Mirties bausmės įvykdymo kamera

JAV Virdžinijos valstija panaikino mirties bausmę

(atnaujinta 15:40 2021.03.28)
Valstijoje mirties bausmė bus pakeista įkalinimu iki gyvos galvos, tačiau su sąlyga — be teisės į lygtinį prešlaikinį paleidimą

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Virdžinijos valstijos gubernatorius Ralfas Nortemas pasirašė įstatymo projektą dėl mirties bausmės panaikinimo — ją planuojama pakeisti įkalinimu iki gyvos galvos, be lygtinio prešlaikinio paleidimo galimybės.

Amerikos regionas tapo 23-ąja valstija, atsisakiusia mirties bausmės savo teritorijoje. Iki šiol Virdžinija buvo JAV lyderė pagal mirties nuosprendžių skaičių: per visą valstijos egzistavimą joje mirties busmė buvo įvykdyta beveik 1,4 tūkstančio kalinių.

Pagal naująjį įstatymą valstijoje mirties bausmė bus pakeista įkalinimu iki gyvos galvos, tačiau su sąlyga — be teisės į lygtinį paleidimą.

Anksčiau Virdžinijoje nuteistieji galėjo pasirinkti mirties bausmės atlikimo būdą: oficialiai valstijoje buvo naudojama mirtina injekcija, tačiau žmogaus prašymu ją buvo galima pakeisti elektrine kėde.

Pernai liepą JAV Aukščiausiasis teismas leido įvykdyti pirmąsias per pastaruosius 17 metų egzekucijas federaliniuose kalėjimuose. Pirmuoju, kas po to neteko gyvybės, tapo Denielis Ljuisas Li, kuris buvo Terė Hot kalėjime (Indianoje).

Tegai:
mirties bausmė, JAV
Dar šia tema
"Charlie Hebdo" Žiskarą Desteną pavadino "duobkasiu" ir "nevykėliu"
Archyviniai dokumentai patvirtino Oberlanderio dalyvavimą egzekucijose TSRS pietuose
Banksy stiliaus grafitis pasirodė ant kalėjimo, kur sėdėjo Oskaras Vaildas, sienos
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata