ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis

ES apkaltino Rusiją ir Kiniją susivienijimu prieš Vakarus

(atnaujinta 18:38 2021.03.30)
ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis pareiškė, kad Vašingtono ir Pekino tarpusavio varžybos bet kokiu atveju neišaugs į šaltąjį karą. Taip yra dėl to, kad pasaulis "nebėra dvejetainis, o daugiapolis"

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis apkaltino Rusiją ir Kiniją susivienijimu prieš Vakarus. Tai jis pareiškė savo tinklaraštyje Europos išorės veiksmų tarnybos svetainėje.

Visų pirma jis prisiminė, kad neseniai Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitiko su savo kolega iš Kinijos Wang Yi, o ministrai sakė, kad jie nori sustiprinti techninę nepriklausomybę nuo Vakarų šalių. Energetika tapo dar vienu svarbiausiu Maskvos ir Pekino santykių aspektu.

"Tačiau būtų neteisinga analizuoti šiuos santykius tik ekonominiu požiūriu. Kinijos ir Rusijos suartėjimas pirmiausia grindžiamas demokratinių vertybių atsisakymu ir priešinimuisi, jų manymu, kišimusi į jų vidaus reikalus", — sakė jis.

Borelio nuomone, Vašingtono ir Pekino tarpusavio varžybos bet kokiu atveju neišaugs į šaltąjį karą. Taip yra dėl to, kad pasaulis "nebėra dvejetainis, o daugiapolis".

Jis pasiūlė kruopščiai išanalizuoti, kaip Kinija ir Rusija sąveikauja tarpusavyje.

Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, atsakydama Rusija pradėjo importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. 

Tegai:
JAV, Kinija, Rusija, ES, Žosepas Borelis
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA