Kinija

Pandemija padėjo prieš 30 metų pagrobtai moteriai grįžti į gimtinę

(atnaujinta 01:11 2021.03.30)
Mergaitei buvo 12 metų, kai ją apgavo atsitiktinis pažįstamas, kuris pakvietė mergaitę į Kiniją ir pardavė ją vietinei šeimai, kai tik jie kirto sieną

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Dėl pandemijos vaikystėje pagrobta vietnamietė pabėgo ir grįžo į savo tėvynę po 30 metų seksualinės vergovės Kinijoje. Apie tai pranešė "VnExpress" laikraštis.

Kai Ha Thi Chien buvo 12 metų, ją apgavo atsitiktinis pažįstamas. Jis pakvietė mergaitę į Kiniją ir pardavė ją vietinei šeimai, kai tik jie kirto sieną.

"Jie vertė mane dirbti prostitute naktį. Tai buvo labai žeminamas dalykas. Daug kartų bandžiau pabėgti, bet buvau gerai saugoma, todėl nė vienas mano bandymas nebuvo sėkmingas. Jie pagaudavo ir mušdavo mane botagu", — prisipažino ji. Grįžimas namo jai buvo svajonė.

Tačiau 2020 metų pradžioje dėl koronaviruso pandemijos protrūkio Kinijoje ji sugebėjo pabėgti ir grįžti namo.

"Aš su kita mergina iš Vietnamo Nin Bino provincijos, kuri taip pat neseniai buvo parduota Kinijai, radome būdą pabėgti. Iš pradžių bijojau, bet ji mane įtikino sakydama, kad vis tiek numirsime, o ji verčiau mirs bandydama grįžti namo", — pasakojo vietnamietė. Jos penkias paras bėgo per mišką ir pasiekė sieną su Vietnamu.

Pasieniečiai davė jai maisto ir šiek tiek pinigų ir nuvedė ją į autobusų stotelę, kad ji galėtų grįžti į savo gimtąją Futo provinciją. Tačiau po 30 metų Kinijoje ji pamiršo gimtąją kalbą ir pasimetė Kvang Namo provincijoje.

Policija ją atpažino ir padėjo grįžti namo. Jos tėvas Ha Van Hoatas negalėjo patikėti savo akimis, kai pamatė dukrą. "Kai policija man pasakė, kad mano dukra grįžo, aš juokiausi ir maniau, kad tai tik sapnas, kol ji bus atvežta. Laikiau ją už rankų, ir ašaros liejosi iš akių", — pasakojo vyras.

Kadangi ji neprisiminė savo gimtosios kalbos, ji negalėjo nieko pasakyti savo tėvui ir tik puolė prieš jį ant kelių.

Per metus nuo grįžimo ji išmoko vietnamiečių kalbos dukterėčios dėka, kuri dabar mokosi ketvirtoje klasėje. Ji gyvena namuose su tėvais ir augina vištas bei buivolus. Moteris planuoja susirasti darbą, kad padėtų tėvams, kai vėl išmoks rašyti vietnamiečių kalba.

Anksčiau buvo pranešta, kad po avarijos į komą pakliuvusi ir atmintį praradusi anglė po 30 metų susitiko su šeima. Ji išėjo iš komos ir keliavo į Jungtines Valstijas tikėdamasi susirasti savo šeimą, tačiau nesėkmingai, nes nuo tada jos šeima daug kartų persikėlė.

Tegai:
pandemija, seksualinis priekabiavimas, Kinija
Šveicarijos moneta su Einšteino portretu

Šveicarijos moneta su Einšteino portretu pripažinta mažiausia pasaulyje

(atnaujinta 14:57 2021.04.14)
Miniatiūrinė moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Gineso rekordų knygos sudarytojai pripažino mažiausia Šveicarijos auksinę monetą su fiziko Alberto Einšteino portretu, pranešė šalies pinigų kalykla.

Moneta buvo išleista 2020 metais, jos skersmuo — tik 2,96 milimetro, o svoris — 0,063 gramo.

"Gineso rekordų knygoje auksinė ¼ franko moneta pripažinta mažiausia progine moneta pasaulyje. Nepaisant savo miniatiūrinio dydžio, monetos aversas ir reversas nukaldinti mašininiu būdu", — sakoma pranešime.

Monetos averse, be fiziko portreto, nurodomi išleidimo metai, rverse — nominalas, Šveicarijos kryžius ir konfederacijos pavadinimas.

Šiai monetai buvo pagaminta speciali pakuotė — su didinamaisiais stiklais ir lempa. Iš viso ji buvo išleista 999 egzemplioriais, jas kolekcininkai iškart išpirko.

Tegai:
kolekcinės monetos, monetos, Šveicarija
Dar šia tema
Lietuvos bankas parodė 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai — video
Vyras pažiūrėjęs po kojomis rado beveik 1 mln. eurų
Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą senovines aukso ir sidabro monetas
Neįprastas radinys mokytojos namuose padarė vyrą turtuoliu
Modelis Irina Shayk

Irina Shayk originaliu būdu palaikė Britney Spears

(atnaujinta 14:04 2021.04.14)
Netikėta modelio apranga tradicinio pasivaikščiojimo su mažąja dukra metu nukariavo visus gerbėjus

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Rusijos supermodelis Irina Shayk nustebino savo gerbėjus: buvusi Bradlio Kuperio ir Ronaldo mylimoji neįprastu būdu palaikė dainininkę Britney Spears.

Kasdieninė Shayk išvaizda lyginama beveik su Niujorko mados savaitės apranga: žvaigždė ne kartą transliavo pagrindines sezono tendencijas. Taigi šį kartą Irina pademonstravo savo nepriekaištingą skonį ir suintrigavo gerbėjus ypatinga detale.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Irina Shayk & Bradley Cooper (@_itsleeas)

Shayk vaikščiojo po miestą su dukra neįprasta apranga: modelis avėjo kailinaičius su kailio apykakle, mėlynus džinsus ir rudus batus su kulniu. Tačiau aprangos akcentu tapo vintažiniai marškinėliai su Britney Spears atvaizdu.

Akivaizdu, kad tokiu būdu podiumų žvaigždė nusprendė pagerbti 2000-ųjų madą ir popmuzikos princesės muziką, taip pat paremti kampaniją "#FreeBritney".

Beje, ant marškinėlių Miss Spears pavaizduota tokiais pačiais kailinaičiais kaip ir Shayk — tik sutrumpinta versija.

Judėjimas už Britney Spears išlaisvinimą pradėjo gerbėjai socialiniuose tinkluose: tada gerbėjai sužinojo, kad dainininkė nukentėjo nuo savo tėvo veiksmų ir dabar neturi teisės savarankiškai priimti sprendimų ir leisti pinigų.

Tegai:
Irina Shayk, Britney Spears
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą

(atnaujinta 21:06 2021.04.14)
Praėjusių metų vasarą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu buvo paskirtas Adas Jakubauskas, tačiau Seimas nusprendė jį atleisti

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu siūlo skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. 

Jis šiuo metu eina LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktoriaus pareigas.

"Siekiau, kad naujasis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovas turėtų stiprų palaikymą tiek pačiame centre, tiek istorikų bendruomenėje. Dr. Arūnas Bubnys tikrai atitinka šiuos reikalavimus ir puikiai išmano Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Po išsamių konsultacijų Seime manau, kad jis galės suvienyti centro darbuotojus, užtikrinti centro tyrimų nešališkumą ir tinkamai eiti centro direktoriaus pareigas", – teigė parlamento vadovė.

Seimas prieš porą savaičių iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo perai metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Kaip pareiškė Seimo Pirmininkė, dėl centro generaliniam direktoriui Jakubauskui dėl susiklosčiusios konfliktinės situacijos nepavyksta užtikrinti sklandaus centro darbo.

Siekiant išspręsti situaciją su centru Seime, buvo sukurta darbo grupė. Jos išvadose teigiama, kad Jakubauskas nesugebėjo užtikrinti sklandžios įstaigos veiklos, kilo pasipriešinimas, o viešai aptarta situacija centre pakirto įstaigos dalykinę reputaciją.

Jakubauskas praėjusių metų vasarą buvo paskirtas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovu. Šiose pareigose jis pakeitė Teresę Birutę Burauskaitę, vadovavusią įstaigai nuo 2009 metų.

Tegai:
Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC), Seimas
Dar šia tema
"Konstitucija — ne skuduras": protesto akcija prie Seimo
Lietuvos gyventojų genocido centras atsisakė skelbti Holokausto dalyvių sąrašą
Lietuvoje dėl Noreikos prasidėjo "atminties karas", rašo Amerikos žiniasklaida