Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Austrija nori nusipirkti milijoną "Sputnik V" vakcinos dozių

(atnaujinta 18:14 2021.03.30)
Pasak Austrijos federalinio kanclerio biuro, Austrija ir Rusija šiuo metu derasi dėl 1 milijono "Sputnik V" dozių pirkimo trimis dalimis — pristatant jas balandį, gegužę ir birželį

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Austrija svarsto pirkti milijoną "Sputnik V" vakcinos dozių iš Rusijos, sakė kancleris Sebastianas Kurcas.

"Jei Austrija gautų papildomą milijoną vakcinos dozių, ji galėtų anksčiau grįžti prie įprasto gyvenimo ir išgelbėti daugybę gyvybių ir darbo vietų", — cituoja kanclerį OE24.

Kurcas pabrėžė, kad vakcinos klausimas neturėtų būti "geopolitizuojamas".

"Vienintelis dalykas, kuris turėtų būti svarbu, yra tai, kiek vakcina yra veiksminga ir saugi, o ne iš kur ji yra", — sakė jis.

Kancleris pridūrė, kad nuo vasario Austrija palaiko gerus ryšius su Rusija ir išreiškė padėką.

Kanclerio biuro duomenimis, Viena svarsto galimybę įsigyti Rusijos vakciną balandžio–birželio mėnesiais. Derybos jau vyksta, dar nėra susitarimo, tačiau Austrija "bet kokiu atveju yra suinteresuota".

Vasario pabaigoje Kurcas telefonu pokalbyje su Vladimiru Putinu aptarė "Sputnik V" pristatymą, o kovo pradžioje Vienoje susitiko su Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) vadovu Kirilu Dmitrijevu. Nuo to laiko įvyko keletas telefoninių pokalbių ir vaizdo konferencijų, kuriose dalyvavo RTIF, Rusijos ambasadorius Dmitrijus Liubinskis, Austrijos sveikatos apsaugos ministerija ir finansų institucijos.

"Sputnik V" yra pirmasis pasaulyje registruotas preparatas, skirtas koronavirusinės infekcijos profilaktikai. Jis buvo sukurtas Gamalėjaus nacionaliniame epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centre, remiant RTIF. Trečiasis klinikinių tyrimų etapas parodė, kad vakcina yra veiksminga 91,6 proc. ir visiškai apsaugo nuo sunkių COVID-19 atvejų. "Sputnik V" jau patvirtino 58 šalys, kuriose kartu sudėjus gyvena daugiau nei pusantro milijardo žmonių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
vakcinacija, vakcina, COVID-19, koronavirusas, Rusija, Austrija, Sputnik V
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (345)
Dar šia tema
Rusijos URM papasakojo apie "Sputnik V" paklausos augimą Europos Sąjungoje
Pandemija Europai virsta idealia audra
Norvegijoje pareikšta apie ES būtinumą paprašyti iš Rusijos "Sputnik V"
EK paaiškino, kam bus išduodami COVID-19 skiepų sertifikatai
Amazon įkūrėjas Džefas Bezosas

"Forbes" paskelbė turtingiausių žmonių planetoje reitingą

(atnaujinta 18:28 2021.04.10)
Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Elonas Muskas, kuriam priklauso akcijų paketai bendrovėse "SpaceX" ir "Tesla", pakilo į antrąją vietą kasmetiniame "Forbes" turtingiausių žmonių pasaulyje reitinge su 151 milijardo dolerių turtu, per metus padidinęs savo turtą šešis kartus, rodo reitingo duomenys.

Tai yra 126,4 milijardo dolerių daugiau nei prieš metus, kai jis buvo 31 vietoje, o turtas siekė 24,6 milijardo dolerių. Pagrindinė priežastis, kaip nurodo "Forbes", tai "Tesla" akcijų kotiruočių augimas aštuonis kartus nuo praėjusių metų reitingo paskelbimo.

Tuo pačiu metu "Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas išlieka reitingo lyderiu ketvirtus metus iš eilės. Jo turtas išaugo 64 milijardais dolerių iki 177 milijardų dolerių, sakoma žurnalo 35-ajame kasmetiniame turtingiausių žmonių pasaulноу reitinge.

Trečią vietą reitinge užėmė grupės "Louis Vuitton Moët Hennessy" prezidentas Bernaras Arno su 150 milijardų dolerių turtu. Žurnalas pažymi, kad per metus jo turtas beveik padvigubėjo.

Ketvirtoje vietoje yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas, jo turtas išaugo 26 mlrd. dolerių per metus iki 124 mlrd.

Penktoje vietoje yra "Facebook" vadovas Markas Zukerbergas — jo turtas vertinamas 97 mlrd. dolerių, tai yra 42,3 mlrd. daugiau nei prieš metus.

Iš viso šiais metais "Forbes" reitinge yra 2 755 milijardieriai —- 660 žmonių daugiau nei 2020 metais. Jų bendras turtas pasiekė rekordinius 13,08 trln. dolerių, tai yra 5,08 trln. daugiau nei pernai. Sąraše yra daugiau nei 100 dalyvių iš Rusijos. Naujokų reitinge yra 493. Iš sąrašo iškrito 84 žmonės, iš jų 23 — dėl mirties.

Tegai:
Forbes
Dar šia tema
"Forbes" paskelbė 50 naujų milijardierių sveikatos apsaugos srityje
"Forbes" pasakojo, kaip 2020 metais išaugo turtingiausių pasaulio žmonių turtas
"Forbes": JAV turi ruoštis blogiausiam karui su Rusija
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata