Vakcina AstraZeneca (COVID-19)

PSO įvardijo žmonių, paskiepytų nuo koronaviruso, skaičių pasaulyje

(atnaujinta 07:44 2021.03.27)
Nepaisant masinių skiepijimų, vaistai nuo koronaviruso pasiskirsto netolygiai po visas pasaulio šalis, pažymi organizacija

VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Pasaulyje nuo koronaviruso jau paskiepyta daugiau nei 459 milijonai žmonių, sakė Tedros Adhanom Ghebreyesus, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius.

Nepaisant gero tempo, organizacijos vadovas pavadino nerimą keliančiu faktu, kad daugiau nei 75% visų vakcinų yra tik dešimtyje šalių.

Jis pažymėjo, kad pasaulio gyventojų masinio skiepijimo programos sėkmei gresia pavojus dėl padidėjusios koronaviruso vakcinacijos paklausos pasirinktose šalyse, kuriose gaunamos vidutinės ir vidutinės pajamos.

PSO vadovas paragino užtikrinti vienodas galimybes vakcinoms planetoje.

Nepaisant to, anot organizacijos, pasaulyje labai sumažėjo žmonių, užsikrėtusių koronavirusu. Per pastarąją dieną planetoje užsikrėtė 393 tūkst. Tai žymiai mažesnis atvejų skaičiaus padidėjimas nei per praėjusias 24 valandas, kai užfiksuota daugiau nei 455 tūkst.

Šiandien bendras patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje yra daugiau nei 123,4 mln. Daugiausia atvejų užregistruojama Europoje — 41% visų atvejų.

Pirma vieta pagal koronavirusą yra JAV. Nuo pandemijos pradžios čia buvo užkrėsta daugiau nei 30 milijonų žmonių. Nuo komplikacijų mirė 556 tūkst.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1832)
Rusijos URM

20 Čekijos diplomatų palieka Rusiją, Čekiją 18

(atnaujinta 09:49 2021.04.19)
 Savaitės pabaigoje tarp Maskvos ir Prahos kilo skandalas dėl nepagrįstų kaltinimų Rusijos Federacijai. Todėl penki diplomatai lieka Čekijos ambasadoje Rusijoje

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Paskelbta persona non grata, 18 Rusijos diplomatų pirmadienį turi išvykti iš Čekijos. Iki pirmadienio pabaigos 20 Čekijos ambasados ​​Maskvoje darbuotojų, paskelbtų persona non grata, reaguodami į Prahos sprendimą, taip pat turi palikti Rusiją, praneša RIA Novosti.

Londonas
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas šeštadienio vakarą pareiškė, kad valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Janas Hamacekas pareiškė, kad iš šalies bus išsiųsti 18 Rusijos diplomatų, kurie per 48 valandas turi palikti Čekiją.

Tą pačią dieną Čekijos policija įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą Rusijos piliečius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, kuriuos Didžiosios Britanijos įtariami Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimu, kaip sakoma policijos pranešime, tyrimas, nesusijęs su konkrečia byla. Pirmadienį ministrų kabineto posėdyje, kaip tikėjosi premjeras, bus nuspręsta išslaptinti dokumentų apie įvykį Vrbeticoje slaptumą.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Prahos ketinimą išsiųsti Rusijos diplomatus, teigė, kad Čekija puikiai žino, kas bus toliau.

Rusijos atsakas

Sekmadienio vakarą Rusija paskelbė apie atsakomąsias priemones prieš diplomatų išsiuntimą iš Prahos.

Į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad 20 ambasados ​​darbuotojų paskelbta persona non grata, kurie turėjo palikti Rusijos Federacijos teritoriją iki balandžio 19 dienos pabaigos.

Be to, Čekijos buvo reikalaujama, kad diplomatinės atstovybės Maskvoje darbuotojų skaičius vietoje įleistų asmenų būtų lygus panašios kategorijos darbuotojų skaičiui Rusijos ambasadoje Čekijoje.

Čekijos prezidento administracijos Tarptautinio departamento direktorius Rudolfas Jindrakas žurnalistams sakė, kad dėl Maskvos atsakomųjų veiksmų Čekijos ambasadoje liks penki diplomatai.

Tegai:
diplomatai, Čekija, Rusija
Princas Viljamas

Žiniasklaida: princas Haris pasikalbėjo su broliu ir tėvu netrukus po senelio laidotuvių

(atnaujinta 09:42 2021.04.19)
Anot kito šaltinio, nėra žinoma, ką giminaičiai kalbėjo "už uždarų durų", tačiau mažai tikėtina, kad jie nelietė interviu temos ir Sasekso kunigaikščių išėjimo iš karališkosios šeimos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Didžiosios Britanijos princas Harks po savo senelio, Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II vyro, Edinburgo hercogo Filipo laidotuvių ceremonijos kalbėjo su savo broliu Viljamu ir tėvu Čarlzu, remdamasis šaltiniais praneša "Sun" leidinys.

Princo Filipo laidotuvės vyko balandžio 17 dieną Vindzoro pilyje.

Leidinyje pažymima, kad pirmą kartą po interviu su princu Hariu ir jo žmona Megan Markl, amerikiečių televizijos laidų vedėja Opra Vinfri (Oprah Winfrey), broliai susitiko vieni su kitais ir savo tėvu. Artimųjų susitikimas truko apie dvi valandas. Visi trys susitiko Vindzoro pilyje, atokiau nuo kamerų. "Dar per anksti, bet galime tikėtis, kad tai pirmas žingsnis, kurio Filipas norėtų", — leidiniui sakė šaltinis.

Anot kito šaltinio, nėra žinoma, ką giminaičiai kalbėjo "už uždarų durų", tačiau mažai tikėtina, kad jie nelietė interviu temos ir Sasekso kunigaikščių išėjimo iš karališkosios šeimos. "Atrodė, kad Haris ir Viljamas, kai fotoaparatai išsijungė, buvo nuoširdžiai kalbėjęsi tarpusavyje, ir tai tarsi padėjo Čarlzui prisijungti prie jų, kai nebebus visų kitų", — sakė šaltinis.

Princas Haris, kaip rašo laikraštis, gali likti Didžiojoje Britanijoje iki trečiadienio pasveikinti karalienės Elžbietos II su 95-uoju gimtadieniu. Laikraštis "Daily Mail", remdamasis karališkajai šeimai artimais šaltiniais, anksčiau pranešė, kad Haris balandžio 19 dieną, pirmadienį, ketina grįžti į Jungtines Valstijas pas savo nėščią žmoną Megan Markl.

Anksčiau buvo pranešta, kad britų princai Viljamas ir Haris pirmą kartą per daugiau nei metus pasirodė kartu per princo Filipo laidotuves. Ceremonijos metu broliai ėjo iš savo pusbrolio Piterio Filipso įvairiomis kryptimis. Santykiai tarp princo Čarlzo ir princesės Dianos sunų sunyko dėl netikėtos Hario ir jo žmonos sprendimo atsisakyti aukštų karališkosios šeimos narių statuso ir po to įvykusio jų skandalingo interviu su Opra Vinfri.

Tegai:
laidotuvės, Princas Filipas, Princas Viljamas, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19

(atnaujinta 10:14 2021.04.19)
Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos 25 kratos įtariamųjų darbo vietose, gyvenamosiose patalpose bei automobiliuose Vilniaus mieste ir rajone, Kauno rajone, kitose su tyrimu susijusiose vietose

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. 7 asmenys įtariami apgaule gavę per 2 mln. eurų paskolų iš Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Jiems pareikšti įtarimai dėl kreditinio sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. 

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal informaciją, gautą FNTT vykdant sukčiavimo prevencijos bei pinigų plovimo prevencijos veiksmus. Analizės metu gauta duomenų, kad 5 įmonės paskolas galėjo gauti suklastojusios dokumentus.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 7 tarpusavyje susiję asmenys, tiesiogiai ir netiesiogiai valdę keletą įmonių, siekė pasinaudoti valstybės parama nuo COVID-19 pandemijos sukeltų ekonominių pasekmių nukentėjusiam verslui. Įtariamieji galimai susitarė tarpusavyje ir, siekdami atitikti keliamus reikalavimus paskoloms gauti, įtariama, imitavo sandorius tarp pačių valdomų įmonių, išrašė fiktyvias, galimai ankstesnių datų PVM sąskaitas faktūras ir visus reikiamus dokumentus pateikė verslo finansavimo priemones įgyvendinančiai ir administruojančiai bendrovei, skirstančiai valstybės paramą.

Kaip įtariama, pavykus suklaidinti verslo paramos įmonę, dokumentai buvo priimti ir sudarytos paskolų sutartys. Pagal Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano 3 ir 4 priemones paskolos buvo suteiktos penkioms įtariamųjų valdomoms įmonėms.

FNTT pareigūnai nustatė, kad per 2020 metų balandžio – liepos mėnesius asmenų grupė savo valdomų įmonių vardu iš valstybės gavo per 2 mln. eurų paskolų. Suteiktų paskolų mažiausia suma siekė beveik 60 tūkst. eurų, didžiausia išduota paskola — 0,5 mln. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atliktos 25 kratos įtariamųjų darbo vietose, gyvenamosiose patalpose bei automobiliuose Vilniaus mieste ir rajone, Kauno rajone, kitose su tyrimu susijusiose vietose. Kratose FNTT pareigūnai paėmė tyrimui reikalingų dokumentų.

Nusikalstamų veiklų padarymu įtariami 7 asmenys. Įtarimų taip pat sulauks 5 juridinių asmenų atstovai. Tiek fizinių, tiek juridinių asmenų turtui buvo pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, turto vertė siekia daugiau nei 4 mln. eurų.

Griežčiausia bausmė už kreditinį sukčiavimą, kai apgaule buvo gautas kreditas, paskola ar tikslinė parama — laisvės atėmimas iki trejų metų. Teismas už dokumentų klastojimą gali skirti griežčiausią bausmę — laisvės atėmimą iki trejų metų.

Tegai:
parama, sukčiavimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Lietuvoje teismui perduota byla dėl farmacijos įmonės sukčiavimo
Sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo daugiau kaip 1,8 mln. eurų
Keisti radiniai: Lietuvos policija atliko kratą įtartiname automobilių salone