Sputnik V

Merkel patarė pirkti "Sputnik V" tiesiai Rusijos

(atnaujinta 18:44 2021.04.02)
Anksčiau buvo pranešta, kad 57 procentai Vokietijos gyventojų yra pasirengę skiepytis rusiška vakcina nuo koronaviruso

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel norėtų dirbti kartu su Europa, kad bendradarbiavimas dėl Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakcinos nevirstų nesėkme, tačiau jokiu būdu nesutiktų su Europos "kolektyvine tvarka". Apie tai rašo žurnalistas Nikolaus'as Doll'as "Die Welt".

Jis patarė Vokietijos vyriausybei pirkti vaistą tiesiai iš Rusijos. Žurnalistas taip pat priminė "netikrumą", kurį Merkel išreiškė po problemų, susijusių su "AstraZeneca" vakcina.

Anksčiau buvo pranešta, kad 57 procentai Vokietijos gyventojų yra pasirengę skiepytis rusiška vakcina nuo koronaviruso.

Rusijos vakcina "Sputnik V" buvo sukurta Gamalėjaus centro ir tapo pirmąja pasaulyje registruota vakcina, pagrįsta žmogaus adenovirusu. Šiuo metu Rusijos mokslininkų plėtra yra tarp dešimties geriausių kandidatų į vakciną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sąraše. Rusijoje skiepijimo kampanija prasidėjo 2020 metų gruodžio 5 dieną.

Tegai:
koronavirusas, Sputnik V, Angela Merkel, Vokietija, Rusija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (375)
Riešutai

Įvardyta saugi riešutų dienos norma

(atnaujinta 10:35 2021.04.19)
Mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Per dieną žmogus turėtų suvartoti ne daugiau kaip 60 gramų riešutų, apie tai AiF pasakojo Federalinės mitybos ir biotechnologijos tyrimų centro mitybos specialistė, medicinos mokslų kandidatė Natalija Denisova.

Kaip paaiškino ekspertas, norma yra 30-50 gramų riešutų, o daugiau nei 60 gramų — "papildomos kalorijos". "Šimtas gramų riešutų yra 500–600 kilokalorijų, o tai gali iššaukti nemalonius virškinimo trakto sutrikimus", — perspėjo ji.

Anot jos, per dieną rekomenduojama suvartoti pavyzdžiui, migdolus ar lazdyno riešutus — 10–12 vnt., kedro riešutus — valgomąjį šaukštą.

Kaip pažymėjo ji, riešutai, nepaisant to, kad yra riebalų, sugeba sumažinti "blogojo" cholesterolio kiekį. Taigi mokslininkai iš daugelio šalių patvirtino faktą, kad reguliarus riešutų vartojimas 60–70 metų žmonėms žymiai sumažina aterosklerozės ir kitų širdies ligų riziką.

Tuo pačiu metu omega-3, kuris laikomas naudingiausiu širdžiai ir kraujagyslėms, kiekio lyderis yra graikinis riešutas.

Tegai:
sveikata, lazdyno riešutai
Temos:
Medicina ir sveikata
Marsas

NASA bepilotis sraigtasparnis sėkmingai atliko pirmąjį skrydį Marse video

(atnaujinta 16:44 2021.04.19)
Pranešime pažymima, kad pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Nepilotuojamas NASA sraigtasparnis "Ingenuity" sėkmingai užbaigė pirmąjį bandomąjį skrydį Marse, rodo transliacija NASA svetainėje.

​Pirmasis "Ingenuity" bandomasis skrydis Marse buvo atidėtas kelis kartus.

"Ingenuity" yra pirmasis skrydis — pirmasis lėktuvo su varikliu skrydis kitoje planetoje", — Twtter rašė NASA.

Pirmojo skrydžio duomenys pasiekė Žemę praėjus kelioms valandoms po jo pabaigos.

Sraigtasparnis "Ingenuity" į Marsą atvyko vasarį ir yra "Perseverance" roverio misijos dalis. NASA duomenimis, roveris stebės sraigtasparnio bandymą ir perduos vaizdus bei kitus duomenis, gautus bandomojo skrydžio į Žemę metu.

Tegai:
Marsas, NASA