Kreiseris Piotr Velikij

NI įvardijo penkis galingiausius Rusijos karinio jūrų laivyno laivus

(atnaujinta 07:44 2021.03.27)
Leidinys pažymėjo, jog iš TSRS paveldėtas didžiulis karinis jūrų laivynas dėl lėšų stygiaus 90-aisiais sunyko, tačiau vėliau Kremlius priėmė programą, apimančią tiek gilų senų laivų modernizavimą, tiek naujų kūrimą

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Amerikos žurnalas "The National Interest" įvardijo penkis galingiausius Rusijos karinio jūrų laivyno laivus.

Straipsnyje sakoma, kad Rusija iš TSRS paveldėjo "didžiulį, net galima pasakyti išpūstą" karinį jūrų laivyną, kuris dėl lėšų stygiaus 90-aisiais sunyko. Tačiau vėliau Kremlius priėmė plataus masto laivyno atnaujinimo programą, apimančią tiek gilų senų laivų modernizavimą, tiek naujų kūrimą.

Tarp penkių galingiausių Rusijos laivų autorius pavadino sunkiųjį branduolinių raketų kreiserį "Piotr Velikij" — Šiaurės laivyno flagmaną, didžiausią kovinį antvandeninį laivą.

Antrasis sąraše — "Borej" klasės atominis povandeninis laivas "Kniaz Vladimir". Jis aprūpintas raketomis "Bulava". Pažymima, kad povandeninis laivas pradėjo tarnybą 2020 metais, o iki 2027 metų Karinis jūrų laivynas ketina pradėti eksploatuoti dar šešis tokius povandeninius laivus.

Атомный подводный ракетный крейсер стратегического назначения Князь Владимир проекта 955А (шифр Борей-А) в акватории Северодвинска, архивное фото
© Sputnik / Олег Кулешов
Atominis povandeninis laivas "Kniaz Vladimir"

Toliau eina "Jasen-M" serijos branduolinis povandeninis laivas "Kazan". Autorius pabrėžė, kad jis išsiskiria grėsmingu arsenalu — sparnuotosiomis raketomis "Kalibr-M", kurių skrydžio nuotolis yra iki 4500 kilometrų.

Спуск на воду атомного подводного крейсера Казань ВМФ России
© Sputnik / Сергей Мамонтов
Branduolinio povandeninio laivo "Kazan" nuleidimas į vandeni

Dar vienas sąraše esantis kreiseris — "Maršalas Ustinovas", po modernizacijos aprūpintas sparnuotosiomis raketomis P-1000 "Vulkan" ir zenitinių raketų kompleksu 9K33 "Osa", taip pat kompleksu "S-300".

Ракетный крейсер Маршал Устинов
Kreiseris "Maršalas Ustinovas"

Penktoje vietoje sąraše yra "Gremiaščij" klasės korvetė, galinčią paleisti hipergarsines sparnuotąsias raketas "Zircon", taip pat aprūpinta aštuonių pakopų vertikalaus paleidimo sistema su raketomis "Kalibr" ir "Oniks".

Новейший корвет Гремящий на испытаниях в Балтийском море
Пресс-служба Минобороны РФ
Korvetė "Gremiaščij"
Tegai:
karo laivai, Rusijos karinis jūrų laivynas, Rusija
Dar šia tema
JAV išsigando Rusijos karinio jūrų laivyno Atlante: dabar NATO galvoja apie blokadą
NATO Rusiją pavadino grėsme
Nufilmuota, kaip Baltijos laivyno laivas "Jaroslav Mudryj" paleidžia raketas
Šveicarijos moneta su Einšteino portretu

Šveicarijos moneta su Einšteino portretu pripažinta mažiausia pasaulyje

(atnaujinta 14:57 2021.04.14)
Miniatiūrinė moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gineso rekordų knygos sudarytojai pripažino mažiausia Šveicarijos auksinę monetą su fiziko Alberto Einšteino portretu, pranešė šalies pinigų kalykla.

Moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo.

"Gineso rekordų knygoje auksinė ¼ franko moneta pripažinta mažiausia progine moneta pasaulyje. Nepaisant savo miniatiūrinio dydžio, monetos aversas ir reversas nukaldinti mašininiu būdu", — sakoma pranešime.

Monetos averse, be fiziko portreto, nurodomi išleidimo metai, rverse — nominalas, Šveicarijos kryžius ir konfederacijos pavadinimas.

Šiai monetai buvo pagaminta speciali pakuotė — su didinamaisiais stiklais ir lempa. Iš viso ji buvo išleista 999 egzemplioriais, jas kolekcininkai iškart išpirko.

Tegai:
kolekcinės monetos, monetos, Šveicarija
Dar šia tema
Lietuvos bankas parodė 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai — video
Vyras pažiūrėjęs po kojomis rado beveik 1 mln. eurų
Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą senovines aukso ir sidabro monetas
Neįprastas radinys mokytojos namuose padarė vyrą turtuoliu
Modelis Irina Shayk

Irina Shayk originaliu būdu palaikė Britney Spears

(atnaujinta 14:04 2021.04.14)
Netikėta modelio apranga tradicinio pasivaikščiojimo su mažąja dukra metu nukariavo visus gerbėjus

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Rusijos supermodelis Irina Shayk nustebino savo gerbėjus: buvusi Bradlio Kuperio ir Ronaldo mylimoji neįprastu būdu palaikė dainininkę Britney Spears.

Kasdieninė Shayk išvaizda lyginama beveik su Niujorko mados savaitės apranga: žvaigždė ne kartą transliavo pagrindines sezono tendencijas. Taigi šį kartą Irina pademonstravo savo nepriekaištingą skonį ir suintrigavo gerbėjus ypatinga detale.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Irina Shayk & Bradley Cooper (@_itsleeas)

Shayk vaikščiojo po miestą su dukra neįprasta apranga: modelis avėjo kailinaičius su kailio apykakle, mėlynus džinsus ir rudus batus su kulniu. Tačiau aprangos akcentu tapo vintažiniai marškinėliai su Britney Spears atvaizdu.

Akivaizdu, kad tokiu būdu podiumų žvaigždė nusprendė pagerbti 2000-ųjų madą ir popmuzikos princesės muziką, taip pat paremti kampaniją "#FreeBritney".

Beje, ant marškinėlių Miss Spears pavaizduota tokiais pačiais kailinaičiais kaip ir Shayk — tik sutrumpinta versija.

Judėjimas už Britney Spears išlaisvinimą pradėjo gerbėjai socialiniuose tinkluose: tada gerbėjai sužinojo, kad dainininkė nukentėjo nuo savo tėvo veiksmų ir dabar neturi teisės savarankiškai priimti sprendimų ir leisti pinigų.

Tegai:
Irina Shayk, Britney Spears
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą

(atnaujinta 21:06 2021.04.14)
Praėjusių metų vasarą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu buvo paskirtas Adas Jakubauskas, tačiau Seimas nusprendė jį atleisti

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu siūlo skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. 

Jis šiuo metu eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

"Siekiau, kad naujasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas turėtų stiprų palaikymą tiek pačiame centre, tiek istorikų bendruomenėje. Dr. Arūnas Bubnys tikrai atitinka šiuos reikalavimus ir puikiai išmano Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Po išsamių konsultacijų Seime manau, kad jis galės suvienyti centro darbuotojus, užtikrinti centro tyrimų nešališkumą ir tinkamai eiti centro direktoriaus pareigas", – teigė parlamento vadovė.

Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo perai metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Kaip pareiškė Seimo Pirmininkė, dėl centro generaliniam direktoriui Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo.

Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas
Dar šia tema
"Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
Lietuvos gyventojų genocido centras atsisakė skelbti Holokausto dalyvių sąrašą
Lietuvoje dėl Noreikos prasidėjo "atminties karas", rašo Amerikos žiniasklaida