Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

Lukašenka pareiškė apie beprecedentį spaudimą Rusijai ir Baltarusijai

(atnaujinta 13:35 2021.04.02)
Anot jo, akivaizdu, kad tiek rusai, tiek baltarusiai yra gyvybiškai suinteresuoti toliau gilinti integraciją, remiantis abiejų valstybių lygybės ir nepriklausomybės principais, abipusiškai naudingu bendradarbiavimu

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Baltarusija ir Rusijos Federacija patiria precedento neturintį spaudimą iš išorėmis, tokiomis sąlygomis konsolidacija Sąjunginės valstybės platformose leidžia šalims veiksmingai reaguoti į įvairius šiuolaikinius iššūkius ir grėsmes, sakė Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka, rašo RIA Novosti.

Kaip valstybės vadovo tinklalapyje pranešė prezidento spaudos tarnyba, Lukašenka pasveikino baltarusius ir rusus abiejų šalių tautų vienybės dienos minėjimo proga.

"Pandemija dar paaštrino neigiamas geopolitines tendencijas, o šiandien Baltarusija ir Rusija patiria precedento neturintį spaudimą iš išorės. Šioje situacijoje konsolidacija visose Sąjunginės valstybės vietose leidžia mums greitai ir efektyviai reaguoti į įvairius šiuolaikinius iššūkius ir grėsmes, patikimai garantuoja saugumą ir strateginį stabilumą regione", — sakė Lukašenka.

Anot jo, akivaizdu, kad tiek rusai, tiek baltarusiai yra gyvybiškai suinteresuoti toliau gilinti integraciją, remiantis abiejų valstybių lygybės ir nepriklausomybės principais, abipusiškai naudingu bendradarbiavimu.

"Sunkiomis praėjusių metų sąlygomis mes dar kartą įsitikinome, kokios yra svarbios galimybės, kurias daugelis suvokia kaip savaime suprantamą dalyką. Kiek vertinga yra abipusė parama. Tikrai broliškų, draugiškų, neišsiskiriančių mūsų šalių santykių patvirtinimas buvo pastangų sujungimas kovojant su nauja infekcija", — sakė jis. 

Jis išreiškė įsitikinimą, kad kartu baltarusiai ir rusai įveiks visus sunkumus, patvirtindami teisingą prieš 25 metus pasirinktą kursą, skirtą šalių konsolidavimui ir bendram vystymuisi Sąjunginės valstybės rėmuose.

Lukašenka taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad per pastaruosius metus Baltarusija ir Rusija nuėjo reikšmingą kelią, kalbant apie nacionalinių teisės aktų suartėjimo gilumą, teisinės sistemos plėtrą ir sąveikos mastą pramonės, mokslo ir technikos, gynybos, užsienio politikos, socialinėse ir humanitarinėse srityse, Sąjunginė valstybė neturi lygių Eurazijos erdvėje.

"Tarp bendrų pasiekimų yra bendras erdvėlaivių paleidimas, superkompiuterių kūrimas, daugybės aukštųjų technologijų projektų įgyvendinimas pramonėje ir žemės ūkyje. Naujas bendradarbiavimo pikas buvo pirmojo Baltarusijos AE energijos bloko paleidimas", — sakė jis.

Kasmet balandžio 2-ąją minima Rusijos ir Baltarusijos tautų vienybės diena. Būtent šią dieną 1996 metais buvo pasirašytas susitarimas "Dėl Rusijos ir Baltarusijos bendruomenės formavimo", kuris pažymėjo abipusio integracijos proceso pradžią. 1999 metų gruodžio 8 dieną buvo pasirašytas susitarimas dėl Sąjunginės valstybės sukūrimo ir veiksmų programa, kuria abi šalys siekia įgyvendinti šio susitarimo nuostatas.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Lukašenka pajuokavo apie skambutį Putinui
Putinas ir Lukašenka pravedė derybas
Peskovas papasakojo apie Putino ir Lukašenkos derybas
Rusijos URM pastatas

Rusijos URM priminė buvusiam Estijos prezidentui apie Rusijos turistų svarbą

(atnaujinta 10:26 2021.04.20)
Aleksandras Gruška sureagavo į buvusio Estijos vadovo siūlymą laikinai uždrausti bet kokias rusų keliones į ES šalis

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Buvęs Estijos prezidentas Tomas Hendriksas Ilvesas, pasiūlęs uždrausti rusams įvažiuoti į Europos Sąjungą, turėtų pasikalbėti su Turkijos ir Graikijos vadovybe apie Rusijos turistų svarbą, RIA Novosti pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška.

Balandžio 18 dieną Ilvesas pasiūlė laikinai uždrausti bet kokias rusų keliones į ES šalis, išskyrus dėl ypatingų šeiminių aplinkybių. Tai jis motyvavo tuo, kad "kyla pavojus Europos saugumui". Estijos užsienio reikalų ministras nepritarė buvusio šalies prezidento idėjai.

"Jam reikėtų pasikalbėti su tokių šalių kaip Turkija ir Graikija lyderiais apie turizmo svarbą ir ypač Rusijos segmentą", — atsakė Gruška, paprašytas pakomentuoti buvusio Estijos vadovo žodžius.

Ilvesas, kuris 2006–2016 metais ėjo Estijos prezidento pareigas, o 1999–2002 metais buvo respublikos užsienio reikalų ministras, yra žinomas dėl savo griežtų rusofobiškų pareiškimų. Visų pirma, jis kategoriškai pasisakė apie rusų kalbą ir už jos ribojimus Estijoje, taip pat išgarsėjo skandalu Chanty Mansijske vykusiame V Pasauliniame suomių-ugrų tautų kongrese.

Vakarų ir Rusijos santykiai pastaraisiais metais toliau aštrėja. JAV ir jų sąjungininkai reiškia susirūpinimą dėl tariamo Rusijos "agresyvių veiksmų" suintensyvėjimo netoli Ukrainos sienų. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Rusija kariuomenę dislokuoja savo teritorijoje, tai niekam negresia ir neturėtų niekam kelti nerimo.

Balandžio 17-osios vakarą Čekijos valdžia pareiškė įtarianti Rusijos specialiąsias tarnybas prisidėjimu prie sprogimų šaudmenų sandėlyje 2014 metais Vrbeticos kaime, taip pat paskelbė apie 18 Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija kaltinimus pavadino absurdiškais, nepagrįstais ir išgalvotais. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių — išsiuntė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas ES sankcijas, anksčiau pareiškė, kad Rusija atsakys į bet kokius piktybinius veiksmus savo atžvilgiu. Užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška pabrėžė, kad sankcijos kelia abejonių dėl bet kokios sąveikos su Briuseliu ir yra naudojamos, siekiant kištis į Rusijos vidaus reikalus.

Tegai:
Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Rusija, Estija, ES, turizmas
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
automobiliai aikštelėje, archyvinė nuotrauka

FNTT papasakojo apie šešėlinės prekybos automobiliais JAV ir ES mastą

(atnaujinta 10:41 2021.04.20)
Šiuo metu atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl prekybos automobiliais skaičiuojama žala valstybei siekia beveik 7,5 mln. eurų

VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Šešėlinės prekybos naudotais automobiliais iš Jungtinių Amerikos Valstijų mastas Lietuvoje per praėjusius metus išaugo kelis kartus, o pogrindiniai prekeiviai pernai valstybei nesumokėjo beveik puspenkto milijono eurų mokesčių, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. 

Kaip pasakoja FNTT direktorius Antoni Mikulskis, šiuo metu atliekama 19 ikiteisminių tyrimų dėl prekybos automobiliais, juose nustatyta per 7,4 mln. eurų žala valstybės biudžetui.

"Dažniausiai tyrimai vykdomi dėl valstybei nesumokėtų mokesčių, neapskaitytų pajamų ar suklastotų dokumentų, kuriuose nėra duomenų apie tikruosius automobilio pardavėjus. Apgaunami ir valstybė, ir pirkėjas, kuris, įsigijęs nekokybišką automobilį, tampa situacijos įkaitu — pardavėjas dingo, automobilis netinkamas eksploatavimui, o pinigų susigrąžinti neįmanoma", — sako Mikulskis.

Pasak FNTT direktoriaus, šiuo metu tyrimai atliekami dėl 4,5 tūkst. automobilių, kurie buvo įvežti iš JAV ar ES. 

Kaip aiškina FNTT, dažniausiai automobiliai iš JAV į Lietuvą patenka per lengvatinio apmokestinimo zonose esančias įmones, kurias valdo nusikalstamų schemų organizatoriai. Klastojant dokumentus sudaromos netikros pirkimo-pardavimo sutartys, į pardavimų grandines įtraukiami trečiųjų šalių gyventojai, kurie automobilius tariamai parduoda Lietuvos piliečiams. Suklastotuose dokumentuose nurodoma, kad automobilis pirktas iš užsienio piliečio, todėl pridėtinės vertės mokestis (PVM) gudriai paslepiamas. 

Tokie sandoriai dažnai vyksta grynaisiais pinigais, todėl perpardavinėtojai, neretai dirbantys nelegaliai be jokių oficialių dokumentų, jų neapskaito ir nemoka mokesčių valstybei. 

Nauja apskaitos sistema — nuo gegužės 1 dienos

Nuo gegužės 1 dienos pradės veikti nauja apskaitos sistema, kuri palengvins automobilių rinkos kontroliavimą, bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai. 

Kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Automobilį parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą. Ši priemonė turi užtikrinti transporto priemonių pirkimo–pardavimo sandorių saugumą, skaidrumą bei atsekamumą.

Anot FNTT pareigūnų, automobilių prekybos sektoriuje ikiteisminiai tyrimai atliekami ir dėl mokesčių vengimo panaudojant PVM maržos schemas, pajamų neapskaitymo, apskaitos dokumentų klastojimo bei apgaulingo tvarkymo, apskaitos dokumentuose nurodant žymiai mažesnes automobilių pardavimo vertes.

Tegai:
ES, JAV, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
FNTT tyrime dėl galimo sukčiavimo atliko kratas Biržų mieste ir rajone
Policija nufilmavo automobilių pardavėjų, kurie nuslėpė milijoninius mokesčius, paiešką
Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
Grupė Kaune veikiančių asmenų įtariami dokumentų klastojimu bei kreditiniu sukčiavimu