Europos Komisija rengiasi pradėti teisinius bylos nagrinėjimus prieš vakcinų gamintoją "AstraZeneca" dėl problemų, susijusių su preparatų tiekimu ES šalims, rašo laikraštis "Politico" su nuoroda į penkis Europos šalių diplomatus.

Kaip praneša RIA Novosti su nuoroda į straipsnį, EK šį klausimą iškėlė ambasadorių susitikime trečiadienį. Leidinio duomenimis, susitikimo metu dauguma ES šalių atstovų teigė, jog palaiko ieškinio padavimą įmonei dėl skundų, kad ji nesugeba pristatyti į bloką daug žadėtų vakcinos dozių.

Vienas iš diplomatų paaiškino, kad bylos nagrinėjimo esmė — įpareigoti "AstraZeneca" tiekti vakcinas, nurodytas bendrovės sutartyje su ES. Dar du diplomatai pareiškė, kad šią savaitę baigsis nustatytas terminas, po ko ES šalys pradės bylos nagrinėjimą.

Pastarosiomis savaitėmis ES susidūrė su daugybe problemų, susijusių su vakcinų, patvirtintų naudoti Sąjungoje, tiekimu, ypač dėl "Pfizer ir BioNTech", "Moderna" ir "AstraZeneca". Pristatymų vėlavimas gali nutraukti ambicingus Briuselio vakcinacijos planus.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcina, koronavirusas, AstraZeneca, Europos Komisija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1853)
Dar šia tema
Lietuvos valdžia neplanuoja keisti "AstraZeneca" vakcinacijos tvarkos
SAM: antra "AstraZeneca" vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau nei po 12 savaičių
Merkel pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina

Vilniaus autobusų vairuotojai surengė piketą dėl eilinių darbuotojų atleidimo

(atnaujinta 11:26 2021.04.22)
Tarp kita ko akcijos dalyviai atkreipė dėmesį į sunkias pandemijos pasekmes darbo rinkoje

Bendrovės "Vilniaus viešasis transportas" darbuotojų profesinės sąjungos atstovai surengė protesto akciją Europos aikštėje priešais Vilniaus savivaldybės pastatą. Vairuotojai piketavo prieš nemotyvuotą ketinimą atleisti darbuotojus

Darbuotojai nepatenkinti dėl bendrovės aiškinimų, jog naujų autobusų nereikia tiek remontuoti, kiek reikėjo senuosius, todėl atitinkamai nereikia ir tiek daug nekvalifikuoto darbo.

Susirinkusieji atsinešė didelį plakatą su užrašu: "Sunkmetis paprastiems darbuotojams, bet ne UAB "Vilniaus viešasis transportas" vadovams! Ar tai rūpi Vilniaus miesto savivaldybei?"

Vienas akcijos dalyvių patvirtino, jog žmonės susirinko dėl to, kad Vilniaus viešojo transporto administracija artimiausiu laiku ketina atleisti autoremontininkus.

"Nėra nė argumentų šiandieną pateikta, pagrįstų. Vienas argumentas yra taupysim lėšas", — sakė vyras.

Be to jis atkreipė dėmesį, kad nors bendrovė teigia ketinanti taupyti lėšas, bet kartu šiuo metu steigiami du nauji vadovų etatai.

Akcijos dalyviai pažymėjo ir sunkias pandemijos pasekmes darbo rinkoje. Protestuotojai pasisakė už labiau lankstesnius darbdavio ir darbuotojų dialogo metodus.

Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjunga dar prieš piketą sudėliojo savo reikalavimus. Profsąjunga prašė nekurti naujų direktorių ir vadovų etatų, neatleisti eilinių darbuotojų, nuolat pranešant, kad bendrovė dėl pandemijos patiria finansinius sunkumus. 

Tegai:
autobusai, pandemija, protestas, piketas, Vilniaus viešasis transportas, viešasis transportas