Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paragino Baltarusijos mokslininkus sukurti geriausią vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 00:25 2021.03.27)
Baltaruzijos prezidentas pridūrė, kad "daug kas jau gamina šias vakcinas", tačiau pabrėžė, jog šalyje jau "kai kas žinoma, kuriama ne nuo nulio"

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad nuosavos vakcinos nuo COVID-19 gavimas yra Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinės mokslų akademijos vadovybių garbės reikalas, ir pabrėžė, kad preparatas turėtų būti geriausias, nes kuriamas "ne nuo nulio".

"Tėvyneje sukurta vakcina — garbės reikalas [Nacionalinės Baltarusijos mokslų akademijos prezidiumo pirmininkui Vladimirui — Sputnik] Gusakovui ir [sveikatos apsaugos ministrui Dmitrijui — Sputnik] Pinevičiui, SAM ir Nacionalinei mokslų akademijai, kad pasiektų geriausią rezultatą per trumpiausią laiką. Kodėl geriausia — nes jau turime patirties. Iš rusų, europiečių, kinų, indų", — cituoja Lukšenką RIA Novosti.

Lukašenka pridūrė, kad "daug kas jau gamina šias vakcinas". "Mes jau kai ką žinome, kuriame ne nuo nulio", — pareiškė valstybės vadovas.

Savo ruožtu Sputnik Beltarusija cituoja Lukašenką, sakantį, kad prireikus Kinija yra pasirengusi palaikyti ir padėti Baltarusijai kuriant vakciną. "Turime atsistoti ant pečių tiems, kurie tai jau padarė, ir pagaminti gerą vakciną. Jei gausime patikimą, aukštos kokybės — 98–99 % garanto — tai bus proveržis. Turime siekti gero", — pabrėžė Baltarusijos prezidentas.

Lukašenka taip pat pasidomėjo terminais — kokiame lygyje dabar yra Baltarusijos mokslininkų, kuriančių vakciną, darbas. "Mes susitarėme, kad kitais metais mes jau gausime savo pačių vakciną. Iki to laiko mes paskiepysime beveik visus savo gyventojus — 60 proc. pirmajame etape. Jei prireiks — daugiau. Bet su įsigyta vakcina ir kurią mes pagaminsime naudojant Rusijos technologijas", — sakė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad Baltarusijoje, be Rusijos, kuriami papildomi vakcinų gamybos pajėgumai, ir neatmetė galimybės, kad šis produktas, sukurtas naudojant rusiškas technologijas, ilgainiui bus paklausus ne tik Baltarusijoje, bet ir pačioje Rusijoje. Prezidentas pridūrė, kad ketina aplankyti "Belmedpreparaty" įmonę, kur vykdomas Rusijos vakcinos "Sputnik V" pilstymo projektas.

Anksčiau Lukašenka išreiškė nuomonę, kad antroje šių metų pusėje respublika sukurs savo vakciną nuo koronaviruso. Prieš tai Pinevičius pranešė, kad Baltarusija kelia uždavinį iki rudens sukurti savo vakcinos nuo naujojo koronaviruso prototipą ir iki metų pabaigos išleisti bandomąją partiją.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1803)
Dar šia tema
Šį kartą iki gegužės: Lietuva pratęsė karantiną
Lietuvoje ir toliau auga sergamumas COVID-19
Vyriausybė patvirtino, kam bus privaloma testuotis dėl COVID-19
NATO laivai Juodojoje jūroje, archyvinė nuotrauka

Rusijos saugumo taryba aprašė, kaip Ukraina gali pradėti karinius veiksmus prieš Krymą

(atnaujinta 18:23 2021.04.14)
Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas mano, kad Ukraina gali organizuoti provokacijas, norėdama pradėti karinius veiksmus prieš Krymą

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Ukraina gali surengti provokaciją pradėti karines operacijas prieš Krymą, sakė Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas.

Kalbėdamas Sevastopolyje susitikime dėl nacionalinio saugumo užtikrinimo pusiasalyje, jis priminė, kad naujojoje Ukrainos karinėje strategijoje Rusija tiesiogiai apibrėžiama kaip priešė.

"Flirtuodamas su naująja JAV administracija, Kijevas yra pasirengęs pasinerti į karinius nuotykius, nepaisant tolesnio ekonominės padėties šalyje blogėjimo. <...> Karo pradžios priežastis gali būti provokacijos, kurias surengė Ukraina, remiama JAV, žuvus kariams ir praradus karinę įrangą", — cituoja Saugumo tarybos sekretorių RIA Novosti.

Anot jo, "nedraugiški ir destruktyvūs veiksmai, susiję su Rusija, turi būti griežtai nuslopinti, o kaltininkai turi būti patraukti atsakomybėn".

Patruševas pažymėjo, kad Ukrainoje, remiant Vakarų šalims, atsirado sabotažo ir žvalgybos grupių rengimo centrai, kurie, galbūt, rengs teroro išpuolius Rusijoje ir kitose šalyse.

Saugumo tarybos sekretorius taip pat sakė, kad JAV pastarosiomis dienomis į Ukrainą išsiuntė mažiausiai penkis karinius transportinius lėktuvus.

"Jie žodžiu pareiškia, kad nėra suinteresuoti kurstyti konfliktą, tačiau iš tikrųjų skiria lėšų Ukrainos kariuomenei apginkluoti, padidina laivų pajėgas Juodojoje jūroje ir planuoja keletą bendrų pratybų", — pridūrė jis.

Patruševas pabrėžė, kad JAV tiekia Ukrainai mirtinus ginklus, apmoko kariškius, "intensyvindama žvalgybinę veiklą Krymo kryptimi, naudodama lėktuvus ir radioelektronines priemones".

Saugumo tarybos sekretoriaus pareiškimai buvo pateikti prieš prasidedant plataus masto Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinėms pratyboms netoli sienos su Krymu. Pagal legendą, sąlyginio priešo tankų dalinys, remiamas pėstininkų, bandė pralaužti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų gynybos liniją. Norint tai neutralizuoti, į mūšį buvo įvestas tankų rezervas ir prieštankinė artilerija, įskaitant 100 mm patrankų "MT-12 Rapier" bateriją.

Tegai:
Krymas, Ukraina, Rusija
Ryga, archyvinė nuotrauka

Latvijoje du su "Sputnik" dirbantys žurnalistai buvo iškviesti į apklausą

(atnaujinta 18:45 2021.04.14)
Vienas iš šiandien tardyti iškviestų žurnalistų Aleksandras Malnačas patvirtino, kad buvo apklaustas byloje dėl "ES sankcijų režimo pažeidimo"

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Latvijos valstybės saugumo tarnyba trečiadienį iškvietė dar du žurnalistus, kurie bendradarbiauja su portalais "Sputnik" ir "Baltnews", pranešė žmogaus teisių aktyvistas Aleksandras Gaponenka.

"Latvijoje tęsiamos represijos prieš Rusijos žurnalistus. Dar du žinomi Rusijos spaudoje paskelbti autoriai buvo pakviesti į šalies specialiųjų tarnybų apklausą. Bendras šalyje represuotų žurnalistų skaičius pasiekė devynis", — Facebook parašė Gaponenka.

Anot jo, Latvijos valstybės saugumo tarnyba dar nepaskelbė oficialaus pareiškimo, kuriame būtų paskelbusi baudžiamosios bylos iškėlimą dviem naujiems Rusijos žurnalistams pagal 84 straipsnį "ES sankcijų režimo pažeidimas". Pagal šį straipsnį gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

"Yra gerų naujienų. Žurnalistai nebuvo sulaikyti, jų namuose nebuvo atlikta krata, jų kompiuteriai, telefonai ir pinigai nebuvo atimti, kaip paprastai būna. Represijos prieš Rusijos žurnalistus Latvijoje buvo vykdomos sutrumpinta versija. Represuotųjų vardai ir pavardės bus paskelbti jiems leidus tai padaryti", — parašė Gaponenka.

Vienas iš šiandien tardyti iškviestų žurnalistų Aleksandras Malnačas patvirtino informaciją savo Facebook profilyje.

"Taigi, buvau priskirtas prie įtariamųjų baudžiamojoje byloje "ES sankcijų režimo pažeidimas". Liga plinta, auga", — rašė jis.

2020 metų gruodžio mėnesį rusakalbiai latvių žurnalistai, įskaitant tuos, kurie dirba su portalais "Baltnews" ir "Sputnik Latvija", buvo apkaltinti pažeidus ES sankcijų režimą. Jų namuose vyko kratos, dabar žurnalistai yra pasirašę rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Jiems gresia bausmės nuo baudų iki įkalinimo. "Sputnik Latvija" ir "Baltnews" yra susijusios su Rusijos žiniasklaidos grupe "Rossija segodnia". Tačiau Latvijos žurnalistai, rašantys šioms žiniasklaidos priemonėms, nėra jų darbuotojai, o veikia tik kaip laisvai samdomi autoriai ir korespondentai. 

Rusijos užsienio reikalų ministerija Latvijos valdžios veiksmus pavadino baudžiamąja akcija ir akivaizdžiu demokratinės visuomenės pagrindų — žiniasklaidos ir saviraiškos laisvės — pažeidimo pavyzdžiu. Be to, sankcijos, kurių režimo pažeidimais kaltinami žurnalistai, yra asmeninio pobūdžio ir asmeniškai susijusios su naujienų agentūros "Rossija segodnia" generaliniu direktoriumi Dmitrijumi Kiseliovu, tai yra, jos negali būti taikomos visiems, kurie bendradarbiauja su žiniasklaidos kontroliuojančiąja bendrove. MIA "Rossija segodnia" ir RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian išreiškė viltį, kad Rusija atsakys į baudžiamąsias bylas prieš rusakalbius žurnalistus. 

Baltijos šalių valdžia nuolat trukdo Rusijos žiniasklaidai. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija, Talino, Rygos ir Vilniaus veiksmai akivaizdžiai rodo koordinavimo ženklus, o žiniasklaidos persekiojimo atvejai Baltijos šalyse aiškiai parodo, ko iš tikrųjų verti demagogiški šių šalių pareiškimai apie demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymąsi. 

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Sputnik Latvija, Latvija, Rusijos žiniasklaida
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
Latvijoje uždrausta retransliuoti dar 16 kanalų rusų kalba
"Netoleruotina padėtis": kas užstojo Latvijoje sulaikytus žurnalistus