Lietuvos pasienio postas, archyvinė nuotrauka

Minskas atkreipė dėmesį į šalių atliekamas pratybas prie Sąjunginės valstybės sienų

(atnaujinta 23:11 2021.03.29)
Anksčiau Lukašenka teigė, kad Minskas ir Maskva turėtų "modernizuoti" dokumentus dėl regioninės ginkluotųjų pajėgų grupės naudojimo, atsižvelgdami į situaciją vakarų pasienyje ir pasaulyje

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Karinės pratybos prie pat išorinės Sąjunginės valstybės sienos kaimyninėse Baltarusijos šalyse nėra gynybinio pobūdžio, pirmadienį sakė Baltarusijos saugumo tarybos sekretorius Aleksandras Volfovičius.

Pasak "BelTA" valstybinės naujienos agentūros, Volfovičius

dalyvavo susitikime dėl socialinės ir politinės padėties respublikoje, kuriam pirmininkavo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Pasak Volfovičiaus, valstybės vadovas visų pirma buvo informuotas apie padėtį išorinėje Sąjunginės valstybės grandinėje, apie karinių pratybų vykdymą kaimyninėse šalyse.

"Deja, matome, kad šių pratybų temos nėra gynybinio pobūdžio: svarstomi bendro reagavimo į krizes klausimai, rengiamos įžeidžiamos temos", — sakė Volfovičius.

Baltarusija dalijasi sienomis su penkiomis šalimis: Rusija, Ukraina, Lietuva, Latvija ir Lenkija.

Anksčiau Lukašenka sakė, kad Minskas ir Maskva turėtų "modernizuoti" dokumentus dėl regioninės ginkluotųjų pajėgų grupės panaudojimo, atsižvelgdami į situaciją prie vakarinių sienų ir pasaulyje. Gruodžio mėnesį Baltarusijos lyderiui buvo pateiktas atnaujintas Baltarusijos ir Rusijos pajėgų grupuotės panaudojimo planas, kurį jis vėliau patvirtino. "BelTA" pranešė, kad "atitinkami darbai buvo atlikti ir Rusijoje".

Tuo pat metu Baltarusijos lyderis sakė kariuomenei, kad neįmanoma "nusiraminti", kad ir kaip JAV ir NATO "užliūliuotų" kalbomis apie įprastas pratybas.

Tegai:
pratybos, pasienis, Lietuva, Baltarusija
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA